Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrusznik Renault 75.14 RS

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 01 luty 2014 - 13:52

Rozrusznik Renault 75.14 RS Witam, mam problem z rozrusznikiem w Renault 75.14. Słabo kręci, tulejki są raczej do wymiany i szczotki penie też. Mam pytanie, czy będę mógł dostać części do takiego rozrusznika, ile by kosztowała regeneracja i czy możliwa jest do wykonania w domowym zaciszu. Czy opłaca się regenerować, czy kupić nowy. Są na w internecie rozruszniki po200-300 zł przekładniowe, co o nich sądzicie?

Obecnie jest PARIS-RHONED11 E131 , czy są jakieś zamienniki? Podpowiedzcie coś?

Pozdrawiam Jakub.

Edytowany przez Kuba1212, 01 luty 2014 - 14:02.

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrusznik Renault 75.14 RS Dzisiaj, 01:17
  •  

#2 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 01 luty 2014 - 14:07

Rozrusznik Renault 75.14 RS Czesci powinny pasowac z naszych ursusow,spokojnie naprawisz sam,nad tym z przekładnia sam sie zastanawiam ponoc dobra sprawa na mrozy.

#3 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3420 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:37

Rozrusznik Renault 75.14 RS niewiem jak przy renault, ale w johnie rozeusznik Bosha jest niemal taki sam jak w 360
mysle ze problemu z doborem szczotek czy tulejek nie bedziesz mial

Polska B

#4 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:05

Rozrusznik Renault 75.14 RS Tak z 60-tki to chyba nic nie pasuje bo tulejki toczyłem, a teraz mam chińczyka w 54.133 i chodzi 3 rok w -15 zapala bez zająknięcia.

#5 Share AlaCapone

AlaCapone

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • Zainteresowania:Interesują mnie głównie kobietki i
    sporty ekstremalne

Napisany 02 luty 2014 - 22:27

Rozrusznik Renault 75.14 RS Z polskich sprzętów nie pasują. Nie radzę szukać zamienników z dwóch powodów: jakość i cena.
Idziesz do pierwszego lepszego warsztatu zajmującego się naprawą rozruszników, podajesz model (PARIS-RHONE D11 E131) i zamawiasz komplet tulejek, są bodajże cztery - cena około 40 zł, ale zawsze można się dogadać. Szczotki także można zamówić. Radzę sprawdzić w domu swoje, zmierzyć je i zapytać jaka jest długość nowych - jeżeli zużyły się 1-2 mm przez 20 lat nie warto wymieniać pochodzą spokojnie następne 20-30 lat :)
Z innej beczki.
Sprawdź gruby krótki przewód z bendiksa do rozrusznika - to może być jego wina. Jeżeli jest cienki, albo przetartych jest kilka drucików wymień go. Jeżeli podczas kilkukrotnego kręcenia rozrusznikiem przewód ten robi się gorący oznacza to, że jest do wymiany.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

#6 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 04 luty 2014 - 11:42

Rozrusznik Renault 75.14 RS Oddałem do regeneracji do zakładu. Słabo się zbierał jak go podłączył. bu sprawdzić. Zobaczymy co będzie.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 luty 2014 - 12:55

Rozrusznik Renault 75.14 RS Jak ci zrobią daj znać jak kręci, u mnie też szczotki ku końcowi :(

#8 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 24 luty 2015 - 18:36

Ogólnie po tej regeneracji był już drugi raz w naprawie i nadal z nim jest coś nie tak. Kopci się z niego a słabo kręci. Jak na krótko się kluczem zewrze to aż nakrętka się czerwona robi, akumulatory nowe. Nie wiem co mogę zrobić w tym temacie. Jakby był ten rozrusznik za slaby, a elektrotechnik mówił ze powinno być dobrze.
Spotkał się ktoś z takim problemem? 

#9 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:41

Ja miałem podobnie - tylko że w mtz-cie. Miałem słabą masę i kabel plusowy, licho kręcił i okropnie się grzał. Jak zakułem nowe kable od spawarki to usterki ustały.

Mi też sie wydawało że w renaulcie jest podobnie ale wina była w aku - słabo kręcił i się grzał. Jak wymieniłem aku to problem ustał.

Skoro aku masz nowe to sprawdź kable, może gdzieś licho końcówka zakuta - ja też w to nie chciałem wierzyć do puki na własne oczy nie zobaczyłem.

#10 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 25 luty 2015 - 09:20

A na wyjętym jak kręci sprawdzałeś,wyjmij i sprawdz na pusto- bez bendiksa + do sruby z tym grubym kablem i z bendiksem + do pustej sruby i + do tej małej, moze za ciasno złożony albo wirnik ociera, trzymaj tak chwile i sprwdz co sie grzeje i czy nie zwalnia,powinien az swistać na pusto. 

Edytowany przez maniek0277, 25 luty 2015 - 09:25.

#11 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 25 luty 2015 - 13:11

Nie chcę go rozbierać, bo plomba jest od poprzedniego elektrotechnika. 
Jak akumulator (nowy) podładuję to jakoś kręci, jakby potrzebował naprawdę dobry prąd. Czasami odpali, ale strasznie się grzeje. Jak jest cieplej to jakoś kręci. Jak pierwszy raz odpali to potem jakoś kręci. Olej w silniku Turdus. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 25 luty 2015 - 16:33

Rozrusznik Renault 75.14 RS To chyba do silnika nie przyplombował? Może taki aku jak musisz ładować,na nowym powinien kręcić jak szalony jeszcze przy takiej temp.