Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy

866 odpowiedzi na ten temat

#241 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 18:42

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Mój odnośnik

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Dzisiaj, 15:22
  •  

#242 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 19:21

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Muszę przyznać, że coś pomieszałem z tą chłonnością. Tym niemniej nie jest to smar do zaworów pneumatycznych, a konserwacji.

#243 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 20:01

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy w latach 87-91 pracowałem w PKS Gdynia na warsztacie i jako kierowca,w jednej największych firm transportowych w tym czasie w okolicy,było tam stanowisko do naprawy zaworów pneumatycznych i fachowiec z klasą,on stosował wazelinę i tak uczniów szkolił,żadnych innych smarów,bo w ten czas zawory do volwa to ładnych kilkaset marek było.ja się tej szkoły trzymam i zawory mi nie nawalają,kupić kupiłem bo w przyczepie był oryginalny żeliwny z 73 roku(działał ale syczał)i już czas na niego.może teraz jest jakiś smar specjalistyczny(ciekawe na jakiej bazie),nie szukam bo wazelina na każdej składnicy i sprawdzona,to i klemy się smaruję. 3 złote tubka i chwilę starcza, jakby była zła to bym koledze nie proponował,i filtry przed zaworem można dostać,zawsze coś wyłapią.

#244 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 10:03

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Moglby mi ktos podac namiary na zaklad regenerujacy te zawory w czechach?

#245 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:40

Z części, to pewnie oringi mogą byś co wymiany. Najczęstsza przyczyna niesprawności tu suchy zawór i zanieczyszczenia. Rozmontuj oczyść-umyj, sprawdź gładzie i jeśli nie będzie wżerów, to smaruj smarem do pneumatyki i składaj. Jeśli nie chcesz notować, to rób dokumentację fotograficzną przy demontażu.

Właśnie dziś rozmontowywałem tę część z sitkiem co przykręca się do zbiornika - w środku pachnie nowością, gumy jak nowe. Za bardzo zmarzłem aby całość rozebrać.

Nie wiesz jak to ma być podłączone?
Gdzie zasilanie z ursusiaka podpiąć?
Gdzie podpina się zbiornik?
Gdzie podpina się tłoczysko (siłownik pneumatyczny)?
Gdzie podpina sie tę część z sitkiem do tej części z regulacją siły hamowania?

Zauważyłem że w regulatorze siły hamowania skorodowała cała tabliczka z oznaczeniami (ta co jest przy dźwigni). Nie wiesz gdzie idzie taką dostać?

Z góry thx za odpowiedź.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 30 grudzień 2010 - 21:44.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#246 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 22:09

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy nareszcie coś robisz z tym zaworem.mały zawór to mówisz siły hamowania,przykręcisz jakąś blaszkę do śruby i opiszesz(a czy on ma drugie podłączenie,jak nie to będzie do odblokowania).duży zawór musisz sprawdzić trochę po budowie wewnętrznej-jedno przyłącze steruje tłoczyskiem ,najlepiej na próbach i błędach,jak nie masz gdzie podpatrzeć.przy dużym zaworze mała dzwignia może być od hamulca postojowego na linkę.

#247 Share piotrek874

piotrek874

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:38

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam posiadam ursusa 1224 z instalacja pneumatyczna jednoprzewodowa i nie wiem czy da rady zrobić aby miał układ 1 i 2 obwodowy? Proszę o pomoc

#248 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 28 styczeń 2011 - 19:52

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Może to ci coś pomoże :)
http://www.agrofoto....d-pneumatyczny/

#249 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 styczeń 2011 - 21:25

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy zamykam
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#250 Share Dziubek19

Dziubek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 luty 2011 - 14:14

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Witam!
Mam przyczepę autosan d-732/03 i problem z hamulcami przyczepa bardzo mocno hamuje jak się naciśnię na pedał hamulca jak jest załadowana to koła idą na suwa co zrobić żeby słabiej hamowała. Widziałem u innych przyczep to przy zaworze jest taka rączka co się zmienia jak jest z ładunkiem i pusta u mnie takiego czegoś nie ma co zrobić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 luty 2011 - 15:07

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Musisz założyć regulator siły hamowania lub przestaw drążki na frezach

#252 Share Dziubek19

Dziubek19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 06 luty 2011 - 15:35

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Przestawienie na frezach nic nie daje a tego zaworu się jakoś nie da się ustawić

#253 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 06 luty 2011 - 15:56

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy na frezach reguluje sie szybciej wolniej mają łapać, załóż zawór regulacji siły hamowania ok 150zł koszt

#254 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 luty 2011 - 16:30

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Masz dwa wyjścia. Założyć ten zawór z klamką, czteropołożeniowy(pełne, połowa, pusto, odhamowanie)lub zawór automatycznej regulacji siły hamowania, który montuje się nad osią a siła hamowania zależy od pozycji cięgna i ugięcia resorów. Jeżeli w swoim zaworze masz przycisk do odhamowania, to możesz założyć zawór trójpozycyjny

Edytowany przez zorzyk2, 06 luty 2011 - 16:32.

#255 Share DealerRol

DealerRol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 luty 2011 - 13:05

Witam. Mam takie pytanie w jaki sposób zmienić pneumatyke 2 obwodową na 1 przy case mxu 130 (podaje model bo kolega wyżej pisze że, ma jakieś znaczenie), bo są te 2 wyjścia i nie wiem czy to można tylko końcówkę zmienić czy co?. Proszę o pomoc.

Trochę dawno temu to było. Jeśli nadal jesteś zainteresowany zapraszam na stronę www.roltechnik.pl Sprzedajemy takie układy.

#256 Share szy1993

szy1993

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:39

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy pomocy! musze jutro rano podłączyć do ursusa 1234 ( hamulce jednoobwodowe) opryskiwacz pilmet E4024 ( 2 obwody) musze mieć powietrze bo opryskiwacz ma zawieszenie pneumatyczne.... pomocy!

#257 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 922 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:14

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy przejrzyj ten temat jest tam dość dużo informacji na temat układów jedno- i dwuprzewodowychDodany obrazek

#258 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:14

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Jeśli tylko hamulce to wystarczy zamienić zawór sterujący w opryskiwaczu i odpowiednio podpiąć przewody, ale nie wiem jak to jest z zawieszeniem pneumatycznym i jego zależnością od hamulców.

#259 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 20:53

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy nie ma opcji przy pneumatycznym zawieszeniu niestety jutro nie podziałasz tym opryskiwaczem czeka cię zakup zaworów pneymatycznych około 1000 zł i przerobienie instalacji na jedno i dwy obwodową jak będziesz potrzebował zaworów zadzwoń 501832246
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share wirus07

wirus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 21:48

Hamulce pneumatyczne - pytania i problemy Będę robił hamulce przy przyczepie mam stary zbiornik i siłowniki pneumatyczne(chyba tak się to nazywa)
Zbiornik leży na kupie złomu a te siłowniki jeżdżą od nowości na rozrzutniku więc na pewno wszystko będzie pordzewiałe czy to się na coś przyda???? Czy trzeba nowe, nie chciał bym płacić 200zł za 1 siłownik pneumatyczny, ale chciałbym żeby to coś hamowało.