Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych.

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:50

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Według mnie akumulatory 20 lat temu były trwalsze i miały więcej mocy na mrozie niż produkowane obecnie które po 2 latach nie chcą już na mrozie kręcić. Kiedyś akumulator wytrzymywał 10 lat a teraz nawet na gwarancji już nie kręci na mrozie i nadaje się do wymiany a technika przecież idzie na przód i powinny być lepsze niż 20 lat temu a one są gorsze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Dzisiaj, 19:08
  •  

#2 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:10

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. ja w swoim MF co roku zmieniam juz siedzi 3 i ciekawe co bedzie na wiosne,ale na szczescie na gwarancji :) za to do małego kupiłem na wiosne TOPLE i kreci jak szalony całe lato palił bez alternatora bo mi ładowanie padło i nic mu sie nie stało :) , kilku znajomych tez takie mają i tez je chwalą, no ale czas pokaże :)

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:37

Kiedyś akumulator wytrzymywał 10 lat a teraz nawet na gwarancji już nie kręci na mrozie i nadaje się do wymiany

Pierwsze słyszę. Moje Centry Heavy Duty mają już 13 lat i przy -20 ciągnik odpala normalnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#4 Share Nowy85

Nowy85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:50

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. ja kupuje z centry w c 360 - 3p wytrzymaly 13 lat w kombajnie mialem jakiejs innej firmy 3 lata wytrzymaly kupilem cantry i jak narazie 4 sezony i jeszcze polataja

#5 Share kamil255

kamil255

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,fotografia

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:58

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Każdy narzeka teraz na centre a ja mam w ciągnikach i samochodach i jestem bardzo zadowolony,super firma

#6 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:25

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Również nie narzekam na centrę. Mam ją w ciągniku, kombajnie już 3 rok i nic złego się nie dzieje. W samochodach też są centry, mają po 2 lata. Chodzą jak nowe. Centre oczernia konkurencja i interesiarze. Wiadomo, że czasem może się zdarzyć jakiś pojedynczy niewypał, ale to w każdej firmie tak jest. Miałem kiedyś w jednym aucie bosha i po roku w zimie nie zakręcił bez prostownika.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#7 Share RAMZES9107

RAMZES9107

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:47

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. A u mnie centry w C-328 wytrzymują równo 7 lat. W MF 255 centra ma 2 lata i nie widzę by coś się z nią działo (120 Ah/ 860 A). Po samochodach które jeżdzą w domu sądze, że nie zawsze centra jest taka rewelacyjna.... Aczkolwiek i tak będę wspierał polski produkt!!

#8 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:53

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Ja też głównie mam centry i uważam że ta marka zeszła na psy. Niedawno miałem Varte ze średniej półki w golfie 1,9 TDI po roku użytkowania przy poprawnym ładowaniu i przy naładowanym akumulatorze (zapalany jest zimą z ciepłego garażu) wystawiłem samochód na mróz -25 stopni i rano nawet nie zakręcił -po oddaniu na reklamacje nie uznali gdyż powiedzieli że akumulator był nienaładowany i zamarzł później kupiłem Future a u Varty po pełnym naładowaniu ( około 13 Voltach) elektrolit był jak u akumulatora do ładowania.(pewnie jak by było więcej kwasu to by nie zamarzł lecz mógł by gwarancji nie wytrzymać bo by się płyty rozleciały).

#9 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 08:26

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. znajomy pracował kiedyś w firmie, która zajmowała się stawianiem hal produkcyjnych. Zdażyło mu się zlecenie w jednej z firm produkujących akumulatory. Po podpisaniu kontraktu był bankiet i przy butelce znajomy zapytał z ciekawości szefa tej firmy produkującej akumulatory, czy jest taka możliwość , żeby wyprodukować akumulator, który przetrzyma całe "życie" samochodu. szef tej firmy powiedział mu, że można, ale po co? Po pierwsze wytworzenie takiego akumulatora będzie drobie, bo musi się on skladać z odpowiednich, drogich materiałów, a po drugie, to tak naprawde żaden interes dla tej firmy, bo ona sprzeda ten akumulator raz i koniec. On nie będzie się psuł, więc użytkownik nie będzie go zmieniał, a tym samym fabryka akumulatorów już na nim nie zarobi
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#10 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:07

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. A co sądzicie o Jenoxie?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Wojtek1693

Wojtek1693

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:13

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Ja w Zetorze mam akumulator AutoPart 125 Ah 12V służy mi już 5 lat i jestem bardzo zadowolony ciągnik zapala w największe mrozy... Polecam tę Firmę :))
Zetor Power !!!

