Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:41

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Witam wszystkich forumowiczów chciałbym spytać kolegów jak jest teraz z wózkami dolly trzeba je rejestrować aby poruszać się po drogach publicznych? Czy ktoś z kolegów używa takich sprzęgów do transportu zboża i rzepaku do skupów? Miał osobisty kontakt z naszą władzą? Po rozmowie z jednym z polskich producentów stwierdził:
"Można się poruszać po drogach publicznych bez obaw. Już to przerabialiśmy.
Podczas gdy wózek podczepiony jest do ciągnika, a naczepa do wózka, to w tej konfiguracji wózek występuje jako urządzenie sprzęgające. Nie wymaga, to żadnych dodatkowych uprawnień.
Podczas gdy wózek podczepiony jest tylko do ciągnika i nie ma naczepy, wówczas występuje jako przyczepa rolnicza – specjalna i również nie wymaga rejestracji i stosownych dodatkowych zezwoleń. Można ją porównać np. do siewnika."
Myślę nad wykonaniem takiego wózka ale nie wiem czy warto jeśli trzeba by go zarejestrować to średnio się opłaca, załatwienie teraz wszystkich formalności to koszmar:/

Czekam na Wasze opinie i doświadczenia, pozdrawiam.

Edytowany przez waldii1, 30 styczeń 2014 - 20:09.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Dzisiaj, 17:15
  •  

#2 Share 1992aro5714

1992aro5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:48

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Pracuje w firmie która produkuje przyczepy, naczepy i inne zabudowy, robie instalacje elektryczne, pneumatyczne i z tego co wiem oś dolly musi spełniać wymogi chomologacyjne takie jak oświetlenie i chamulce a rejestracja takiego urządzenia to już zależy jaki pan władza Cię zatrzyma

#3 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:05

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Czy oś z naczepy spełnia wymogi homologacyjne? Światła i hamulce to oczywiste zaczep z homologacją też tylko czy nie będzie tak że tylko z domu się ruszę i coś się władzy nie spodoba.

Edytowany przez razor275, 30 styczeń 2014 - 20:35.
Cytowanie poprzedniego posta

#4 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:13

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? masz atest na swoje spawy, homologacje na konstrukcje, znak bezpieczeństwa?

#5 Share 1992aro5714

1992aro5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:15

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Oś jeśli firmowa np. saf, bpw to chomologacje ma ale twoje spawy już nie. wszystko dobrze dopuki nie zdarzy się nieszczęście a taki wuzek to jednak powarzny sprzęt pod duże ciężary

Edytowany przez razor275, 30 styczeń 2014 - 20:35.
Cytowanie poprzedniego posta

#6 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:31

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Atest na spawy to chyba ma tylko automat spawalniczy bo jeszcze nie widziałem zawodowego spawacza który wystawia atest na wykonanie spawów.

#7 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:51

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? No to kolega mało widział. Mam znajomego który kotły robi to musi wystawiać atesty. Prześwietlają mu spawy itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:00

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Czyli nie ma sensu samemu robić wózka, a za te pieniądze co trzeba dać za firmowy tzn min. 50tys. to już kupię ładną przyczepę na tandemie z za naszej zachodniej granicy.

Może wypowie się jakiś kolega który użytkuje wózek, czy porusza się po drogach publicznych, czy zrobił go sam czy kupił?

Edytowany przez waldii1, 30 styczeń 2014 - 21:02.

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:20

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Mega kosztuje niecałe 40 tys chyba. mówie o dwuosiowej, poszukaj a znajdziesz jakieś ze Szwecji tam dużo tego jeździ. Tylko bez hydrauliki na WOM.

#10 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:30

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? mega kosztuje 39 netto. a z vatem 48. a te z zagranicy będą albo w kiepskim stanie albo w podobnej cenie. Dodatkowo w dowodzie będzie jako przyczepa ciężarowa a nie rolnicza.

Znalazłem ładny wózek w dobrej cenie ale jest z Holandii a tam przyczep się nie rejestruje i wózek nawet nie ma numeru ramy nadanego przez producenta. Więc w Polsce też nie zarejestruje. Jeśli ktoś posiada dolly to niech się wypowie w tej kwestii.

Edytowany przez waldii1, 31 styczeń 2014 - 14:11.

#11 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 01 luty 2014 - 20:35

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Widzę że nikt z szanownych kolegów nie chce się podzielić informacjami :(
mimo wszystko bardzo zachęcam do dyskusji :)

#12 Share piotrek8111

piotrek8111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja ,sport

Napisany 11 maj 2014 - 12:11

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Wózek dooly musi tak samo posiadać rejestracje.

#13 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 maj 2014 - 14:52

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak? Mam taka prośbie. Możecie podac mi wymar z orginalnego wózka dolly. Potrzebuje odleglosc od środka siodla do końca zaczepu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 23 maj 2014 - 16:49

Wózek dolly, sprzęg do naczep co i jak?

Czyli nie ma sensu samemu robić wózka, a za te pieniądze co trzeba dać za firmowy tzn min. 50tys. to już kupię ładną przyczepę na tandemie z za naszej zachodniej granicy.

Może wypowie się jakiś kolega który użytkuje wózek, czy porusza się po drogach publicznych, czy zrobił go sam czy kupił?

kolego ja takim sprzętem jeździłem wozek samorobka na jednej osi własna hydraulika zdjecia wstawiałem kiedyś do galerii