Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

867 odpowiedzi na ten temat

#421 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 11:59

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy do odchamowania przyczepy

Polska B

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 00:49
  •  

#422 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 12:26

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Do odhamowania jeśli zawór ustawiania siły hamowania jest trójpozycyjny.

#423 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 31 grudzień 2012 - 16:40

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Nie będę zakładał nowego tematu.
Jaki sklep polecacie żeby kupic szybkozłącze pneumatyczne twarde i taką końcówkę która z jednej strony jest z gwintem a z drugiej można założyc węża a i przewód zbrojony. Byłem dziś w sklepach rolniczych i pytałem ale wszystko takie drogie że aż włos na głowie się jeży. Zależało by mi na ty aby to wszystko było na jednej stronie.

#424 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 17:20

podobnież że sie da tylko trzeba zaślepić wyjscie któreś ale ja bym wolałem nie kombinowac i kupiłem droższy

Nie kombinujesz nie jesteś polakiem i płacisz drożej. A tak na serio kto nie chce przepłacać proszę przeczytać http://www.agrofoto....-4/#entry993926

#425 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:20

Nie kombinujesz nie jesteś polakiem i płacisz drożej. A tak na serio kto nie chce przepłacać proszę przeczytać http://www.agrofoto....-4/#entry993926

kupiłem hzs-4 działał ale jak dla mnie nie do końca spełniał oczekiwania jak z hzs-2 i udało się okazyjnie kupić do jedno obwodowej u mnie są posiadam 4 przyczepy i w każdej jest na jeden obwód tak więc wolę nie kombinować w kwestii hamulców bo o nie można stracić życie co innego jak bym miał równe drogi a już raz sąsiad mało co nie przewrócił traktora jak jechał od górki szczęście że się wszystko dobrze skończyło
Miłość :P

#426 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 02 styczeń 2013 - 18:33

kupiłem hzs-4 działał ale jak dla mnie nie do końca spełniał oczekiwania jak z hzs-2 i udało się okazyjnie kupić do jedno obwodowej u mnie są posiadam 4 przyczepy i w każdej jest na jeden obwód tak więc wolę nie kombinować w kwestii hamulców bo o nie można stracić życie co innego jak bym miał równe drogi a już raz sąsiad mało co nie przewrócił traktora jak jechał od górki szczęście że się wszystko dobrze skończyło

A jakie różnice zauważasz w działaniu?

#427 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 02 styczeń 2013 - 19:02

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy takie że nie mogłem podpiąć dwóch przyczep razem i odczuwałem że z opóźnieniem włączały się hamulce nie wiem może tak powinno być ale po głębszych testach druga przyczepa szybciej łapała na jednym obwodzie niż tak na dwóch

takie że nie mogłem podpiąć dwóch przyczep razem i odczuwałem że z opóźnieniem włączały się hamulce nie wiem może tak powinno być ale po głębszych testach druga przyczepa szybciej łapała na jednym obwodzie niż tak na dwóch
Miłość :P

#428 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 03 styczeń 2013 - 16:42

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dlaczego nie mogłeś podpiąć dwóch przyczep, przed zaworem na przewód co idzie do ciągnika dajesz trójnik i puszczasz do kolejnej.

#429 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 styczeń 2013 - 10:39

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam

Z racji że możecie mi pomóc a i temat może się komuś później przydać to go poruszę. Otóż mało jest przyczep tego typu czyli D-633, większość to samochodówki ciągane za ciągnikami, producent to SANOK lub AUTOSAN, 6ton ładunku, DMC ciut ponad 8ton.
Kiedyś nabyliśmy taką przyczepę, dorobiono nadstawki, hamulce na jednoobwodowe przerobione, z tyłu zaczep i media na drugą przyczepę i tak została. Kto czytał ten wątek: http://www.agrofoto....-samochodowych/ wie że zrobiłem z niej ciężarową-rolniczą czyli przegląd co dwa lata za 70 PLN a nie jak dotąd przegląd da rok i to za 163PLN. Miała iść na sprzedaż ale koszt przeglądu i rocznego utrzymania się zmniejszył do ok. 120PLN, nabito nową TZ, nr ramy jest idealnie widoczny, nowy DR, poza tym zaczep z tyłu trochę kosztował bo kupiona nówka, mam kilka opon w takim samym rozmiarze w niezłym stanie i pneumatyczna część układu hamulcowego jest na tip-top zrobiona (nowe zawory, potem dwa siłowniki nowe) postanowiłem więc, że przyczepka zostaje pod warunkiem że zrobię w niej spód czyli mechaniczną część hamulców, przejrzę łożyska i ponownie przejrzymy okładziny hamulców (zaglądaliśmy tam zaraz po kupnie). Potem czyszczenie i malowanie spodu, nowe błotniki i belka z tyłu na światła a za 3-4 lata nowa zabudowa góry z plandeką (obecna wytrzyma jeszcze z 5 lat użytkowania bez problemu bo nie pogięta, nie pognita i cała).
Problem jaki się pojawia to części bo do D-45 D-46 D47 mają części wszędzie ale D-633 ma ciut inną budowę a do D-50/D-55 nie mam dostępu aby porównać czy będą od D-50 pasować. Chodzi mi o to co jest na fotkach bo to chcę zrobić.

