Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno prasy fortschritt k442 czy warto

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share buczu

buczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo mechanika

Napisany 02 luty 2014 - 11:17

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Witam
koledzy chce kupić prase fortschritt k442 tylko słyszałem o niej dużo negatywnych wypowiedzi a bardzo mało pozytywnych nie ukrywam że do kupna tej prasy zachęca mnie cena
I tu teraz moje pytanie jakie jest wasze zdanie na temat tej prasy może jest ktoś kto posiada taką prase i może mi opowiedzieć coś na jej temat z góry dziękuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno prasy fortschritt k442 czy warto Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:29

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Witam ile masz zamiar wydać na tą prasę bo jak więcej niż 1 zł za kg to nie warto . Miałem kiedyś zagraniczną prasę do której nie było części . Sprzedałem z 2000 koleś kupił bo cena mała a jeden aparat wiążący używany kosztuje tyle co cała prasa .

#3 Share buczu

buczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:42

kupno prasy fortschritt k442 czy warto siedziałem trochę na tablicy.pl i te prasy kosztują 2tys i 3tys z tym że te za 3tys to podobno cud malina i u mnie na wiosce też jest jedna w podobnej cenie
myślę że 3 lub 4 tys mogę dać za tą prase tylko nie wiem czy warto bo jak wydam takie pieniądze a potem wsadze w nią tyle samo albo więcej to raczej na tym nie wyjdę no chyba że jest to dobra prasa i będe mógł nią spokojnie pracować

#4 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 02 luty 2014 - 11:54

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Ja taką posiadam jeden sezon. Sprasowałem nią ok 3 ha słomy i 7 siana. Jak na własne potrzeby to bardzo dobra prasa. Mi w zupełności wystarcza. Wydajność nie jest powalająca ale sobie sprasujesz kiedy będziesz chciał. Jak najbardziej polecam :)
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#5 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 02 luty 2014 - 12:06

kupno prasy fortschritt k442 czy warto My mieliśmy tą prasę prawie 40 lat i prasa sprawowała się bardzo dobrze awarii nie było prawie żadnych. Jedynie co w niej się zużywa to aparaty może jeszcze kupić takowe od rolników którzy zrobili zapasy części taki aparat kupisz w granicach 100zł.
Jak chcesz prasę za małą kasę to jak najbardziej możesz taką kupić tylko trzeba trafić na zadbany model bo jakiegoś szrota nie warto kupować

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#6 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 02 luty 2014 - 13:11

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Kup coś nowocześniejszego. Ja niedawno kupiłęm MF 20-8 za 4 tysiące. Stan idealny. Jedyny wkład własny to nożyki do aparatu. A ta 442 to stary klamor. Wielkie i ciężkie. Szarpie ciągnikiem. Jest tyle pras w przedziale 3-5 tysięcy. Mają szersze podbieracze i lżejsze są.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#7 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 02 luty 2014 - 13:48

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Kup fortschritt k 454 mam taką i polecam za te pieniądze kupisz spokojnie sporo wydajniejsza i podbierak szerszy.

#8 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 02 luty 2014 - 14:14

kupno prasy fortschritt k442 czy warto U mnie na wsi koleś ma tą prasę i klnie na nią na czym świat stoi ciągle jakiś problem osobiście nią nie prasowałem ale C360 to ta prasa macha jak jasna .... . Tak więc z obserwacji to Ci jej nie polecam.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#9 Share buczu

buczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:57

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Dzięki za informacje widze że większość poleca i to w dodatku posiadacze takich maszyn

Mam jeszcze jedno pytanko czy c360 to wystarczający traktor do tej prasy dodam że nie prasował bym nią zarobkowo tylko i wyłącznie na swoim polu ?

