Skocz do zawartości

Zdjęcie

Malnaft Malbork UWAGA!!

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:57

Malnaft Malbork UWAGA!! .

Edytowany przez ciastek12, 10 luty 2014 - 14:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Malnaft Malbork UWAGA!! Dzisiaj, 09:06
  •  

#2 Share dominator123

dominator123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,rolnictwo

Napisany 03 luty 2014 - 13:35

Malnaft Malbork UWAGA!! dobrze ze kolega pisze się o takich rzeczach przynajmniej inni nie nadzieją sie na taką niespodziankę.

#3 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 03 luty 2014 - 15:36

Malnaft Malbork UWAGA!! dlatego najlepiej brać od zaufanego dostawcy :P
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#4 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 luty 2014 - 16:31

Malnaft Malbork UWAGA!! http://www.malnaft.p...asza-kadra.html to co, dzwonimy do prezesa wszyscy? ;) w końcu zmieni postępowanie :D
norweskie-lesne.pl

#5 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 03 luty 2014 - 18:00

Malnaft Malbork UWAGA!! Kolego Ty też miałeś taki przypadek z tą firmą?

#6 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:49

Malnaft Malbork UWAGA!! Nie, do Malborka mam daleko i jeszcze trochę, ale jeżeli prezes odebrał by 30 - 30 telefonów to w końcu by spokorniał :D
norweskie-lesne.pl

#7 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 luty 2014 - 00:58

Malnaft Malbork UWAGA!! Kolego, nic gorszego niż to zrobiłeś zrobić nie mogłeś.
Po pierwsze - sprzedawca nie produkuje oleju.
Po drugie - jeśli masz wątpliwości co do jakości paliw - powinieneś wziąć próbkę i skontaktować się z UOKiK.
Po trzecie - fakt, prezes nic nie może zrobić w tym momencie, a prawdopodobnie już dawno skontaktował się z producentem lub hurtownią, która sprzedała mu trefny towar.
Po czwarte - nie rozmawiaj z babami na takie tematy.
Po piąte - jeśli kupisz telewizor i okaże się w domu, że nie będzie działał, to co zrobisz? Pójdziesz złożyć reklamację i albo będziesz czekał na serwis, albo na zamianę. I nie będziesz lamentował na forach, że sprzedawca zły bo sprzedaje niedziałające telewizory.

Jak zaufany dostawca dostanie trefny towar, to już nie będzie zaufanym? Ludzie, trochę rozwagi...

#8 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 luty 2014 - 10:11

Malnaft Malbork UWAGA!! .

Edytowany przez ciastek12, 10 luty 2014 - 14:28.

#9 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:35

Malnaft Malbork UWAGA!! Zapytam - złożyłeś pisemną reklamację? Zadeklarowałeś, czy oczekujesz zwrotu pieniędzy czy wymiany towaru?
Nie? To masz problem.

#10 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:03

Malnaft Malbork UWAGA!! Taką deklaracja to oni sobie by ty....k podtarli.Totalnie olali zgłoszenie telefoniczne...więc widać jakie mają podejście do klienta. Jestem pewny, że dobrze wiedzieli jakiej jakości maja towar. A poza tym słowa pana prezesa mówią same ze siebie: czekać aż sie zrobi ciepło....Kolego fryderyk reklamacja ustna jest tak samo ważna jak pisemna ;)

Edytowany przez ciastek12, 10 luty 2014 - 12:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 luty 2014 - 11:41

Malnaft Malbork UWAGA!! Pismo reklamacyjne robi się każdorazowo, dla zabezpieczenia własnego interesu. Ale jak się nie myśli, to takie są skutki. Do pisma reklamacyjnego powinno zostać dołączone zaświadczenie o badaniu paliwa. I nie podarliby, jeśliby podpisali.
No dobrze, a jeśli kupie od Ciebie kaczkę, która padnie mi na następny dzień, to mam rozumieć że Ty też jesteś oszustem?

