Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wejście w hodowle kur

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mmyk

mmyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 23:44

Wejście w hodowle kur Witam jestem młodym rolnikiem i się zastanawiam czy warto jest zainwestować pieniądze w kurniki i kury... Prosił bym Was o opinie i opisanie tego wszystkiego najlepiej. Chodzi mi o przywożenie małych kurczaków, trzymaniu ich z 5-7 tygodni i sprzedaży na mięso... Czy to wogóle się opłaca? Wiem, że inwestycja jest bardzo duża...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wejście w hodowle kur Dzisiaj, 03:49
  •  

#2 Share nick

nick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 07:35

Wejście w hodowle kur Odbieram od znajomego z kurników obornik, także niewiele mogę powiedzieć tylko tyle, że utrzymuje się tylko z tego. Ma 4 rzuty po 33 tyś wiem,że z jednego rzutu będzie rezygnował ponieważ od kilku lat cena poniżej kosztów jest w tym okresie. Podstawą jest dobre piskle i pasza wiem tylko tyle, że w ubiegłym roku zmienił paszę sporo droższa i bardzo chwali zero problemów ze zdrowotnością. Koło mnie są trzy takie fermy każdy mówi, gdyby były środki z unii na kurniki to by powiększali.

#3 Share mmyk

mmyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 13:51

Wejście w hodowle kur Czyli uważasz, że na tym można wyjść na swoje xd Kurde bo się zastanawiam właśnie bardzo poważnie nad tym tylko chciałbym się dowiedzieć dokładnie co i jak z tym jest... Tak żeby pieniędzy na darmo nie utopić...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 20:31

Wejście w hodowle kur

Czyli uważasz, że na tym można wyjść na swoje xd Kurde bo się zastanawiam właśnie bardzo poważnie nad tym tylko chciałbym się dowiedzieć dokładnie co i jak z tym jest... Tak żeby pieniędzy na darmo nie utopić...

Jak masz duży kurnik wyposażony w ogrzewanie paszociąg i pojenie kropelkowe i jakieś 500tys na rozruch to możesz zaczynać pisklaki ok 180tyś pasza 200tyś na rzut przytrzymasz kilka dni duże kurczaki przed odstawa i cały zysk Ci zjedza to jest bardzo cieżka chodowla
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mmyk

mmyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 luty 2014 - 16:42

Wejście w hodowle kur Wszystko jest ciężkie :D Ja myślałem nad jakąś hodowlą 70 tyś sztuk...

#6 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1692 postów

Napisany 02 luty 2014 - 15:41

Wejście w hodowle kur

Wszystko jest ciężkie :D Ja myślałem nad jakąś hodowlą 70 tyś sztuk...

a masz zaplecze w postaci budynków i wyposażenia? do takiej ilości to musisz mieć ze 2 kurniki po 100m długie
ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Yellowe

Yellowe

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 15:57

Wejście w hodowle kur

To fakt - inwestycja jest całkiem spora, ale myślę, że proponowane przez Ciebie działania mogą przynieść skutek. Czytałam nawet ostatnio na jednym portalu dla rolników (jeśli to ważne to był to serwis agrofoto.pl) artykuł dotyczący prognoz na rynku drobiu. Według niego popyt na to mięso będzie większy. Szacuje się, że produkcja mięsa w UE wzrośnie do 45 mln 94 tys. ton.

EDIT: Teraz dopiero zauważyłam, że Twoje pytanie było zadane rok wcześniej. Zdecydowałeś się na tę hodowlę?