#10 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 02 luty 2014 - 18:19

kupno prasy fortschritt k442 czy warto 60tka da radę zk-442 ale ja bym się nie pchał w taki przeżytek za 4-5tyś kupisz niezłą z224,wydajniejsza 24t /h większy stopień zgniotu nawet o 15kg na 1 balocie ,większa regulacja dlugości beli mniejsza masa maszyny o prawie 350kg.
Crystalzts co ty polecasz za wynalazek ,prasa k 454 potrzebuje minimum 70 KM więc 60tka przepukliny przy niej dostanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Yaro1976

Yaro1976

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Roland E86, weltmeister stella

Napisany 02 luty 2014 - 19:05

kupno prasy fortschritt k442 czy warto A ja mam k442 rok 1980 stan idealny, zakupiłem chyba 5 lat temu od pierwszego właściciela, który miał ze 100ha. Zetor 7211 nie ma w niej co robić.

Edytowany przez Yaro1976, 11 marzec 2014 - 12:48.

#12 Share buczu

buczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:35

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Tomasz 78 myślałem o z224 ale ceny są dużo wyższe zgadza się są i po 5 tys ale żadko i wizualnie wyglądają dość kiepsko tak że mechanicznie pewnie nie jest z nimi za dobrze dlatego chciałbym znaleść fortschrita w miare dobrym stanie za rozsądne pieniądze i myśle że jak poszukam to uda misię taką znaleść

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 02 luty 2014 - 19:42

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Do żniw ,czy sianokosów jest jeszcze trochę czasu więc się nie spiesz może się trafi jakaś w szyku zetka ,tym bardziej że one są zastępowane nowoczesnym sprzętem i są coraz tańsze.

#14 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 02 luty 2014 - 20:09

kupno prasy fortschritt k442 czy warto K 454 mam 7 lat i przcuje z 60 bez zarzutu i to na 540 obr wom , powinna pracować z ciągnikem na 1000 obr wom

#15 Share buczu

buczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2014 - 21:19

kupno prasy fortschritt k442 czy warto ok tomasz 78 masz w sumie racje do żniw i siano zbiorów jeszcze kawałek więc nie będe się spieszył mam nadzieje że znajdę coś dla siebie może inaczej coś dla mojego portwela hehe :D

#16 Share beniu33

beniu33

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 02 luty 2014 - 21:29

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Miałem K-442 przez prawie 20 lat , najpierw chodziła z c330, a jak doszło ha to z c360 . Dobra maszyna, w magazynku mam oryginalne -DDR-części , wybór jak w Agromie/ kupiliśmy jak leciało po jej likwidacji/. W razie potrzeby służę potrzebującym

#17 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:09

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Mieliśmy na początku lat 90 taką prasę, chodziła na 30ha z ursusem c330m. Wydajność bardzo słaba, z wiązaniem tez było nie najlepiej, ale przez 10 lat dołożyliśmy tylko trochę śrub i sporo spawów. Ogólnie nie polecam chyba że majsterkowiczowi z kilkoma hektarami. Koło 2000 roku poszła na żyletki.

#18 Share buczu

buczu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:07

kupno prasy fortschritt k442 czy warto koledzy a mam jeszcze jedno pytanie a jak jest z regulacją wielkości belek w tych fortschrittach czy są regulowane tak jak w polskich czy są ustawione na jedną wielkość i nie da się ich ustawić na mniejsze lub większe

#19 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:45

kupno prasy fortschritt k442 czy warto ja miałem taką jakieś 30 lat a co do regulacji to oczywiście w długości można zmieniać ale szerokość belki jest troszkę większa jak polskiej więc belka jest cięższa niż po polskiej a stopień sprasowania większy jak polska. Trzymak sznurka w aparatach szlifują (regenerują) nie ma potrzeby kupowania drugiego , a na własny użytek to ładne egzęplarze polecam tylko ta wydajność nie jest porażająca a w sianie jeszcze mniejsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 04 luty 2014 - 17:37

kupno prasy fortschritt k442 czy warto Potwierdzam, można regulować długość i stopień zgniotu, w odróżnieniu od polskiej nie obcina boków kostki-belki-balika-czy ciuka ;)