pokus

Karmnik dla świń - budowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pokus    0

Witam

poszukuje informacji jak zbudować karmnik dla świń, jakieś zdjęcia filmiki rysunki techniczne itp. Wiem że niedrogo mogę sobie kupić ale jako że nie mam co robić chociaż jeden karmnik chciał bym zbudować sam :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Kolego moim zdaniem strata czasu ale jak wolisz. Weź obejrzyj sobie i przemierz oryginalny karmik i będziesz wiedział co ile jak i kiedy


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolego beczka 200l metalowa ,do 1/3 nacinasz co 30cm. ,zaginasz do środka na zakład tak aby powstal na środku otwór o śr.15cm w kształcie stożka ,tam zakładasz rurę 20cm.długą całość spawasz lub nitujesz .Do boku beczki spawasz 4 nogi z kątownika ,całość stawiasz na podeście z blachy lub pod rurę dajesz jakiś pojemnik oczywiście na stale do paśnika i gotowe koszt ok100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ja zrobiłem jeden sam ale miałem akurat blachę tanio kupioną jak ktoś chce mogę zrobić zdjęcie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokus    0

Dziękuje wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi. Lew908 jak bym miał możliwość przemierzenia oryginalnego karmnika to wcale nie zawracał bym wam teraz tyłka :P Aleksandro pomysł z kupnem tubomatatów bardzo dobry ale żeby zastosować je w mojej oborze musiał bym ją wcześniej zmodernizować co wiąże się z kolejnymi dość wysokimi kosztami. Simson2812 bardzo chętnie zobaczę jak wyszedł Ci ten karmnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

kolego Tomasz78 czy jesteś w stanie wysłać zdjecia tak wykonanego karmnika z beczki??? mam kilka niepotrzebnych beczek 200litrów, a taki karmnik by mi się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Niestety na chwilę obecną nie ,ponieważ robiłem je koledze ,który mieszka 25km ode mnie ,ale jak pojadę to zrobię zdjęcia i wstawię tylko uzbrój się w cierpliwość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

ok, nie ma problemu, świnek i tak u nas jest tyle co na mięso dla siebie, więc nie jest to sprawa priorytetowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

jeżeli chcesz to ja mam zrobiony stary ale juz nie używany karmnik z bojlera na wode i felgi od malucha :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszek    2

Panowie mam chlewiki na obsadę w jednym 10 sztuk i zamierzam zainwestować w karmiki jaka ich jest wytrzymałość ? bo świnie przecież tu stukną tam zachaczą i bum rozwalony chyba że jest to aż tak wytrzymałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
    • Przez nikonn21
      Czy jest ktoś kto uprawia owoce w tunelach i chciałby się podzielić doświadczeniami? Chodzi mi o głównie o kwestie techniczne 
    • Przez pedzel
      witam będę robił przyczepę jednoosiową sztywną i proszę o  porady co do materiałów:przyczepa o wymiarach 3 x 1,7m burty 0,5m otwierana tylko tylna burta reszta na stałe przyspawana ładowność do max 3 tony na dolny zaczep , mam zrobioną oś z rury grubościennej na piastach z lublina i kołach z lublina ramę myślałem z profila zamkniętego 80x40x3 w kształcie trójkąta na to w poprzek profile 40x40x3 na podłogę blacha 3mm a na burty 2mm czy będzie to miało sens i czy wytrzyma te 3 tony ładunku
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam chciałbym się dowiedzieć jaką stosować pasze dla warchlaków(25 kg-30 kg) do 120-130 kg . Obecnie stosuje na 1 tonę  250 kg jęczmienia, 250 kg owsa, 500 kg pszenżyta, 30 kg koncentratu z sano na szybki tucz i przyrosty są słabe trzeba hodować około 7-8 miesięcy. Szukałem podobnych tematów ale nie ma. Proszę o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj