Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapowietrzony mf255 pomocy

60 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:39

zapowietrzony mf255 pomocy Kolego ja miałem coś takigo przy 4514 i pompa wtryskowa była winna naprawa kostowała bodajże około 300 zł. Wiec jak wszystko będziesz miał sprawdzone to zostaje pompa wtryskowa. A MF 255 najlepiej odpowietrza się odkręcić rurkę jedną od wtrysku wystarczy poluzować i kręcić, zawsze tak odpowietrzam. Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapowietrzony mf255 pomocy Dzisiaj, 01:05
  •  

#22 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:56

zapowietrzony mf255 pomocy Mi akurat zapowietrza się przy kraniku i wykonuję następujące czynności:
Odkręcam wężyk przed odstojnikiem i przedmuchuję go, żeby paliwo mogło lecieć.
Następnie po przykręceniu wężyka do odstojnika odkręcam taką śrubkę u góry, żeby go równierz odpowietrzyć...
Jeśli jestem sam [np. na polu] to odkręcam wężyk zasilający wtryskiwacze, wychodzący od pompy [na klucz "16"]
i kręcę rozrusznikiem aż odpali <_< - jeśli jednak wiem że jest słaby aku [a zdarza się] to odręcam pokolei te małe śrubki [od góry] i ręcznie pompuję pompką z drugiej strony silnika.
Pójźniej powtarzam ten sposób z rozrusznikiem i jak odpali to zakręcam wszystkie połączenia i jadę dalej <_<

#23 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 styczeń 2008 - 18:17

Kolego ja miałem coś takigo przy 4514 i pompa wtryskowa była winna naprawa kostowała bodajże około 300 zł. Wiec jak wszystko będziesz miał sprawdzone to zostaje pompa wtryskowa. A MF 255 najlepiej odpowietrza się odkręcić rurkę jedną od wtrysku wystarczy poluzować i kręcić, zawsze tak odpowietrzam. Pozdro

miałem taki zamiar jak odpowietrzałem go po raz pierwszy ale nie mogłem się dostać do przewodów przy wtryskach za mało miejsca przeszkadza bak co innego w 3p tam nie ma problemu kupiłem dzisiaj nową pompkę 56zł jutro zakładam zobaczymy co będzie się działo.pompa wtryskowa miała być po regeneracji jak kupowałem traktor a teraz mam zrobione 1100 mth jak kupiłem miał 190 mth po remoncie jak zapewniał sprzedający silnik pracował ładnie więc uwierzyłem , cały czas jeżdżę na ON od Skorupy więc przypuszczam że pompa wtryskowa powinna być dobra okaże się czy po wymianie pompki paliwowej będzie poprawa bo jeśli nie to skorzystam z twojej rady i sprawdzę pompę wtryskową.pozdro <_<
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

#24 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:38

zapowietrzony mf255 pomocy wszyscy macie rację

powiem jedno
mf ma taki problem, że w baku na kraniku powinno być sitko które wstępnie czyści paliwo z grubszych śmieci, jeżeli tego sitka nie ma to te śmieci jeżeli nie zatkną na kraniku to płyną do pompki paliwa, a pompka paliwa jest na bębranie i ma takie cholerne małe zaworki z małym przepływem działające kierunkowo, i te śmieci płyną do zaworka pierwszego wlotowego i tam utykają i zapychają dopływ paliwa, na małych obrotach jeszcze pracuje ale jak gaz to zdycha.
pomaga wymiana pompki , lub trzeba pomęczyć się rozkręcić tą pompkę i wyczyścić ten zaworek, zaworek jest wstawiony z blaszką i zakuty w obudowie pompki, więc trzeba delikatnie podskrobać te aluminium i wyjąć ten zaworek, potem na dycht wcisnąć na miejsce i pracuje nadal bez zarzutu-robiłem tak kilkakrotnie i działa nadal ta sama pompka,
a wymiana to dopiero jak porządnie się rozpierdzieli, bo jeżeli bebrana pęknie i do wymiany, to olej w silniku -poziom wzrośnie

#25 Share DOMEX

DOMEX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 18:46

zapowietrzony mf255 pomocy ja też tak miałem, na 100% jest zapchany taki filterek plastikowy który nałożony jest na kranik paliwa od góry wewnątrz baku. :(

#26 Share Tomek12

Tomek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 20:52

mam mf 255 i mam niezły problem. Polega na tym że ciągle mi sie zapowietrza jeśli pochodzi na jednakowych obrotach na przykład jak zrzucam obornik z rozrzutnika na pryzmę na polu ja mu gazu a on gaśnie to samo dzieje sie gdy jadę drogą potrafi mi zgasnąć podczas jazdy jak jest rozgrzany to jakoś odpalę ale ostatnio odpalałem go na zaciąg na polnej drodze samochodem bak jest czysty brak przecieków po prostu skończyły mi sie pomysły <_<

zmien filtr paliwa i git

#27 Share Piotr24011975

Piotr24011975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:Gospodarstwo rolne.

Napisany 16 luty 2009 - 21:41

ja też tak miałem, na 100% jest zapchany taki filterek plastikowy który nałożony jest na kranik paliwa od góry wewnątrz baku. :)

Miałem to samo!

