Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

866 odpowiedzi na ten temat

#561 Share johndeere975

johndeere975

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 19:51

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzięki za pomoc.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 19:34
  •  

#562 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 07:59

tu nie ma co do kombinowania. Najprostsze rozwiązanie, to zamontowanie zaworu do spuszczania powietrza przy beczce (zbiorniku powietrza od przyczepy). Chociażby coś takiego: http://allegro.pl/za...3332251108.html

Ten zawór nazywa się odwadniacz, ale to niema sensu lepiej zainwestować w 4 zakresowy regulator hamulców, bo tak to za każdym razem trzeba nabijać powietrza, dawniej były takie żeliwne 3 zakresowe co miały "pełna", "pusta" i "brak hamowania". Jak się zrobi szczelnie, to u mnie ciśnienie spada tak po 9 godzinach.

#563 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 15 lipiec 2013 - 08:42

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jak kto ten zawór zwał, tak zwał, lecz w praktyce jest montowany zazwyczaj u dołu zbiornika w celu odwodnienia zbiornika - ja mam tylko zaślepkę. Też mam założony 4 zakresowy regulator siły hamowania. A z tego, co pamiętam to 3 zakresowy miał funkcje: pusto - załadowany do połowy - załadowany do pełna. 4 zakresowy ma jako 4-tą funkcję - brak hamowania.

#564 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 20:55

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Koledzy jak odepnę złącze od hamulca to powietrze ucieka mi tą złączką. Jak myślicie zawór do wymiany czy tylko złączka ?
Pozdrawiam

Edytowany przez Misiaul, 18 lipiec 2013 - 20:57.

#565 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 20:30

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jak naciśniesz hamulec to hamulce w przyczepie działają? Wymiana złącz nic nie da bo ona jest twarda bez zaworku i tak ma być, rozbierz najpierw zawór i zobacz czy nie przykleiła się membrana.

#566 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 20:42

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Właśnie siłowniki tak jak by chciały wyjść a miały za mało powietrza dostarczone. Jutro spróbuje wymienić złączka, a jak to nic nie da to rozbiorę zawór.

#567 Share rajczak1994

rajczak1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 19:58

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy a jak podłaczyć ten zawór? w instalację jednoobwodową? dodam że gdy go rozebrałem (bo nie działał) to między górną obudową a membraną były dwie sprężyna a kiedy jedną (mniejszą) dałem pod membranę-zawór nadal nie działał. Pod "M" podłączyłem przewód z ciągnika, pod "V" butlę a pod "Z" regulator siły hamowania. Dodany obrazek

Edytowany przez rajczak1994, 31 lipiec 2013 - 21:26.

#568 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 09:49

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy jak podłączyć masz opisane w tym temacie 2 razy na pierwszej stronie. Jak tylko zaciągnie ci hamulce, a nie będzie chciał zwolnić- sprawdź jakie masz ciśnienie na wyjściu z ciągnika...

#569 Share rajczak1994

rajczak1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 15:30

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy wiem że jest opisane ale to opsy jakoś nie pasują do mojego zaworu... obracam go jak w oisie a wejścia są inaczej dlatego wolałbym żeby ktoś napisał dokłądnie pod które wejście co podłączyć

#570 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 07:21

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy to wstaw zdjęcia twojego zaworu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#571 Share danny82

danny82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 22:24

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy koledzy może pomożecie, szkoda zakładać nowego tematu.Mianowicie posiadam zawór sterujący w przyczepie D-50 identyczny jak zamieszczony przez rajczak1994. Ze starym ciągnikiem który nie posiada zawór bezpieczeństwa i spreżarka bije 1 MPa, w momencie odcienia zawór puszcza powietrze z butli na tłoka i jest ok.Niestety nowy ciągnik utrzymuje ok 0,5 MPa, i jest to za mało dla sterującego.Hamulce jak i cała przyczepa chodziła kiedys za starem.Obecnie jest uzywana raczej tylko w żniwa. Czy nowy sprzęt robi za małe cisnienie, może poprzedni własciciel cos przerabiał lub zawór uległ uszkodzeniu( dodam , że rozkrecałem dekiel górny, czyściłem i smarowałem )?? Każda sugestia bedzie pomocna ;)

PS: kolego rajczak1994 , podpiąłeś go dobrze, problem leży gdzie indziej. odkręć regulator i zobacz czy dmuchnie powietrzem z zaworu steruącego po naciśnięniu hamulca.

Edytowany przez danny82, 05 sierpień 2013 - 22:31.

