Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uciazliwe sarny

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 05 luty 2014 - 09:44

Uciazliwe sarny U nas tez zaczyna się robić mały problem, z bobrami, sarnami, dzikami nawet jelenie się pojawiają, dzików jeszcze kilka lat temu nie było tak dużo, sarny prawie wcale nieuciążliwe bo chodziły w stadach max po 4-5 sztuk, jeleni i bobrów nie było w ogóle, teraz sytuacja zmieniła się diametralnie.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uciazliwe sarny Dzisiaj, 07:22
  •  

#22 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 05 luty 2014 - 11:01

Uciazliwe sarny Na świeżo taka sytuacja, wczoraj jechałem z miasta i na krajówce wyskoczyły dwa dziki. Potężne, gość co za mną jechał na jednym rozbił auto, a ten skubaniec się poderwał i dalej pobiegł...
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#23 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 05 luty 2014 - 11:49

Uciazliwe sarny Takie coś rozumiem jak sobie chodzą 4-5 sztuk saren. To nawet dla oka że coś sobie żyje. Ale nie takie stada (rudle) jak są. U mnie ok 30 sztuk.
Najlepsze jest to że, jak zgłosisz że zimą narobiły szkody. To podczas szacowania patrzą czy jest korzeń i coś nad nim (kawałek zielonego bez liści) to nie ma straty a roślinie nie szkodzi. Takie tuki tam siedzą. To tak jak by poobrywał drzewo z liści i nic im nie było czy tam igły.
Co do wypadków, w moim regionie to strach jechać pow. 70km na godzinę. Bo dzikusy chodzą sobie jak krowy w Indiach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share LonelySoul

LonelySoul

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 05 luty 2014 - 13:45

Uciazliwe sarny kiedyś jak pracowałem u ogrodnika to zawsze mówił że na sarny działa zapach mydła , wieszał kostki w jakieś siatki i mówił że pomaga ,a bobry podobno wygania się robiąc dziurę w tamie i stawiając obok tego psa na łańcuchu.

#25 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 05 luty 2014 - 18:41

Uciazliwe sarny

Kozły od 10.05 do 30.09
Kozy i koźlęta od 1.10 do 15.01
To jest na 2014r.

Czyli jak by nie patrzeć , to teraz nie można strzelać do saren? Tylko w tym miejscowym kole, jakieś błędne informacje mają ....
A jak jest z jeleniami?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 05 luty 2014 - 18:50

Uciazliwe sarny http://www.wklrosoma...resypolowan.php

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#27 Share ElectroSonic

ElectroSonic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 05 luty 2014 - 19:32

Uciazliwe sarny Problem zaczyna sie rozrastac,najbardziej dotyczy on tych ktorzy posiadaja male arealy-wiadomo,ze 1000 ha nie zniszcza tak jak np 10 ha.
W moim przypadku tez nie licze na niczyja pomoc(a zwlaszcza kola low.) .
Jak piszecie o kilkudziesieciu sztukach to az ciarki przechodza mnie,po co pracowac-szkoda siac moze niech wielmozni panstwo z miasta przywioza ta swoja zywnosc z "tanszych" np Niemiec (na pewno tansza do czasu) a my bedziemy sami produkowac dla siebie jak nasi pradziadkowie - pewnie wyjdzie to nam na zdrowie (wkurzylem sie)....

Pozdrawiam

Czesc
W moim postepowaniuy doszlo do wyniku calej sprawy i cytuje (zdanie fachowca):
sarny nie powoduja strat w uprawie rzepaku bo znam przypadki gdzie pole bylo wyjedzone do pnia a plon wachal sie w granicach 4 t. .A zajmowanie sie sarnami na polu nalezy do obowiazku kola lowieckiego.

I tyle w calej sprawie...

pozdrawiam wytrwalych ktorzy walcza z tymi kosiarkami

Edytowany przez ElectroSonic, 16 luty 2014 - 17:30.

#28 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 22:37

Uciazliwe sarny

Witam wszystkich! Trochę odgrzewam temat, ale u mnie z sarnami jest dramat! Jest ich tyle,że rzepak niknie w oczach najlepiej widać jak w dzień poprószy śnieg i po nocy wszystko skopane i zeżarte. Wpadłem w tym roku na taki pomysł że do oprysku który mam jutro robić dodam jakichś perfum o intensywnym zapachu i tak do każdego oprysku może się odstraszą i dadzą spokój rzepakowi w zimie. Co wy na to?

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share wilhelm

wilhelm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 511 postów

Napisany 02 październik 2016 - 13:42

Uciazliwe sarny U nas już teraz podgryzają rzepaki, które mają 4-5 liści. A gdzie tam do wiosny...? Zresztą u mnie w tym roku na jednym kawałku zżarły pędy główne w fazie pąkowania! W tym roku będę zastawiał wnyki.