Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym?

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:39

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Jak w temacie,tylko proszę o uzasadnienie.Potrzebne mi to jest do WK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Dzisiaj, 00:22
  •  

#2 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 luty 2014 - 17:49

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? o ile dobrze kojarzę ustawę prawo o ruchu drogowym to jest tam taka definicja:
pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego.

Sprawdź sam.
W definicji pojazdu samochodowego nie ma przyczepy ale jest też i definicja przyczepy.

Napisz dokładnie po co Ci to potrzebne. Jeżeli nie publicznie to na priv.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#3 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:04

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Kolego Nikita_Benet pracujesz może w urzędzie przy rejestracji pojazdów,bo miał bym kilka pytań?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#4 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:07

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Chodzi o to czy warsztat posiadający PKD 45.20 może dokonać zmian konstrukcyjnych w przyczepie i WK to zaakceptuje?

#5 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:11

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Jeśli chodzi o ARiMR to np naczepa jest pojazdem samochodowym. Znam przypadek gdzie odrzucono wniosek z programu różnicowanie ponieważ beneficjent prowadził usługi związane z transportem towarów i na rozwinięcie tej działalności chciał kupić naczepę wywrotkę. Wniosek odrzucono ponieważ przedsiębiorcy wykonujący transport drogowy nie mogą ubiegać się o dotację na środki transportu i jak widać dla ARiMR to pewnie i rozrzutnik albo i agregat ciągany będzie środkiem transportu bo ma koła.

#6 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:27

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Koledze pewnie chodzi o to że chce zmienić w dowodzie z przyczepy samochodowej na przyczepę rolniczą. Bo na przyczepę rolniczą przegląd kosztuje 60zł na dwa lata a na ciężarową 180zł na rok.

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:35

Chodzi o to czy warsztat posiadający PKD 45.20 może dokonać zmian konstrukcyjnych w przyczepie i WK to zaakceptuje?

poszło na priv + adres z innego forum gdzie jest to opisane jak ma być zgodnie z przepisami (co nie znaczy że każdy WK to respektuje).

Kolego Nikita_Benet pracujesz może w urzędzie przy rejestracji pojazdów,bo miał bym kilka pytań?

Nie. Po prostu tam gdzie robię widzę sporo dowodów rejestracyjnych i czasami doczytuję jak takie kwiatki powstają, poza tym przeszedłem kilka ostrych starć ze swoim WK w których ... osiągnąłem zamierzony cel ;)
Podaj co Cię nurtuje, może będę wiedział lub będę wiedział kogo zapytać.

Koledze pewnie chodzi o to że chce zmienić w dowodzie z przyczepy samochodowej na przyczepę rolniczą. Bo na przyczepę rolniczą przegląd kosztuje 60zł na dwa lata a na ciężarową 180zł na rok.

raczej z przyczepy ciężarowej na przyczepę ciężarową-rolniczą a dalej masz racje.
Od siebie dodam że jeżeli nie ma dopisku rolnicza to:
- UG może wystąpić o zapłatę podatku od środków transportu (pisze się kwit że nie ma się samochodu a przyczepa służy tylko w gosp. rolnym i jest spokój),
- Wojskowa Komenda Uzupełnień o zajęcie przyczepy w razie działań ble ble ble - też wystarcza oświadczenie.

Ogólnie jeżeli wiemy że przyczepy samochodowej nie będziemy ciągać samochodem a będzie latać za ciągnikiem to zanim ją zarejestrujemy na siebie zmieniać na ciężarową-rolniczą i mieć święty spokój a nie wymieniać się z urzędami pismami.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 01 luty 2014 - 18:36.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:41

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Ha zmieniać tylko jak?!!!
Jest gdzieś napisane jakie warunki techniczne ma spełniać przyczepa rolnicza?
Udało się to komuś zrobić?

Edytowany przez fliegl, 01 luty 2014 - 18:45.

#9 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 01 luty 2014 - 18:51

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Właśnie nie każdy chce to zmienić byłem na kilku stacjach i nikt nie chciał.Aż dałem sobie spokój bo mi szkoda było dnia i zarejestrowałem tak jak było. Tylko jeszcze w skarbowym 200zł mandat bo o pół roku spóźnienia było i ze wszystkim się nazbierało ze 600zł

#10 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:11

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? my to przerabialiśmy. Najpierw mechanik potem przegląd potem urząd i kilka stów w plecy

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:26

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Mógł byś to opisać ze szczegółami,głównie chodzi o rolę mechanika co zrobił co napisał w papierze i za co te stówki i kto je wziął?