#12 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:29

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. AutoPart podobno zawyża parametry, w jakimś teście czytałem.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#13 Share zgrywus223

zgrywus223

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Elektryka

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:00

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Ja też mam autoparta 125Ah*2 w 1614, mają już 5 lat i są w dobrej kondycji.

#14 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:10

A co sądzicie o Jenoxie?

Miałem w ciągniku i samochodzie i więcej ich nie kupię. ;[

#15 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 11:44

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Miałem we władku Varty wytrzymały 8 lat ale ten ósmy to już je trzeba było ładować co tydzień. Teraz mam Centry heavy agri 3 rok i na razie nic się z nimi nie dzieje.

#16 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 12:29

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Mi padł w lecie jeden 6V w C-360. Założyłem dziewięcioletni Exide 12V/55Ah ze złomowanego samochodu i nie zauważyłem by słabiej krecił. Rozrusznik mam oryginalny.

#17 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 12:36

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. Ale ten 12V masz sam czy jakoś podłączyłeś z 6V? Bo z postu ciężko się domyśleć...

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#18 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 31 styczeń 2014 - 13:57

Co sądzicie o akumulatorach aktualnie produkowanych. W ciapku jest centra ma 10 lat przed alternatorem na prądnicy trzeba było doładowywać co trochę po założeniu alternatora jest spokój ciągnik pali ładnie na mrozie. W zetorze akuma wytrzymała 5 lat, następna centra heavy wytrzymała 2 lata, siadła jedna cela, teraz siedzi trzeci tez centra heavy ma już 2 lata. O akumulatory dbam regularnie są ładowane w zetorze co 3 tygodnie, w ciapku nie ma potrzeby bo chodzi w odśnieżaniu i przewozi się towary. W seacie od nowości siedzi warta ma 10 lat teraz w zimie już ciężko kręci na zimnie jak postoi z 2 dni ale jak odpalę to normalnie później jest ok w lecie pali dobrze ale wiadomo diesel potrzebuje kopa i kiedyś padnie. Co do trwałosci dzisiaj baterie są delikatniejsze w zetorze przed chłodnicą i chyba od tego padają widać za bardzo są narażone na podskakiwanie. Podoba mi się w nowych że bateria wróciła pod schody. trzeba będzie pomyśleć nad przeniesieniem koło schodków W raku mam dwie 75 połączone równolegle są z 2000r palą jeszcze w miarę ale jak sie długo kręci to zaraz cyk cyk rozrusznik. Ogólnie też mam takie wrażenie że te stare lepiej były robione zważcie sobie baterie z lat 90 i baterie nową to zobaczycie jaka jest różnica w wadze na korzyść starych baterii

#19 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 14:13

Ale ten 12V masz sam czy jakoś podłączyłeś z 6V? Bo z postu ciężko się domyśleć...

Początkowo połączyłem z 6V to oba się rozładowały i teraz jest sam 12V. Przy 0*C odpalał bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Czterdziestolatek

Czterdziestolatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 15:21

znajomy pracował kiedyś w firmie, która zajmowała się stawianiem hal produkcyjnych. Zdażyło mu się zlecenie w jednej z firm produkujących akumulatory. Po podpisaniu kontraktu był bankiet i przy butelce znajomy zapytał z ciekawości szefa tej firmy produkującej akumulatory, czy jest taka możliwość , żeby wyprodukować akumulator, który przetrzyma całe "życie" samochodu. szef tej firmy powiedział mu, że można, ale po co? Po pierwsze wytworzenie takiego akumulatora będzie drobie, bo musi się on skladać z odpowiednich, drogich materiałów, a po drugie, to tak naprawde żaden interes dla tej firmy, bo ona sprzeda ten akumulator raz i koniec. On nie będzie się psuł, więc użytkownik nie będzie go zmieniał, a tym samym fabryka akumulatorów już na nim nie zarobi

masiew i oto chodzi żeby akumulator wymieniać na nowy coraz częściej a nie robić lepszy o dłuższej trwałości bo przecież fabryki chcą produkować coraz więcej a zysk jest przecież od ilości a nie od jakości .

zetorlublin7341 ja też to zauważyłem co i ty że te nowe są coraz gorsze i u nowych akumulatorów są cięsze płyty niż w tych starych ,ja sądzę że jakość Centry się popsuła po kooperacji z firmą Exide bo oni wiedzą jak zwiększyć swoje zyski, podobnie jest z żarówkami które się palą po paru godzinach świecenia a żarówka w USA o nazwie Centennial w straży pożarnej nieprzerwalnie świeci się od ponad 110 lat ja sądzę że z akumulatorami to samo się dzieje co z żarówkami.

Dodaj odpowiedź