Skocz do zawartości

Nagrzewnica olejowa chlewni

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:59

Nagrzewnica olejowa chlewni Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie ilości gromadzenia się spalin w pomieszczeniu ponieważ chciałbym postawić taką nagrzewnicę w chlewni i boję się ze mi podusi trzodę. Można to zastosować w budynku ze zwierzętami czy konieczny jest system odprowadzania spalin ??? interesuje mnie nagrzewnica 20 kw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nagrzewnica olejowa chlewni Dzisiaj, 11:18
  •  

#2 Share Mariusz90

Mariusz90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Rolnictwo,Komputery

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:10

Nagrzewnica olejowa chlewni znajomy zakupił nie dawno na olej napędowy(koszt ok 3 tys) ogrzewa nią obore na 50 sztuk i zachwala,nie interesowaem się za dużo ale mówił że własnie nie wydobywają się z niej spaliny albo znikome ilości :rolleyes:

#3 Share waldus11

waldus11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 12:47

Nagrzewnica olejowa chlewni Frytek: stosuję dogrzewanie chlewni nagrzewnicą 20KW od 3 lat i powiem Ci tak: koniecznie musi mieć odprowadzanie spalin i spaliny musisz odprowadzać w jakiś komin bo inaczej będziesz miał straty tak jak ja to miałem na początku mojej przygody z takim systemem!!!
alternatywą jest ogrzewanie nagrzewnicą na prąd!

#4 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 13:03

Nagrzewnica olejowa chlewni Widziałem kiedyś również gazowe na odchowalniach niosek

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2014 - 15:52

Nagrzewnica olejowa chlewni Kurcze tak myslałem, że bedzie z tym problem. A jak z gazowymi ??? Jestem studentem i troche sie udzielam w katedrach i ostatnio jeżdżę na badaniach drobiu i w kurniku była nagrzewnica gazowa i nie było tam żadnego odprowadzana spalin itp.

#6 Share rudy112

rudy112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 styczeń 2014 - 15:54

Nagrzewnica olejowa chlewni a nie lepsze byłyby nagrzewnice gazowe?

Edytowany przez rudy112, 31 styczeń 2014 - 16:02.

#7 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:04

Kurcze tak myslałem, że bedzie z tym problem. A jak z gazowymi ??? Jestem studentem i troche sie udzielam w katedrach i ostatnio jeżdżę na badaniach drobiu i w kurniku była nagrzewnica gazowa i nie było tam żadnego odprowadzana spalin itp.

A czy odprowadzasz spaliny od kuchenku gazowej w domu?

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2014 - 15:00

Nagrzewnica olejowa chlewni Ok wybór padnie na nagrzewnice gazowe :P dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:27

Nagrzewnica olejowa chlewni Ja mam gazowe na chlewni nie trzeba odprowadzać spalin

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2014 - 22:57

lukaczmarek Jaką moc nagrzewnicy wybrać do chlewni 9x20 budynek nie jest ocieplony 20 kw może być czy za mocna a może za słaba ???

#11 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 10 luty 2014 - 01:55

Nagrzewnica olejowa chlewni Liczysz zyski ciepła od zwierząt, straty na wentylację, przenikanie przez przegrody, do gruntu i na parowanie. Robisz bilans i widziesz ile Ci brakuje. http://chomikuj.pl/B...N ZWIERZ*c4*84T

#12 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 luty 2014 - 05:18

Nagrzewnica olejowa chlewni przy spalaniu gazu z każdego litra zostaje pół litra wody w obiekcie. Wentylacja musi być bardzo dobra. Olejowa z odprowadzeniem spalin droższa na starcie ale przynajmniej wysusza powietrze. Koszt użytkowania podobny. U brojlerów mamy takie i takie i w czasie większych mrozów tam gdzie gazowe to po ścianach płynie woda

#13 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 10 luty 2014 - 21:21

Nagrzewnica olejowa chlewni 1 litr gazu to ok. 0,5 kg , jeżeli zostaje 0,5 litra wody (0,5 kg) to nic się nie spala ?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#14 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 11 luty 2014 - 06:41

Nagrzewnica olejowa chlewni nie znam się. Wiem tylko że tak jest
znalazłem takie coś<< Należy również wspomnieć o tym, że ogrzewanie powietrza nagrzewnicami gazowymi daje efekt odwrotny od zamierzonego. Dzieje się tak dlatego, że produktami spalania propanu-butanu jest dwutlenek węgla oraz para wodna. W wyniku czego wzrasta nie tylko temperatura ale i wilgotność powietrza.>> <<Wentylacja pomieszczenia jest niezbędna, aby zapewnić odpowiednią ilość tlenu do spalania>>
i jeszcze<<1 l gazu (propan 40% i butan 60%) wazy ~0,56 kg
lub odwrotnie 1 kg liczy 1,78 l. To wszystko w temp. 8 st. C. Z tego co wiem przyjmuje sie wage 0,51 do 0,58 kg na litr w zaleznosci od temperatury>> <<Do spalenia 1 m3 wysokometanowego gazu ziemnego (typ E, dawniej oznaczony jako GZ-50), przy tzw. współczynniku nadmiaru powietrza = 1,1, potrzeba 10,3 m3 powietrza. W wyniku spalania tego gazu powstaje: 1 m3 dwutlenku węgla (CO2), 1,96 m3 pary wodnej (H2O), 8,17 m3 azotu (N2) oraz 0,19 m3 tlenu (O2). Ze spalenia 1 m3 gazu, do wnętrza ogrzewanego obiektu możemy więc dostarczyć około 1,8 kg dwutlenku węgla.>>

Edytowany przez saszeta, 11 luty 2014 - 07:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:05

Nagrzewnica olejowa chlewni Przedewszystkim trzeba rozdzielić 2 kwestie. Czy chcemy pmieszczenia dogrzewać czy ogrzewać.
Ja U siebie nagrzewnice włączam tylko przed wstawieniem prosiat na odchowalnie czy też loch na porodówkę, potem zwierzęta wytwarzają wystarczającą ilosć ciepła i ogrzewanie jest zbędne. Dlatego u mnie wstawianie nagrzewnic na olej opałowy i odprowadzanie spalin mija się z celem. co innego jak pomieszczenie musi być cały czas ogrzewane.