Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

869 odpowiedzi na ten temat

#21 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 19 listopad 2006 - 13:28

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

@piootr to miałeś jakąś dziwną instalacje ???, ja mam autosana, jest jeden zawór do którego idą dwa przewody, podpinam do ciągnika jeden przewód odpowiedzialny za sterowanie i hamują mi obie osie. Przyczepy z metaltechu też mają jeden zawór 

Normalną  nawet miała coś ala  ABS  ale  wywaliłem to wszystko  a jak piszesz że masz  1 zawór i 2 przewody zasilające i z 1 obie osie ci hamują to to jest 1 obwodówka  8)  tylko zawór ma zasilenie na 2 przewody  widziałem coś takiego u gościa co kupowaął odemnie pszenice

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 15:57
  •  

#22 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 19 listopad 2006 - 13:45

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jeden przewód jest zasilający a drugi zasilający i sterujący i te dwa przewody idą do jednego zaworu, każda przyczepa którą widziałem z instalacją dwuobwodową tak ma, nawet te z metaltechu i pronaru (chyba że się zle przyjrzałem jak u mnie kukurydze tymi przyczepami wozili)

#23 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 19 listopad 2006 - 20:54

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy więc według Ciebie można podłączyć tylko jeden odwód a drugi zostawić w spokoju?

też mieliśmy  problem podczas pożyczania, wkońcu jechaliśmy bez hamulcy, troche rzucało ciągnikiem ale cóż....te nowości....

#24 Share ansu

ansu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 952 postów

Napisany 24 listopad 2006 - 20:42

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Czerwoną wtyka podłączasz do ciągnika a tą drugą w przyczepie pozostawiasz otwartą można zrobić mam przelotkę gniazdo ISO czerwone i zwykła wtyka do ciągnika tylko wtedy nie masz regulacji siły hamowania, bo normalnie to w czerwonej jest cały czas ciśnienie a w białej w zależności od ciśnienia różna siła hamowania jak podłączysz tylko jeden czerwony to tylko koła zahamowane do oporu jak nie ma ciśnienia jak jest to odblokowane
Chyba nic nie pokręciłem  ::)

#25 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 18:49

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy No i temat powraca... Może mi ktoś powiedzieć jak spiąć 2 przyczepy. Pierwsza w zaprzegu ma instalacje dwubowodwa (2 gniazda) druga jednoobwodową, może ktos wie jak je razem spiąć ? Czy wystarczy wymienic jedno gniazdu z tyłu przyczepy z instalacja dwuobwodową ? Jesli tak to które ?

Wiem że troche pokręciłem :D
Ciesz się każdą chwilą życia...

#26 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 czerwiec 2007 - 19:43

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Słyszałem że są specjalne przelotki z dwuobwodówki na jednoobwodowego, tzn jeśli ciągnik ma tylko jedno gniazdo a przyczepe na 2 węże to podłączamy taką przelotką, słyszał ktoś o takim czymś. Bo odwrotnie jak tomb2 pisze to nie miałem styczności :angry:

#27 Share matwoj

matwoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 10:01

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jeśli ciągnik ma jeden obwód a przyczepa dwa to do ciagnika sie podłacza czerwoną wtyczke tak samo bedzie przy podlaczeniu drugiej przyczepy, trzeba ją podpiąć na czerwone gniazdo

#28 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 10:05

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Na ale to są inne gniazda i raczej nie pasują. Te od jednoobwodowego są lekko większe :D

#29 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 12:48

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy wymień szybkozłączkę na taką zwykłą bo ten dlugi przewód to jest tylko po to aby pompować powietrze ciągle do układu w przyczepie nawet jak się hamuje

#30 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 20 czerwiec 2007 - 20:27

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jak podczepi pod czerwone z tyłu w przyczepie z 2 obwodowymi to nic nie bedzie bo w czerwonym cały czas ciśnienie jest chyba że pierwszą podłączy czerwonym pod złącze od 1 obwodowego :D w traktorze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share begeningfarmer

begeningfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 25 luty 2009 - 23:45

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam wszystkich~!

Kupiłem niedawno przyczepę 3,5 t (polskiej produkcji, nie wiem dokładnie jaki model) i potrzebuje schemat instalacji hamulców do tej przyczepy.. (hamowanie tylko na przednie koła; mam siłownik powietrzny i zbiornik powietrza z zamontowanym chyba jakimś zaworem sterującym ) nie wiem co, gdzie i jak podłączyć!

Proszę o pomoc - najlepiej schemat

PS. czy z przodu przyczepy wymagane są światła czy wystarcza odblaski?

#32 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 27 luty 2009 - 14:08

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Również podłączam się do prośby kolegi. I ja mam jeszcze takie pytanie czy da radę zrobić hamulce w przyczepie bez zbornika w przyczepie?

#33 Share ruwenzori

ruwenzori

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 27 luty 2009 - 18:29

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jeśli hamulce mają być pneumatyczne to zbiornik musi być (to właśnie ciśnienie powietrza w tym zbiorniku wysuwa tłoczki hamulców w momencie wyciskania pedałów hamulca ciągnika).
Bez zbiornika to ewentualnie hamulce najazdowe.

#34 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 17:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A od czego może pasować zbornik powietrza do przyczepy 3.5 T oprócz oryginalnej?

#35 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 18:58

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Wymontuj kompletny układ hamulcowy z rozrzutnika i zamontuj go do przyczepy, u mnie w okolicy chyba nikt nie podłącza hamulców w rozrzutniku

#36 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 20:03

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy W rozrzutniku nie mam.

#37 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 20:33

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Poszukaj gdzieś w skupie złomu napewno znajdziesz odpowiedni zbiornik a zawór główny i regulacyjny lepiej kup nowy

#38 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:04

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy O zaworach właśnie myślałem żeby lepiej nowe kupić bo w końcu chodzi o bezpieczeństwo.

#39 Share 626andrzej

626andrzej

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 21:16

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy 250zł lub coś koło tego zawór główny i regulacyjny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 20:33

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Podłączę się pod ten temat: gdzie można kupic zawór sterujący do przyczepy, znacie może jakieś sprawdzone miejsca (mogą być też sklepy internetowe) pytałem w okolicznych sklepach z częściami to albo nie prowadzą pneumatyki albo nigdy o czymś takim nie słyszeli :P