Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 399

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:38

MF 399 Witam.
Poszukuje opinii o MF 399 hi-line. Mam zamiar kupić takiego od znajomego. Ciągnik jest z ładowaczem stoll, rok '95, około 5000 mth, skrzynia 12-12, jest on trochę zaniedbany kosmetycznie, ale cena to 50 tys. Znajomy bardzo go chwali, głownie za prostotę i oszczędność. Rozbieraliśmy mu jesienią reduktor, bo pękła taka sprężyna od przełączania zakresów i z tego co widziałem, to w środku wszystko wygląda jak nowe. Co sądzicie o takim ciągniku?
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 399 Dzisiaj, 05:26
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:45

MF 399 Szczerze mówiąc to jeśli sam masz mozliwości oglądania go widziałeś co jest w środku gdy był rozbierany widzisz jak się zachowuje masz o nim największą wiedzę. To że jest to prosty ciągnik to prawada, nie ma tam zbędnej elektroniki która czasem odstrasza itd.Jeśli nie bierze oleju to pewnie warto a może coś jeszcze utargujesz :)
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:52

MF 399 Zauważyłem, że trochę dymi odmą, ale oleju nie bierze. Co to może być? Czy może pierścienie na którymś tłoku się ustawiły zamkami? Bo i na bagnecie czuć ciśnienie.
Forza JUVE!!!

#4 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 luty 2014 - 11:55

MF 399 Osobiście bardziej obstawiałbym zużycie pierścieni. A ile ma mth?

#5 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:00

MF 399 Tak jak pisałem około 5tys ;)
Forza JUVE!!!

#6 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:11

MF 399 Przegapiłem to :) to coś nie dużo jak na te lata. Jęśli mth nie kręcone to powinno być wszystko dobrze chyba żę dostał gdzieś po du*** bo skoro sadzi i górą to nie jest fajnie. Wiesz dlaczego go sprzedaje? Może to jest tego powodem.

#7 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 03 luty 2014 - 12:24

MF 399 Wydechem nie dymi, tylko tą odmą. Chce sprzedać, bo ma na oku jakiegoś 43XX. U niego to jedyny ciągnik na 30-kilka ha. On mówi, że pali bardzo mało. Ale czy mniej taki spali od np mtz? Mam jeszcze małego zetorka i najchętniej, bym go sprzedał. Tylko czy będzie mnie stać na paliwko heh, bo wiadomo lekkich prac też sporo....
Forza JUVE!!!

#8 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 03 luty 2014 - 14:29

MF 399 Ogólnie z tego co słysząłem to stare MF-y były to oszczędne ciągniki prawdopodobnie spali podobnie jak MTZ. Do lekkich prac to napewno przyda Ci się mniejszy ciągnik.

#9 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 luty 2014 - 15:07

MF 399 Hmm trochę za duży wydaje mi się ten ciągnik jak no moje gospodarstwo. Obrabiam 30ha, głównie łąki. Obecnie został mi tylko 5211, bo białorusiniec sprzedany 2 sezony temu i jakoś się wyrabiam, chociaż bardzo bardzo brakuje mu mocy, szczególnie przy koszeniu torfowych łąk. Nie uważasz, że lepsze by było coś w 4 garach?
Forza JUVE!!!

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 luty 2014 - 15:58

MF 399 Ciągnik w sam raz na 30 ha pod warunkiem, że masz dośc duże maszyny. 42xx to praktycznie to samo tylko w nowszym opakowaniu. Przyczyna dymienia z odmy jest prawdopodobnie już troszkę zużyty silnik. NIe wiem jak mocno dmucha ale jeśli lekko to normalne. Tak samo po wyjeciu miarki oleju. Nie zapominajcie, że w skrzyni korbowej poruszają się tłoki i zawsze będą tam ruchy powietrza. Są to trwałe silniki dość tanie w naprawie. Wały korbowe są mocne. Teraz widziałem wał po 7,5 tys mth w 4270 jest idealny, panewki białe. Co do spalania nie zapominajcie, że to 6. Swoje spali ale dzięki mocy i wom 1000 można zredukowac obroty silnika pracując z kosiarką czy przewracarką w porównaniu do zetora.
Wolał bym tego mf a niż df a z linku. mf zawsze kilka lat młodszy. Poza tym do mf a serii 300 sporo cześci pasuje od ursusa.Tylny most jest taki sam jak w 255. W nowych ursusach występują skrzynie 12x12 i 12x4 więc można sporo czesci dobrać. Poza tym do perkinsa też jest mnóstwo zamienników. Wymiana tulei i pierścieni, uszczelek oraz końcówek wtrysków w 6 cylindrowym 4270 kosztowała mnie 2500 z robocizną.

Edytowany przez hubertuss, 04 luty 2014 - 16:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 luty 2014 - 15:58

MF 399 Wszystko zależy od Twojego zapoptrzebowania. Powiem tak ja obrabiam podobnie jak Ty 30ha plus usługi i mam do dyspozycji C330, C360 3P, DF DX85 oraz Renaulta 120.14. Jeśli jest nie jest Ci aż tyle mocy potrzeba to możesz jak najbardziej szukać czegoś mniejszeco coś 80KM np:

http://otomoto.pl/de...to-A395350.html
Ciągniki bardzo wytrzymałe, niezawodne oraz oszczędne.

#12 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 luty 2014 - 16:15

MF 399 Tylny most jak w Mf255? Żarty chyba... Co do remontu silnika to polemizował bym koszt wymiany Kompletnych zestawów naprawczych DX 85 plus nowe końcówki wtryskiwaczy uszczelki to kwota prawie 2000zł więc sam zobacz gdzie tu jest niższa cena napraw DF a MF.

