Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapowietrzony mf255 pomocy

60 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dawid09

dawid09

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 maj 2010 - 09:43

zapowietrzony mf255 pomocy .

Edytowany przez dawid09, 10 kwiecień 2011 - 19:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapowietrzony mf255 pomocy Dzisiaj, 16:42
  •  

#42 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:38

zapowietrzony mf255 pomocy Witam .. jak wiecie zrobiło się ciepło to wyruszyłem w pole :D

Zacząłem od kultywacji.. Podpiąłem pod mojego URSUSA 3512 kultywator i zacząłem pracę.. po przejechaniu kilku okrążeń momentalnie zgasł nawet nie osłab tylko zgasł.. poszedłem po sąsiada odpowietrzyliśmy go chyba po pół godzinie;/ zrobiłem znowu kilka okrążeń i się znowyu zapowietrzył.. co to może być? Dodam ze ma 1012mtg i jest z 1993r.

Pomóżcie.. już go nie odpowietrzałem 2 raz tylko przyciągnąłem do domu

#43 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 29 marzec 2011 - 19:44

zapowietrzony mf255 pomocy Filtr dawno zmieniałeś? Paliwo lejesz przez lejek? Trzeba by sprawdzić wszystkie przewody czy nie łapie gdzieś powietrza. Jak nie pomoże to bym jeszcze bak przeczyścił chyba że użytkownicy mają jakieś swoje metody.

#44 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:46

zapowietrzony mf255 pomocy Może pływa coś w baku np. farba i przytyka kranik u znajomego tak było musiał wykrecać zbiornik i płukać.

#45 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:52

zapowietrzony mf255 pomocy Filtr jeszcze nie był zmieniany od nowości..

Ale on trochę pochodził zanim się drugi raz zapowietrzył.. tzn że to może być coś na początku układu paliwowego ?czy to nic nie znaczy..?

#46 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:56

zapowietrzony mf255 pomocy Weź zmień ten filtr u mojego dziadka też nie był zmieniany od nowośći, dopiero w tamtym roku wymienił bo co chwile się zapowietrzał, jak nigdy nie czyściłeś baku to też radzę to zrobić. Jak masz kompresor to przeczyść wszystkie przewody i nie ma siły żeby nie chodził. Ja nie rozumiem niektórych: nie zmieniają filtrów przez kilka lat a później się dziwią, że się zapowietrza.. Ile ten filtr kosztuje 15 zł?!

Edytowany przez pasiu66, 29 marzec 2011 - 19:58.

#47 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 19:59

zapowietrzony mf255 pomocy Ale w baku jest dużo paliwa.. tzn nie miał by siły przez ten filtr tłoczyć paliwa? To by chyba wcale nie tłoczył a nie tylko po jakimś czasie.. prosze o podpowiedzi..

PS:ja tem traktor niedawno kupiłem więc się za bardzo nie orientuję co jest do wymiany a co nie..

Czyli przyczyna najprawdopodobniej jest filtr paliwa?

Edytowany przez kaammil, 29 marzec 2011 - 20:00.

#48 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:00

zapowietrzony mf255 pomocy Sprawdż filtr paliwa i odstojnik, jak jest syf to wymień filtr, sprawdż też kranik w baku tam też jest filterek, lej paliwo czyste a nie jakieś męty, zawsze przez lejek z sitkiem a będziesz się cieszył bezproblemową jazdąB).

Ponad tysiąc motogodzin i jeszcze filtr paliwa nie zmieniany? To może jeszcze oleju nie wymieniałeś ani razu?:blink: Zmień ten filtr paliwa a ciągnik zacznie jechac.

Wg instrukcji filtr powinno się wymieniac co 500 mth, ja zmieniam co 250 razem z filtrem oleju.

Edytowany przez Kyristo, 29 marzec 2011 - 20:05.

#49 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:03

zapowietrzony mf255 pomocy Nikt ci nie powie dokładnie co jest przyczyną ale podaliśmy ci co można zrobić aby rozwiązać ten problem. Wymiana filtra i przeczyszczenie wszystkiego to podstawa. Ja nie mam 3512 ale mam c-330 360 i bizona i oprócz bizona mi się nie zapowietrzały ale filtry zmieniam co roku.

#50 Share LukaszNZUL

LukaszNZUL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i żużel :)

Napisany 29 marzec 2011 - 20:09

zapowietrzony mf255 pomocy Miałem tak w mf255. co chwile sie zapowietrzał. Wykręcłem kranik pogrzebałem tam drucikiem i założyłem nowy kranik. Pełno jakis czarnych "syfów" wyleciało ale od tamtej pory nic sie nie dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:10

zapowietrzony mf255 pomocy

Ale w baku jest dużo paliwa.. tzn nie miał by siły przez ten filtr tłoczyć paliwa? To by chyba wcale nie tłoczył a nie tylko po jakimś czasie.. prosze o podpowiedzi..