#572 Share Siwy1991

Siwy1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 20:10

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Hej
kupiłem zawór hzs-4 do przyczepy jednoosiowej z jednym cylindrem pneumatycznym i mam problem z podłączeniem łaczyłem go według obrazka któury ktoś tu zamieścił ale i tak nie działa nie wiem czy przyczyną nie jest to iż nie mam przy niemu regulatora siły czy musi on byc ?????za dorade dzięki:)

#573 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 10:57

Niestety nowy ciągnik utrzymuje ok 0,5 MPa, i jest to za mało dla sterującego.

Zwiększ ciśnienie do 0,7MPa przy ciągniku i będzie wszystko hulało...

łaczyłem go według obrazka któury ktoś tu zamieścił ale i tak nie działa

A jakim ciśnieniem go częstujesz? Wykręć szybkozłącze z przewodu przyczepy, w miejsce przewodu wkręć ciśnieniomierz i czekaj, aż regulator ciśnienia przy ciągniku odsapnie. Jeżeli nie będzie 0,7, to dokręć śrubkę tą przy regulatorze ciśnienia, która dociska sprężynę. Jak to dalej nie zadziała, to zanieś regulator od przyczepy do pneumatyka. W moim przypadku nic nie działało, do momentu, kiedy pneumatyk na dzień dobry nie poczęstował zawór 15 atmosferami, po czym normalnie zaczął działać...

#574 Share Siwy1991

Siwy1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 19:58

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Czyli to znaczy że regulatora siły nie trzeba zakładac do zawora?on służy jedynie do zwalniania powietrza z cylindra.A winny może być sam zawór?

#575 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 07:46

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Regulatora siły hamowania nie potrzebujesz, tylko nie zdziw się, jak przy pustej wyłożysz się na kierownicy. Zawór sam spuszcza powietrze z siłowników (u dołu masz wylot powietrza taką gumką osłonięty). Regulator daje to, że przy hamowaniu pustą daje na tłoki 1,5atmosfery, do połowy - 2,5atmosfery i pełne - 5 atmosfer (tak jest u mnie, bo kazałem pneumatykowi sprawdzić). Niektóre regulatory mają jeszcze 4-tą pozycję - jazda bez hamulców (przekreślony siłownik). Sprawdź najpierw ciśnienie na wyjściu z ciągnika, a jak będzie w porządku, to podłącz przewód i napompuj najpierw do przyczepy powietrza, bo w przeciwnym razie będziesz miał cały czas zahamowane do momentu aż w układzie będzie ok. 5 atmosfer

#576 Share michal260189

michal260189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 16:55

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy I kwestia bezpieczeństwa jak się by przyczepa odczepiła od ciągnika

#577 Share Siwy1991

Siwy1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 11 sierpień 2013 - 17:27

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Cześć czy może ktoś dokładnie opisać w jaki sposób w 360 instalacja pneumatyczna działa??? bo ja myślałem że gdy kompresor bije powietrze do całego obwodu traktor i przyczepa to póżniej zawór na hamulcach w ciągniku zamyka sie a kompresor dobija jeszcze dopóki reulator ciśnienia nie upuści powietrza wtedy w obwodzie w ciągniku jest większe ciśnienie nisz w przyczepie i w momencie naciśnięcia na pedał uwalniane jest powietrze z ciągnika i tłoczone na zawór w przyczepie a z niego na cylinder.czy jest to tak czy mam mylne myślenie??????

#578 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 07:36

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Działanie takie same jak przy wszystkich traktorach i starych samochodach ciężarowych, a podobne jak przy nowych samochodach ciężarowych z dwoma obiegami: kompresor wali powietrze cały czas przez osuszacz, zawór / regulator ciśnienia, zbiornik, zawór hamulca na złączkę. W momencie wciśnięcia hamulca lub zaciągnięcia ręcznego odcina się dopływ powietrza na przyczepę, a zawór przyczepy podaje powietrze ze zbiornika przyczepy na tłoki.

#579 Share walusls

walusls

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 14:20

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam. W mojej przyczepie hamulce ostatnio uzywane byly jesienia i wszystko dzialalo cacy. Teraz rozebralem zawor wyczyscilem (jest to zawor przykrecany prosto do bulli) wszystko namarowalem nabilem powietrza i gdy wciskam hamulec w ciagniku nic sie nie dzieje... zawor z traktora jest sprawny bo z inna przyczepa dziala wiec rozebralem jeszcze ten dekiel od zaworu gdzie znajduje sie membranna i gdy wcisne ten guzik reka to powietrze idzie na silownik i wszystko cacy zlozylem jeszcze raz i nadal nic. Macie moze jakies propozycje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#580 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 18:41

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Co to za przyczepa,BSS?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv