Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

921 odpowiedzi na ten temat

#341 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4128 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 20:16

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Był taki temat: http://www.agrofoto....8-autosan-d-47/

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 22:06
  •  

#342 Share 4718zetor

4718zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 luty 2012 - 23:47

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam! posiadam przyczepę autosan (modelu dokładnie nie znam ale chyba to jest d-35) i nie mam w niej hamulcow, to znaczy zaciski, cięgna są tylko ze nie ma układu pneumatyki. A moje pytanie jest takie: Ile by mógł kosztować taki komplet (butla, zawory, węze, silowniki) ? bo nie moge tego znaleśc na allegro.
i czy słyszeliście kiedyś o takim patencie jak zakładanie hamulcy hydraulicznych? w jaki sposób to wygląda i czy w polsce jest legalne?
prosił bym o takieś porady tych co tutaj zajrzą.

#343 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2963 postów

Napisany 25 luty 2012 - 00:31

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Co do hamulców hydraulicznych, zajrzyj tutaj:

http://www.agrofoto....e-hydrauliczne/

Przerobienie przyczepy na hamulce hydrauliczne jest potrzebne wtedy, kiedy mamy ciągnik właśnie z takimi hamulcami, bez pneumatyki.

Tutaj masz zdjęcie takiego układu:

http://www.agrofoto....klad-hamulcowy/

http://www.agrofoto....lady-hamulcowe/

#344 Share david697

david697

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 25 luty 2012 - 00:34

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Hamulce hydrauliczne? W stresie będziesz hamował pedałem hamulca a nie jakąś dźwignią! Kilka stówek cię wyniesie zakładanie hamulcy. Lepiej sprzedaj przyczepę i kup inną np. kaczuche z wywrotem.

#345 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 25 luty 2012 - 06:30

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Mogę Ci odstąpić taką przyczepę ze wszystkimi mediami,metalowe burty+nadstawki, wywrotka 2 siłowniki media na 2 przyczepę,5 ton po załadowaniu do pełna pszenicą.

#346 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4128 postów

Napisany 25 luty 2012 - 08:29

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Ile chcesz za tą przyczepę,albo może masz jakieś zdjęcia bo chętnie bym kupił?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#347 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 25 luty 2012 - 09:17

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jeżeli masz ciągnik ze sprężarka i całym układem pneumatycznym nie opłaca Ci się zakładać hydraulicznego. Ale jeżeli nie masz pneumatyki w traktorze i masz układ do hamowania hydra. to jasne że taniej będzie hydraulik.

Hamulce hydrauliczne? W stresie będziesz hamował pedałem hamulca a nie jakąś dźwignią! Kilka stówek cię wyniesie zakładanie hamulcy. Lepiej sprzedaj przyczepę i kup inną np. kaczuche z wywrotem.

hamulec hydrauliczny działa na takiej samej zasadzie co pneumatyczny! też hamujesz hamulcem nożnym a nie jak napisałeś "dzwignia" to by sie mijało z celem.

Edytowany przez elku87, 25 luty 2012 - 09:18.

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#348 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów

Napisany 25 luty 2012 - 10:15

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

Witam! posiadam przyczepę autosan (modelu dokładnie nie znam ale chyba to jest d-35) i nie mam w niej hamulcow, to znaczy zaciski, cięgna są tylko ze nie ma układu pneumatyki. A moje pytanie jest takie: Ile by mógł kosztować taki komplet (butla, zawory, węze, silowniki) ? bo nie moge tego znaleśc na allegro.
i czy słyszeliście kiedyś o takim patencie jak zakładanie hamulcy hydraulicznych? w jaki sposób to wygląda i czy w polsce jest legalne?
prosił bym o takieś porady tych co tutaj zajrzą.

Będą Ci potrzebne siłowniki pneumatyczne czyli jakieś 350zł,zawór sterujący kompletny około 400zł,zbiornik powietrza nabędziesz używany za ok.100zł,przewody i złączki max 300zł.Ceny podałem górne,także za 1000zł będziesz miał taki układ kompletny,jeżeli masz już wyjścia od kół tylko siłowniki założyć to nie widzę potrzeby kombinowania z hamulcami hydraulicznymi,które też sprawują się bardzo dobrze,mój znajomy ma takie i chwali sobie ale w Twoim wypadku mija się to z celem...
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#349 Share SuwalkiOK

SuwalkiOK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 25 luty 2012 - 13:31

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy A ja bym proponował przerobić lub zrobić nowy zaczep i by były mechaniczne hamulce najazdowe bez żadnych siłowników itp. lecz to działa tylko na przednią osi. Mam to już w 3 przyczepach i działa elegancko. Dużym plusem takich hamulców jest to że nawet jak przyczepa odepnie się w czasie jazdy to przyczepa zostaje automatycznie zahamowana. I w takie przeróbki nie trzeba mocno inwestować bo wystarczy trochę materiału ze złomu i kilka godzin pracy.