PS:ja tem traktor niedawno kupiłem więc się za bardzo nie orientuję co jest do wymiany a co nie..

Czyli przyczyna najprawdopodobniej jest filtr paliwa?

Jeżeli się kupuje czy to traktor czy samochód to na dzień dobry ( jeżeli nie miał tego robione ) zmienia się wszystkie filtry i olej, przynajmniej ;)

#52 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:11

zapowietrzony mf255 pomocy miałem kiedyś coś bardzo podobnego w moim MF 255 starszym bracie Twojego filtr był zmieniany itd a się zapowietrzał po 10-15 min pracy. przyczyną była w kraniku, odkręciłem przewód ten co idzie od baku przy pompce wziąłem kompresorem podmuchałem w niego i się skończyło z zapowietrzaniem od tamtej pory. tak że weź i spróbuj tak zrobić może pomoże.

#53 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 29 marzec 2011 - 20:13

zapowietrzony mf255 pomocy http://www.agrofoto....y-mf255-pomocy/ są już podobne tematy, silniki są te same.
łącze tematy ze względu na odpowiedzi
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#54 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:29

zapowietrzony mf255 pomocy ja myśle że gumka na rurce podchodzi i jak dajesz gazu to się zasysa wymień gumki na rurkach i powino być dobrze ja i pompę i pompkę reczną wymieniłem filtry a to głupia gumka była pozdrawiam powodzenia:)

#55 Share waha10

waha10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 lipiec 2013 - 20:47

zapowietrzony mf255 pomocy Witam. Proszę o pomoc niemogę otpowietrzyć mf255 Filtr paliwa wymieniony, w dolnej srubce odpowietrznika pompy wtryskowej paliwo wpłwa natomiast w górnej jak i w przewodach do wtryskiwaczy paliwa brak.Czy to już pompa się skończyła. :(

#56 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 07:07

zapowietrzony mf255 pomocy Sprawdź przepływ paliwa od zbiornika do pompy. Winna może być pompka zasilająca ponieważ daje za małe ciśnienie i nie możesz odpowietrzyć. Paliwo ze śrubki w pompie ma wypływać pod ciśnieniem a nie tylko się sączyć.
Jak odpowietrzysz to musisz popuścić przewód na 1 cylindrze i dopiero kręcić - jeśli tak robisz i nie chce odpalić to musisz sprawdzić po kolei: - kranik, pompkę, przewody a raczej te gumik na przewodach, filterek na wejściu do pompy.
Jeśli przed wymianą filtra pracował normalnie to pompa paliwowa nie jest tu niczemu winna.
PS. Pompując pompką paliwo z przewodów ciśnieniowych nie będzie wypływać - pompa musi pracować aby podawać paliwo na przewody.

Edytowany przez akmaly, 02 lipiec 2013 - 07:09.

#57 Share ad-al

ad-al

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Części rolnicze

Napisany 07 lipiec 2013 - 15:12

zapowietrzony mf255 pomocy A na którym odcinku następuje zapowietrzanie? Między zbiornikiem a pompką zasilającą, czy pompką zasilającą a pompą wtryskową, czy dalej?

#58 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 09:15

zapowietrzony mf255 pomocy Zapowietrzenie jest na odcinku niskiego ciśnienia czyli pomiędzy zbiornikiem a pompą wtryskową. Dlatego odpowietrzniki są na pompie. Ale w przypadku perkinsa nie wystarczy odpowietrzyć pompy, trzeba jeszcze dodatkowo poluzować co najmniej jeden przewód wysokiego ciśnienia ( od pompy wtryskowej do wtryskiwacza). Próbujesz odpalać jak odpali to dokręcasz dopiero.

#59 Share waha10

waha10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:36

zapowietrzony mf255 pomocy Dzięki za podpowiedzi.Pompa wruciła od pompiarza koszt 350 zł ,ciągnik poli na dotyk.Jeszcze raz wielkie dzieki za ziterwsowanie. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 13:01

zapowietrzony mf255 pomocy koledzy, potrzebuję opinii,
zaczęło sie od tego że po dłuższym postoju mf się zapowietrzał, w ciągu dnia jak zapalałem nie było problemu
filtr paliwa wymieniony, rurki wszystkie posprawdzane

teraz ciagnik nierówno pracuje,
a przede wszystkim sam wkręca się na obroty,
czy coś z pompą wtryskową, jest tam jakiś regulator obrotów ?