Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karmnik dla świń - budowa

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pokus

pokus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:05

Karmnik dla świń - budowa Witam
poszukuje informacji jak zbudować karmnik dla świń, jakieś zdjęcia filmiki rysunki techniczne itp. Wiem że niedrogo mogę sobie kupić ale jako że nie mam co robić chociaż jeden karmnik chciał bym zbudować sam :)

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Karmnik dla świń - budowa Dzisiaj, 21:56
  •  

#2 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 01 luty 2014 - 15:22

Karmnik dla świń - budowa Kolego moim zdaniem strata czasu ale jak wolisz. Weź obejrzyj sobie i przemierz oryginalny karmik i będziesz wiedział co ile jak i kiedy
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#3 Share aleksandraiwanus

aleksandraiwanus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:04

Karmnik dla świń - budowa Poszukaj sobie lepiej na allegro tubomaty używane i bedziesz miała 2in1 za koszt ok 400 do 600 zł na minimum 40 sztuk

#4 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 01 luty 2014 - 17:43

Karmnik dla świń - budowa Kolego beczka 200l metalowa ,do 1/3 nacinasz co 30cm. ,zaginasz do środka na zakład tak aby powstal na środku otwór o śr.15cm w kształcie stożka ,tam zakładasz rurę 20cm.długą całość spawasz lub nitujesz .Do boku beczki spawasz 4 nogi z kątownika ,całość stawiasz na podeście z blachy lub pod rurę dajesz jakiś pojemnik oczywiście na stale do paśnika i gotowe koszt ok100zł.

#5 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 04 luty 2014 - 19:50

Karmnik dla świń - budowa Ja zrobiłem jeden sam ale miałem akurat blachę tanio kupioną jak ktoś chce mogę zrobić zdjęcie
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#6 Share pokus

pokus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:04

Karmnik dla świń - budowa Dziękuje wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi. Lew908 jak bym miał możliwość przemierzenia oryginalnego karmnika to wcale nie zawracał bym wam teraz tyłka :P Aleksandro pomysł z kupnem tubomatatów bardzo dobry ale żeby zastosować je w mojej oborze musiał bym ją wcześniej zmodernizować co wiąże się z kolejnymi dość wysokimi kosztami. Simson2812 bardzo chętnie zobaczę jak wyszedł Ci ten karmnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 12:45

Karmnik dla świń - budowa kolego Tomasz78 czy jesteś w stanie wysłać zdjecia tak wykonanego karmnika z beczki??? mam kilka niepotrzebnych beczek 200litrów, a taki karmnik by mi się przydał

#8 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 20:06

Karmnik dla świń - budowa Niestety na chwilę obecną nie ,ponieważ robiłem je koledze ,który mieszka 25km ode mnie ,ale jak pojadę to zrobię zdjęcia i wstawię tylko uzbrój się w cierpliwość :)

#9 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 07:36

Karmnik dla świń - budowa ok, nie ma problemu, świnek i tak u nas jest tyle co na mięso dla siebie, więc nie jest to sprawa priorytetowa

#10 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 07 marzec 2014 - 20:03

Karmnik dla świń - budowa jeżeli chcesz to ja mam zrobiony stary ale juz nie używany karmnik z bojlera na wode i felgi od malucha :P
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share buszek

buszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 22:42

Karmnik dla świń - budowa Panowie mam chlewiki na obsadę w jednym 10 sztuk i zamierzam zainwestować w karmiki jaka ich jest wytrzymałość ? bo świnie przecież tu stukną tam zachaczą i bum rozwalony chyba że jest to aż tak wytrzymałe