#12 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 05 luty 2014 - 12:35

Malnaft Malbork UWAGA!! Nie porównuj natury żywej do rzeczy martwych to po pierwsze. A jak kupisz telewizor, który nie będzie działał pójdziesz do sprzedawcy a ten Ci powie, że nic z tym nie zrobi to co wtedy?

#13 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 05 luty 2014 - 13:45

Malnaft Malbork UWAGA!! Nie ma prawa tak powiedzieć, jak każdy inny. Ale jak człowiek się daje dymać, to mówią co chcą. Albo stąpasz twardo po ziemi albo nie, to Twój problem ;)

#14 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 05 luty 2014 - 15:09

Malnaft Malbork UWAGA!! Tak samo powiem ze nikt nie ma prawa oszukiwać..ale prawo prawem a praktyka praktyką <_<
Edit: w życiu nie raz będziesz wydymany i nic nie zrobisz.

Edytowany przez ciastek12, 05 luty 2014 - 15:11.

#15 Share lokokosa

lokokosa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Swojskie "żarło" i nalewki własnej roboty

Napisany 06 luty 2014 - 09:55

Malnaft Malbork UWAGA!!

Pismo reklamacyjne robi się każdorazowo, dla zabezpieczenia własnego interesu. Ale jak się nie myśli, to takie są skutki. Do pisma reklamacyjnego powinno zostać dołączone zaświadczenie o badaniu paliwa. I nie podarliby, jeśliby podpisali.
No dobrze, a jeśli kupie od Ciebie kaczkę, która padnie mi na następny dzień, to mam rozumieć że Ty też jesteś oszustem?

A co ty chłopie się tak pienisz ???
Skoro nie masz nic sensownego do powiedzenia to się nie udzielaj.
No chyba że prezes firmy to twój wujek albo ojciec, to by wszystko wyjaśniało dlaczego jesteś taki agresywny.

Sprzedawca ma OBOWIĄZEK wymienić klientowi wadliwy towar na nowy wolny od wad a reszta reklamacji jest już pomiędzy dostawcą a sprzedawcą. I to jest JEGO problem.
Nie ważne czy reklamacja jest składana w formie pisemnej czy ustnej, obie są tak samo ważne.
Jeżeli prezes nie chce uznać reklamacji pomimo że sprzedał klientowi wadliwy towar, który nie spełnia warunków umowy, to można to nazwać oszukiwaniem klienta i wyłudzaniem pieniędzy.
Taki przypadek należy ze szczegółami opisać i złożyć doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.
Bo to jest PRZESTĘPSTWO.
p.s.
Rozmowy przez tel. najlepiej nagrywać, wtedy nikt się nie wyprze swoich słów.

#16 Share fryderyk

fryderyk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 luty 2014 - 12:26

Malnaft Malbork UWAGA!! Ja się pienię? Wcale się nie pienię, tylko nie znoszę, gdy ktoś jasno pokazuje, że chce być wydymanym a potem sieje lament na forach.
Podstawą do reklamacji jest jej potwierdzenie przez sprzedającego, najlepiej na piśmie. Każdy prawnik Ci to powie. I nie mam nic wspólnego z tą firmą, jest mi do niej jak stąd do zakopanego. Moja mama prowadzi spożywczaka i ciężko znieść idiotów, którzy idą z pretensjami do niej, bo towar który wpierw kupiła od hurtowni, a sprzedała klientowi, był taki i owaki. Sprzedawca nie ma na to wpływu co jest w torebkach, paczkach czy innych opakowaniach. I nie będzie nikt przecież zaglądał do każdej paczki czipsów, czy czegoś innego oddzielnie. To producent wyprodukował trefny towar, a co miał zrobić sprzedawca, jeśli tego samego dnia przyjechało do niego.
A sprawa rozpatrzenia reklamacji, powinna być postawiona na ostrzu noża - Panie, albo reklamujesz towar albo zaraz przyjedzie kontrola.

