Skocz do zawartości

Zdjęcie

zapowietrzony mf255 pomocy

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:39

zapowietrzony mf255 pomocy mam mf 255 i mam niezły problem. Polega na tym że ciągle mi sie zapowietrza jeśli pochodzi na jednakowych obrotach na przykład jak zrzucam obornik z rozrzutnika na pryzmę na polu ja mu gazu a on gaśnie to samo dzieje sie gdy jadę drogą potrafi mi zgasnąć podczas jazdy jak jest rozgrzany to jakoś odpalę ale ostatnio odpalałem go na zaciąg na polnej drodze samochodem bak jest czysty brak przecieków po prostu skończyły mi sie pomysły :rolleyes:
Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zapowietrzony mf255 pomocy Dzisiaj, 10:01
  •  

#2 Share and

and

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:nienudzenie się

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:44

zapowietrzony mf255 pomocy odkręć wężyk wylotu z baku i sprobuj przeczyścić, mieliśmy podobnie.
can do

#3 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:45

zapowietrzony mf255 pomocy Eh miałem to smao ale w zetorze zobacz pompke paliwową i powymieniaj wężyki po wymianie pompki wszystko jest ok ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:46

zapowietrzony mf255 pomocy Może po prostu nie jest dobrze odpowietrzony, wtedy na małych obrotach chodzi ale pod obciążeniem gaśnie. Wężyk od baku jest szczelny? Widać w nim pęcherzyki powietrza?

Jak odpowietrzasz to musisz też odpowietrzyć powrót od wtryskiwaczy i świecę żarową (u nas pomagało).

#5 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:54

zapowietrzony mf255 pomocy filtr paliwa mozesz miec zabrudzony. ja w c 360 tak mialem i po wyczyszczeniu filtra wstepnego bylo ok

#6 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 19:57

zapowietrzony mf255 pomocy czyściłem bak nowy wężyk od baku przejrzałem wszystkie przewody pozakładałem gumowe uszczelniacze gdzie było to możliwe pompki nie ruszałem niekiedy pracuje przez godzinę a niekiedy kilka minut myślę że jest odpowietrzony dobrze filtr paliwa nowy

#7 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:00

czyściłem bak nowy wężyk od baku przejrzałem wszystkie przewody pozakładałem gumowe uszczelniacze gdzie było to możliwe pompki nie ruszałem niekiedy pracuje przez godzinę a niekiedy kilka minut myślę że jest odpowietrzony dobrze filtr paliwa nowy

To zobacz pompke bo nam też gasł po 2min a nie raz po 30min ale jak wymieniliśmy wszystko jest ok
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:01

zapowietrzony mf255 pomocy Wykręcałeś przewód przed pompką paliwa? Rozbierz też tą pompke i zobacz czy membrana jest cała.

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:02

zapowietrzony mf255 pomocy No to nie ciekawie. Z naszym mf kiedyś 2 tygodnie walczyliśmy :rolleyes:. Tak jak mówił poprzednik filtr masz dobry? Jak tak to spróbuj jeszcze raz odpowietrzyć pompę+ powrót+ świece. A jak nie pomoże to wstaw pompę rzędową, ją się bez pompowania da odpowietrzyć :) .

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:02

zapowietrzony mf255 pomocy Może za małą masz dawkę paliwa :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:09

Może za małą masz dawkę paliwa <_<

Też mi na to wygląda że paliwo nie dochodzi a nie się zapowietrza, odkręć wężyk plastikowy przed popeczką ma lać się strumieniem a nie kapać kiedyś mi się kilka razy zapychał, a w te wakacje (zwłaszcza jak pojeżdze po rowach i nierównościach i menty w baku się ruszą, dwa filtr paliwa, 3 może być pęknięty ten szklany kielich pod filtrem paliwa ale ropa mi ciekła ale nie zapowietrzał się jakoś, 4 kiedyś po wymianie wtryskiwaczy nie mogłem dojść co jest nie wchodził wogóle na obroty gasł i słaby był okazało się ze gumki na rureczkach trzeba było wymienić bo chociaż dobrze dokręcone nie trzymały, 4 więcej pomysłów nie mam <_<

#12 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:16

zapowietrzony mf255 pomocy Spróbuj zrobić tak jeśli rady porzedników zawiodły.
Odkręć pomke paliwowa (membranową z prawej strony silnika), najlepiej jeśli bys miał nowa pod ręką i zobacz czy w starej pompce nie podtarła się dżwignia która poycha membranę a dostaje napęd z wałka w bloku silnika. Najprawdopodbniej jeśli nic z tego co wymieniono powyżej to napewno to. Można wymienić pompkę lub nadspawać półautomatem i zeszlifować tarcza listkową. Jeżeli będziesz naprawiać to pilnuj by opiłki nie dostały się do pompki i zwróć uwagę przy szlifowaniu na kształt dżwigienki. Wystarczy nadspawać 2mm.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#13 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:19

zapowietrzony mf255 pomocy myślę że chodzi o powietrze bo jak go odpowietrzam za pomocą śrubek na pompie to z górnej wydobywają sie pęcherzyki powietrza gumki jak pisałem są nowe czy przy pompowaniu pompką jest wyczuwalny opór?

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:19

zapowietrzony mf255 pomocy jeszcze mi się przypomniało miałem kiedyś pękniętą głowiczkę w tej pompeczce i coągnik był słaby i gasł, mechanik widocznie za mocno dokręcił przewód głowiczka w miejscu gdzie się wkręca przewód pękła również tam może być w przewodzie paproch, odkręć przewód za popkę i zakręć rozrusznikiem i zobaczysz czy dobrze żyga paliwem

#15 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:21

zapowietrzony mf255 pomocy mi tez sie zdaje ze to moze byc zamaloa dawka paliwa i dlatego gasnie

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:23

Można wymienić pompkę lub nadspawać półautomatem i zeszlifować tarcza listkową.

Nowa pompka membranowa kosztuje 47 zł, także nie warto, tym bardziej, że w starych zaworki często nie trzymają tak jak należy.

#17 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:23

zapowietrzony mf255 pomocy pompka nie ma żadnych pęknięć ale zastanawiam sie chyba nad jej wymianą tylko muszę być pewny bo po co ładować się w koszty

#18 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:25

Nowa pompka membranowa kosztuje 47 zł, także nie warto, tym bardziej, że w starych zaworki często nie trzymają tak jak należy.

Masz rację. Ja tak zrobiłem bo stało mi się to w trakcie nawału pracy i był potrzebny szybko ciągnik.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#19 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 20:28

zapowietrzony mf255 pomocy przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz jak miałem 3/4 zbiornika on to nie było problemów a jak zostawało ok 20 litrów to powtórka z rozrywki a niekiedy wyssał do końca i nic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:01

zapowietrzony mf255 pomocy A jakiej firmy kupiłeś nowy filtr paliwa?? Ktoś na AF miał już problem z nowym filtrem (po wymianie filtra ciągnik gasł i nie miał siły, po ponownej wymianie na nowego FILTRONa problem zniknął). Nie pamiętam jakiej firmy był ten zły, ale FILTRONa są najlepsze do tych ciągników i należy cich używać. Sprubuj założyć spowrotem stary i odpowietrzyć...