Może ktoś ma katalog części, ew. wie skąd wytrzasnąć katalog części lub same części lub od jakich przyczep idzie je dopasować?

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek
Dodany obrazek
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#430 Share Matix

Matix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 15:15

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam:D Mam pytanie czy ktoś zakładał hamulce do przyczepy hl6011 i do 8011 olejowo-pnematyczne. np: hamulce olejowo -pneumatyczne z góry dzięki POZDRAWIAM p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 16:28

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Nie wiem czy chodzi Ci o hamulce najazdowe, jeśli tak to możesz mieć problem z wykonaniem przeglądu technicznego, z tego co wiem hamulce takie można założyc do przyczep o DMC 5t, jeżeli nie będziesz jeździł po drogach publicznych to taka przeróbka jest możliwa do zrobienia.

#432 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 17:46

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy a ja mysle ze chodzi mu o silowniki olejowo pneumatyczne na allegro w miare przystepnej cenie sa . ale niech matix rozwieje watpliwosci.

#433 Share Matix

Matix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:04

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy dokładnie tak jak bobekmariusz powiedział mi chodzi o http://moto.alegro.p...epa-i2963104729

#434 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 27 styczeń 2013 - 19:08

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy http://www.agrofoto....e-hydrauliczne/
Tu masz odpowiedz.
KPK Kumurun Team

#435 Share arturmen

arturmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 02 luty 2013 - 14:27

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Panowie, kto mi pomoże? Mam przyczepę rosyjską PTS 6 tonową, Prawdopodobnie zawór od pneumatyki się już "skończył", bardzo ostro hamuje ta przyczepa i nie ma żadnej regulacji . Zastanawiam się na kupnem nowego polskiego zaworu wraz z ręcznym regulatorem siły hamowania.Czy jak kupie od przyczepy D46,D50 - takie widziałem na allegro - zadziala to? Wiem że mogą troche rurki nie pasować ale z tym sobie poradzę. Chodzi tylko czy przyczepa bedzie lepiej hamowała? Identycznego jak jest teraz nie mogę nigdzie znaleźć.

#436 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 05 luty 2013 - 20:33

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam!
Ma ktoś jakiś schemat budowy hamulca najazdowego?
Kupiłem przyczepę z hamulcem najazdowym ale nie wiem czy jest on kompletny?
Co wchodzi w skład hamulca najazdowego?
Jak on działa?
Ma być jakaś wajcha na dyszlu czy coś?
Porsze o podpowiedzi w tej sprawie!
Pozdrawiam Buszido007 :)

#437 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 05 luty 2013 - 20:37

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Mały schemacik budowy :) http://www.google.pl...14&tx=78&ty=117

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#438 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 luty 2013 - 20:49

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy oaxis3333,Tylko ten schemat dotyczy przyczepy samochodowej, a mi chodzi o rolniczą :)
Ale dzięki :)

#439 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:04

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy schemat ten sam, a masz tyko najazdowe hamulce w tej przyczepie chcesz ją zarejestrować?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Buszido007

Buszido007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 05 luty 2013 - 21:06

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Tak, tylko najazdowe i jest zarejestrowana tylko muszę przerejestrować i chce mieć pewność że mam kompletny hamulec a nie tylko jego część.
Ma być przy nim jakaś wajcha na dyszlu czy coś?
Jak on wgl. działa?