Czytać i nie marudzić.
http://www.bankier.p...wo-1413528.html

#17 Share lokokosa

lokokosa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:25

Malnaft Malbork UWAGA!! Skoro twoja mama uważa klienta, który przychodzi do niej z reklamacją towaru, za idiotę, to albo ma w d.....e przepisy albo nie nadaje się do handlu.
Ona zakupiła towar od producenta/hurtowni i tym samym zawarła z nim umowę, odsprzedając ten towar dalej czyli klientowi, także zawiera umowę i skoro zakupiony towar jest niezgodny z zawartą umową, musi przyjąć reklamację bez dyskusji i chorych tłumaczeń " a skąd mam wiedzieć co siedzi w środku " to jest właśnie '' DYMANIE KLIENTA "
A później to JEJ problem żeby składać reklamację u dostawcy towaru.
Sprzedawca MUSI przyjąć reklamację towaru niezgodnego z umową i basta, takie są przepisy prawa.
Argumenty w stylu " To producent wyprodukował trefny towar, a co miał zrobić sprzedawca, jeśli tego samego dnia przyjechało do niego " są na poziomie przedszkolaka.

Przepisy prawa są istotne a nie " bo na chłopski rozum " albo " a co sprzedawca winien "

Czytać przepisy i nie marudzić ;[

A tu masz na czym polega zawarcie umowy podczas zakupów :

http://www.przewodni...puje_chleb.html

Edytowany przez lokokosa, 06 luty 2014 - 14:27.

#18 Share Rolnik567

Rolnik567

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:09

Malnaft Malbork UWAGA!! Zazwyczaj nie uczestniczę w forach, ale tym razem post dotyczy mnie osobiście, więc zamieszczam kilka moich zdań...
Jestem tym prezesem, o którym pisze użytk. "ciastek12"... podaję trochę więcej faktów, które nie pojawiły się we wpisach:
1. pierwszy telefon kontaktowy wykonałem 31.1.2014r - niestety nie zastałem zainteresowanego w domu. Przekazałem informację, że skontaktuję się ponowie.
2. 3.2.2014r. odbyła się kolejna rozmowa telefoniczna (przychodząca), po tej rozmowie przekazałem informację, że przyjadę do gospodarstwa.
3. zgodnie z powyższym w tym samym dniu odwiedziłem gospodarstwo. Na miejscu zaobserwowałem pozostawioną przez kierowcę próbkę zabezpieczoną jednorazową plombą. Paliwo w próbie było klarowne tj. nie posiadało znaków wytrącenia się parafiny - nie było nawet mętne.
4. poprosiłem Gospodarza o możliwość pobrania próbki ze zbiorników w celu przebadania jej laboratoryjnie wraz z próbką pozostawioną przez kierowcę i porównania ich. Niestety spotkałem się ze stanowczą odmową, co mnie bardzo zdziwiło. Przy braku dalszej chęci współpracy - wycofałem się.
Mimo odczuwalnej niechęci ze strony kupującego, nadal zachęcam do złożenia pisemnej reklamacji oraz umożliwienia pobrania i oddania prób paliwa do fachowej analizy. Firma ma 20-letnią tradycję na rynku paliw, posiadamy certyfikat ISO oraz inne liczne wyróżnienia, stąd taki wpis nas bardzo zmartwił. Jestem dostępny dla wszystkich zainteresowanych, zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam,

#19 Share lokokosa

lokokosa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:28

Malnaft Malbork UWAGA!! I co Ty na to ciastek12 ?
Ustosunkujesz się ??? B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:35

Malnaft Malbork UWAGA!! To musi być kolejny przypadek bo u mnie żadnego prezesa z firmy nie bylo to po pierwsze, a po drugie Pan prezes w rozmowie telefonicznej powiedział, że nic z tym nie zrobi.
Teraz odniosę się do punktu 4: gdy zabrał pan próbę zostawioną przez kierowce w/w Pański klient nie miał by żadnej podstawy ani dowodu reklamacyjnego..
Edit: próba zostanie oddana do niezależnego laboratorium. Prezes tej firmy założył sobie konto na tej stronie, ponieważ został poinformowany, że wystawie opinie na temat tej firmy w internecie, ale zrobił sobie tylko antyreklamę.

Edytowany przez ciastek12, 10 luty 2014 - 14:28.