#350 Share 4718zetor

4718zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 luty 2012 - 09:24

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy @qqq no widzisz chamulce do przyczepy 1000zł plus cały uklad pneumatyki do ciągnika mam tylko spężarke ale ukladu nie mam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:09

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy dobrze że sprężarke masz bo to zawsze najdroższa część z całego układu. Jeżeli masz hamulec hydrauliczny w ciągniki to będzie taniej. Siłownik jakieś 200 zł + wąż hydrauliczny w zależności od długości 4metry gdzieś koło 150 zł. Praktycznie całe koszta.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#352 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4028 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:32

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy tak na pewno w starym zetorze ma hamulce hydrauliczne
jednak taniej i prosciej wyjdzie zalozenie pneumatyki
nowe czesci troche kosztuja, dlatego polecam rozejzec sie za uzywka od 30/60
jedyne co moze nie pasowac t ozawor przy pedalach, ale mysle ze od 60 podajdzie
co do przyczepy to moze narazie ogranicz sie tylko do przedniej osi, niby brakuje Ci tylko silownika, ale nie widze potrzeby przy tak malej przyczepie

Polska B

#353 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 luty 2012 - 13:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy no wiadomo ze raczej w starych zetorach nie bylo ukladu hamulcow hydraulicznych chyba ze jakies specjalne wersje a pneumatyke jednak lepiej zriobic do tego zetora bo zawsze jakies inne maszyny beda podczepiane a hydrauliczne uklady nie wystepowaly masowo w sprzetach podczepianych do mniejszych ciagnikow, ja posiadam mf i fendta z ukladami hamulcow hydraulicznych i w najblizszym czasie planuje dorobienie do moich przyczep silownikow hydraulicznych do hamulcow na allegro zawsze cos jest za jakies 350zl za silownik i plus koszty przewodow trojnikow zalczymysle potrzebuje 6 silownikow czyli ok 2tys plus 250 na przewody a to i tak tanio moim zdaniem bo jeden uklad pneumatyki do mf czy fendta to ok 5tys zl a i uklad jest tez hydrauliczny prosty jak drut bez zadnych dupereli i zaworow butli i przewodow lecz zachowam w swoich przyczepach pneumatyke bo mam mniejszego mfa 255 i w razie czego z gory nie bedzie strach jechac z ciezarem.

#354 Share 4718zetor

4718zetor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 26 luty 2012 - 14:57

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy a w jaki sposób wyglada ten uklad hydrauliczny i czy dało by sie cos takiego załozyc w starszym zetorze?

#355 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4028 postów

Napisany 26 luty 2012 - 15:27

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy musialbys zalozyc rozdzielacz, ktory by podawal olej na wyjscie, jakos go polaczyc z pedalami i pompa
przynajmniej tak mi sie wydaje
duzo zabawy i pieniedzy

Polska B

#356 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4028 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 16:49

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy troche osawieze
ciekawi mnie jak jest podlaczone wyjscie na 2 przyczepe, bo u nas jest dzielone za regulatorem sily

Polska B

#357 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 19:04

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy U mnie wyjście na drugą przyczepę jest dołączone do przewodu od ciągnika i wydaje sie to rozsądne bo ciagnik steruje niezależnie dwoma przyczepami naraz.

#358 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4028 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 13:38

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy czyli jeszcze przed zaworem, tak mi sie wydawalo ze cos jest pokrecone

Polska B

#359 Share czekoll

czekoll

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 06:27

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Chiał bym sie waz zapytać czy jest możliwoś przerobienie zwykłej przyczepy na hamulce dwu obowodowe i jak to najprościej zrobić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 12:30

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jaki masz zawór hamowania przyczepy? Założyć coś takiego(jak na używkę za drogo) i dołożyć drugi przewód pneumatyczny
http://allegro.pl/za...2245987645.html

Edytowany przez zorzyk2, 11 kwiecień 2012 - 12:33.