#13 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 luty 2014 - 16:33

MF 399 Nie żartuje mam teraz 390 4255 i 4270 i wiem co piszę. Do zwolnicy 390 kupiłem symering od 255. Do 4255 cały zaczep wraz z płytami od 255. Wszystko pasowało jak ulał. Wiem, że trudno w to uwierzyć ale tak jest. Modele 6 cylindrowe mają inne symeringi zwolnic ale wiele czesci pasuje. Przewód wysokiego ciśnienia od 255 też pasował do 390 po lekkim wygięciu. Koszt zakupu części z ursusa i zamotowanie ich w mf ie jest sporo niższy. Oczywiście nie wszystkie cześci będą pasowały ale jest jakies pole manewru. Do df a po wszystkie części do skrzyni pójdziesz do serwisu lub do handlarza po starocie. Poza tym każdy mechanik znający się na 255 bez trudu naprawi ci podnośnik w serii 300 czy 42xx. Ponieważ wszystko pod spodem jest tak samo. choć niektóre rzeczy mogą się różnić. 42xx ma więcej innych części.

#14 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 luty 2014 - 16:58

MF 399 WIęc pisz że to jakieś drobne części a nie że most to i ja mogę powiedzieć że uszczelniacze w przednim moście pasuja od zetora już nie pamiętam jakiego. W dodatku dobre części do ursusa czy zetora też kosztują nie ma co ukrywać kupić tani bubel to nie sztuka. I tak możemy wymieniać że to pasuje od tego a to od tamtego. Podnościk w df hmm... nie ma tu nic wyrafinowa wszystko na zewnątrz dwa siłowniki pod ramionami wieszaków pompa hydrauliki przy silniku połączone rozdzielaczem i również można napisać że każdy mechanik to naprawi. A jak sam widzisz remont silnika w takim wypadku już jest sporo niższy bo za tą kwotę którą wymieniłem została zorobiona cała góra z wymianą tłoków swożni, a dolicz teraz to do swojego remontu. Tak więc sam widzisz.

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 luty 2014 - 17:35

MF 399 No ok df jest najlepszy tylko założyciel tematu pyta o mf a 399. Pisząc o uszczelniaczach podałem przykład. Nie musiałem dokonywac poważniejszych napraw. A uszczelniacz zwolnicy w 255 to nie jest zwykły symeryng i tyle w temacie. Zaczep transportowy wraz z płytami montażowymi to też żadna drobna część Zamontuj zaczep od zetora do df a wraz z mocowaniem to pogadamy. od 255 do m 300 i 4200 pasuje jdealnie podobnie jak jeszcze kilka innych emementów układu zawieszania. Zresztą tam w skrzyni nie ma się co psuć. A o zmielonych skrzyniach w df dx słyszałem/czytałem już nie raz.

Edytowany przez hubertuss, 04 luty 2014 - 17:44.

#16 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:13

MF 399 I kto tu wychwala i mówi och, ach zwłaszcza ten ostatni dodatek po edycji. Dla mnie liczy się jak kto dba tak ma. A ten simering w mf255 to nie jest jakiś super dziwny normalny już kilkakrotnie coś takiego naprawiałem. Nadzwyczajne to jest założenie zamiast pierścieni tłokowych w silniku pasków skurzanych zamiast nich. A skoro kolega chce coś mniejszego to była propozycja i nie wspomnę kto tą rozmowę na temat wychwalania MF-ów wszczął. I koniec w tym temacie. Wracając do tematu to tego DF -a oglądając ogłoszenia napotkałem miałem polecić MF seri 30xx które nie zasłyneły skrzyniami? Chyba nie. No chyba że kolega był my takiego pewien że wszystko z nim w pożądku. Wiadomo zawsze się może coś trafić ale trafić na mf z seri 30xx z uszkodzoną skrzynią niż na df.

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:32

MF 399 Mowa była o 399 powtarzam jeszcze raz. Mam z tą serią doświadczenie podobnie z serią 42xx więc napisałem co wiem. A serię 300 można tylko chwalić. Ciągniki na allegro z tej serii dość szybko znikają i zawsze jest ich bardzo mało.

#18 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:45

MF 399 Przeczytaj uważnie posty wyżej że kolega zapytał o coś mniejszego typu 4cyl. A DF był moją propozycją. Więc nie powtarzaj mi tego bo jest to po prostu zbędne.

#19 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:02

MF 399 Faktycznie ta seria ma bdb opinie z tego co wyczytałem na zagranicznych forach i też nieźle trzymają cenę. Ten 399 nie jest chyba bardzo zużyty, bo znajomy ma raczej małe maszyny jak na niego, jedynie w 4 obrotowej ma co robić. Zamiast proponowanego DF wolałbym same explorer/laser czy lamborghini. Zauważyłem, że nawet niedrogo można takiego wyrwać, podobnie jak JD np. 2140, 3040. To jeszcze by zostało na jakąś praskę. W sumie i tak będę musiał z banku na to trochę grosza pożyczyć.
Carrado, a co powiesz o Renault?
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:10

MF 399 Wiesz Same i Lamborghini to ten sam koncern co DF większość części jest taka sama lub podobna tylko tańsza jak zauważyłeś. Co do Reni no cóż ciągnik prosty bez zbędnej elektroniki silnik MWM w sumie od kąd ją mam to wymieniłem tylko filtry i oleje nic po za tym może trochę mało zwrotna ale to w końcu 6cyl idzie się przyzwyczaić jak dla mnie bardzo duży udźwi tylnego TUZ do tego w miarę przestronna i cicha kabina.