Skocz do zawartości

Zdjęcie

zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bednar512

bednar512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:12

zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245 witam jest dość duży problem mianowicie wyjechałem w pole wszystko ładnie chodziło aż skręciłem kierownicą na maxa w prawą stronę i coś się zablokowało za nic nie mogę ruszyć kierownicą w lewo. podniosłem się na turze do góry koła nie dotykają ziemi i nadal nie mogę skręcić w lewo, spuściłem olej od wspomagania i odkręciłem siłownik od wspomagania teraz mogę obracać kierownicą ale koła nadal stoją tak jak stały w miejscu skręcone w prawo, doradźcie w czym może być problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245 Dzisiaj, 05:42
  •  

#2 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:57

zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245 coś przymarzło
mam to samo z łączenie napędu w zetorze 16145 ale nie zaglądam do tego bo to nie ma sensu miałem to samo tamtej zimy pocieplało i wszystko wróciło do normy

#3 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:43

zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245 Witam

Zakładam ,że masz układ kierowniczy na przekładni ślimakowej z wspomaganiem serwomechanizmem.
Więc na początek sprawdź czy jak kręcisz kierownicą kręci się wałek wchodzący do kolumny (lubią się wyrobić frezy na tych skęcanych sprzęgiełkach), i czy wąs wychodzący się obraca czy nie. Jak górny wałek się obraca a wychodzący nie to przekładnia ślimakowa do naprawy,bo pewnie się zablokowała ,kulki wyleciały.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245 Dzisiaj, 05:42
  •  

#4 Share bednar512

bednar512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 luty 2014 - 21:47

zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245 przyczyna zablokował się stabilizator drgań po prostu zamarzł ale dzięki za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 01 luty 2014 - 23:48

zablokował się układ kierowniczy nie mogę skręcić kierownicą w zetorze 7245 6245 Widzisz nie wziąłem tego pod uwagę. Dobrze ,że znalazłeś przyczynę. Pewnie zamiast oleju była w nim woda lub było byle co wlane.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.