#12 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:46

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Mechanik ci nie potrzebny tylko diagnosta ze stacji okręgowej wystawia ci badanie na zaświadczeniu , w przyczepie nic nie trzeba przerabiać
Problem natomiast gdy przyczepa jest typu SAM , takiej przyczepie nie da się zmienić przeznaczenia

Ja mam przyczepę sam samowyładowcza i u mnie nie da się zmienić na rolnicza , trzy lata temu próbowałem to załatwić dowiedziałem sie jak wyżej

#13 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:51

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Właśnie że potrzebny taki który ma warsztat samochodowy z odpowiednim wpisem w działalności gospodarczej.
Z papierem od niego dopiero idziesz do diagnosty a póżniej do starostwa.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:51

...Udało się to komuś zrobić?

mi się udało.
Zamiast ciągle pytać to poszukaj w archiwum
http://www.agrofoto....h/page__st__100
post 114

Każdą się tylko nie każdemu diagnoście się to opłaci.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:53

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? asharot ma rację. A za co stówki ? Za mechanika za przegląd za tablice i wymianę dowodu

#16 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:04

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Jakie zaświadczenie wystawił mechanik i ile za to wziął?

#17 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:04

Właśnie że potrzebny taki który ma warsztat samochodowy z odpowiednim wpisem w działalności gospodarczej.
Z papierem od niego dopiero idziesz do diagnosty a póżniej do starostwa.

Mechanik jest potrzebny jeżeli przyczepa miała specjalne przeznaczenie

#18 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:14

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Teraz kombinowaliśmy jak maksymalnie obniżyć koszta świeżo kupowanej przyczepy aby mieć ją jako rolnicza i doszliśmy do takiego czegoś"

1. Zakup przyczepy, sprawdzenie czy nr ramy/VIN jest taki jak w DR, sprawdzenie czy jest TZ.
2. dopasowanie do naszego ciągnika (hamulce, światła itp aby działało poprawnie),
3. jak nie ma Tabliczki Znamionowej (TZ) to najpierw ją robimy czyli WK i skierowanie na nabicie TZZ i do OSKP,
4. szukamy zakładu który wystawi oświadczenie o dokonaniu zmian konstrukcyjnych i jak go znajdziemy to ciągniemy do niego przyczepę (jak wystawi kwit bez oglądania to nie musicie ciągnąć-ja musiałem), prawie każdy mechanik-właściciel to może zrobić,
5. znowu jedziemy do WK i chcemy skierowanie na badanie po zmianach konstrukcyjnych, niechętnie mi je wydali,
6. teraz znów OSKP gdzie badanie po zmianach i OBT (tutaj sprawna przyczepa z widocznym numerem ramy/VIN oraz tabliczką znamionową lub Tabliczką Znamionową Zastępczą),
7. z kompletem kwitów czyli starym (jeszcze na sprzedającego) dowodem rejestracyjnym+tablicą rejestracyjną, umową kupna-sprzedaży/fakturą, oświadczeniem zakładu że zrobiono zmiany, dwoma kwitami z OSKP (badanie po zmianach i OBT) oraz wnioskiem o rejestrację (na nas) i opłatami idziemy do pani Kasi/Krysi/Zosi w okienku Wydziału Komunikacji i dokonujemy rejestracji na siebie z jednoczesną zmianą na przyczepę ciężarową-rolniczą.

Dlaczego tak? Odchodzi nam koszt wymiany DR przy zmianie na rolniczą i cała zabawa to max 250zł+koszt rejestracji który i tak musielibyśmy ponieść rejestrując przyczepę na siebie.

Trzeba pamiętać o US - skarbówka to 14 dni na PCC.
Po Dowód Rejestracyjny do WK jedziemy z aktualną polisą OC.

Wiem że w normalnej części naszego kraju idzie znaleźć OSKP i obok położony warsztat należący czasem do jednego właściciela i oni to wszystko za nas zrobią. Niestety mi robili pod górę ;)

skróty:
OSKP - Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów
BT - Badanie Techniczne
OBT - okresowe badanie techniczne (tzw potocznie "przegląd")
WK - wydział komunikacji
DR - Dowód Rejestracyjny
PC - pozwolenie czasowe - miękki dowód
nr ramy/VIN - to chyba wiadome ;)
TZ - tabliczka znamionowa
TZZ - tabliczka znamionowa zastępcza
ten zakład co robi zmiany - dobry warsztat lub blacharz który ma w swoim kodzie PKD odpowiednie cyferki - my rolnicy np mamy PKD 0150Z
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#19 Share STIG0013

STIG0013

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 02 luty 2014 - 07:17

Mechanik jest potrzebny jeżeli przyczepa miała specjalne przeznaczenie

Przyczepa była jako ciężarowa tak powiedzieli w urzędzie tak zrobiliśmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 02 luty 2014 - 08:19

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? trzy lata temu przerabiałem właśnie taki przypadek (przyczepa 6T ) tylko była przerejestrowywana z ojca na mnie
w ojca dowodzie było bite "uniwersalna ciężarowa" a mi chodziło o w pis rolnicza
pojechałem na stację kontroli pojazdów ale do tej co ma uprawnienia rozszerzone ,tam po sprawdzeniu wszystkiego czyli Nr tabliczki znamionowej , hamulców , nacisku osi świateł ,itd. (tylko musiałem ściągną nadstawi z bortów bo sam dorobiłem i nie miałem atestu ) bez problemu wydał zaświadczenie " uniwersalna ciężarowa - rolnicza "