#28 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 16 luty 2009 - 22:50

zapowietrzony mf255 pomocy sprawdź filtr paliwa, zaworki pompki paliwowej , sitko kranika w baku, porządnie odpowietrz układ paliwowy, troszke roboty przy tym jest, ale dla chcącego nic trudnego, do tej otatniej czynności są potrzebne dwie osoby. U mnie też się zapowietrzał, ale u mnie sitko kranika w zbiorniku sie zatykało , choc bak 2 razy czyszczono i rozpadły mi się zaworki w pompce paliwa (kupujesz górny dekielek). Sitko wyrzuciłem i rozciełem rurke doprowadzającą ON do pompki i wstawiłem najprostszy filterek do diesla. U mnie te czynności pomogły. Wstawiając filterek , możesz kontrolować jego stan bo jest przezroczysty, zauważysz jeśli Ci się zapcha
Wieczny kawaler ;)

#29 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:05

zapowietrzony mf255 pomocy też tak miałem. Jechałem i nagle ciągnik zgasł. Odczekałem chwilkę i zapalił od szczała. I tak kilka razy robił mnie w konia. I faktycznie jest tak jak piszą poprzednicy. Nad kranikiem powinno być sitko, a jego nie ma. Po pewnym czasie w baku robi się taki zlepek śmieci który zatyka wylot z baku. Odczekasz parę minut to paliwo powoli napłynie i ciagnik jedzie dzalej i tak w kółko. Lekarstwem na to jest sitko nad kranikiem. I tu nasuwa się pytanie: od jakiego ciągnika/auta lub innego pojazdu spasowałby taki porządny kranik z filterkiem, bo nie oszukujmy się, te co do niego przysługują to jest badziew, nie dość że nie ma sitka to jeszcze wogule nie trzyma. Jakby ktoś wiedział od czego by można zamontawać to proszę napisać.

#30 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 12:05

zapowietrzony mf255 pomocy tez miałem zapowietrzonego mf-a 255, sporo roboty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 12:08

zapowietrzony mf255 pomocy .jeżeli filtry i czyszczenia nie pomogą to kolego pompe wymien i po sprawie będziesz miał.
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#32 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 15:13

zapowietrzony mf255 pomocy Starszy mi opowiadał, że jak w naszym MF 255 była podobna historia z zapowietrzaniem (zapowietrzał sie pomimo częstej wymiany filtrów paliwa), to wymienił wszystkie przewody paliwowe i to poskutkowało, ale to ostateczne i desperackie rozwiązanie.

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 21:49

zapowietrzony mf255 pomocy Dzisiaj w święta zdarzył się problem z MF 255
Podczas codziennych robót w obejściu ciągnik nagle zaczął nierówno pracować, tracił moc i zgasł.
Myśleliśmy że się zapowietrzył, zaczeliśmy standardową 'akcję ratunkową' bo ciągnik potrzebny.
Z kranika leci paliwo, do ostojnika przez pomkę zasilającą też, odstojnik z filtrem pełny ale mimo tego odpowietrzenia i dalszego pompowania pomką zasilającą przez śrubki odpowietrzające w pompie rotacyjnej nie pojawiły się żadne pęcherzyki ani paliwo, co jest poprostu nie podobne, czy by mogło coś się z pompą stać?

Jak ktoś coś wie, to niech pisze ;[
Z góry dzięki za info :lol:

#34 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 07:11

zapowietrzony mf255 pomocy W tym tygodniu też miałem coś podobnego, jechałem z nawozami i nagle zaczął mi przerywać i zgasł. Wymieniłem filtr paliwa i nie mogłem go odpalić z rozrusznika, aż dopiero kolega mnie na zaciąg odpalił. Spróbuj wymienić filtr i te przewody co idą od filtra do pompy wtryskowej przedmuchać sprężarką.

#35 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 11:04

zapowietrzony mf255 pomocy Oki, jutro zajrze bo w święta nie będę się brudził :lol:

#36 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 11:08

zapowietrzony mf255 pomocy ja nigdy nie potrafilem odpowietrzyc mf255 za kazdym razem trzeba bylo na lince go ciagnac i wtedy odpalal . ale na szczescie sprzedalem go ikupilem zetora a jago wogole nie trzeba odpowietrzac wystarczy pompka podpompowac paliwa i odpala tak samo jak ciapek

#37 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 13:58

zapowietrzony mf255 pomocy Może jeszcze być zapchany filterek w pompie wtryskowej, jest on oznaczony nr 19, więc jego też możesz sprawdzić przy okazji. pompa wtryskowa :lol:

#38 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 22:52

zapowietrzony mf255 pomocy Dzisiaj sam się temu przyjrzałem i jak próbowałem odpowietrzyć ciągnik to z górnej śrubki na pompie paliwowej leciało paliwo już bez pęcherzy a potem jak ją zakręciłem i odkręciłem dolną to tam tak kiepsko leciało, bez pęcherzyków powietrza, pompka zasilająca zachowywała się jak by już układ był prawie odpowietrzony [lekko chodziła].
Jak odkręciłem przewód do wtryskiwaczy to też mało paliwa leciało i też nie było dużo powietrza :lol:
Pierwszy raz się takie coś stało...
4514 na tym samym paliwie chodzi bez problemu...

#39 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 10:22

zapowietrzony mf255 pomocy Czyli, jak masz odkręconą śrubkę w pompie wtryskowej i pompujesz ręcznie, to ona nie stawia zadnego oporu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 16:20

zapowietrzony mf255 pomocy Już po wszystkim.
Pompę oddałem do regeneracji i założyłem przy okazji nowe końcówki wtryskiwaczy bo okazało się że lały...
Co dokładnie było z pompą to napiszę jak się dowiem...