Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

298 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 16:08

Czyli jeśli strzałki pokazują tak <<<> to mam skręcić w lewo, tak zrobić aby podbieracz brał prawą stroną, przy założeniu że mam sterownik przed sobą, na słupku kabiny...

Dokładnie, chociaż nie wiem czemu masz jedną strzałkę w prawo? Jeszcze pytanie jak masz pustą zamkniętą komorę to są jakieś strzałeczki czy nie bo u mnie nie ma żadnej dopiero przy prasowaniu zaczynają się pokazywać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dzisiaj, 05:59
  •  

#142 Share StaryViking

StaryViking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 lipiec 2014 - 07:32

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Witam.gdzie mogę kupić sprzęgło podajnika Rv 157

#143 Share peewee1984

peewee1984

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 20:00

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Witam, orientuje sie ktos gdzie mozna kupic tanio tanio urzadzenie do zaciskania zlaczek Titan 05? udalo mi sie znalezc jedna, ale koszt 450 zl za kawalek metalu to dosyc duzo...

#144 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 18 lipiec 2014 - 10:10

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @ptaszyna Nie pisałem wcześniej bo nie byłem pewny... Jak opróżnię komorę to pokazuje tak <>, jak np. jadę jednym bokiem i belka jest nie równa, załóżmy że z prawej strony to pokazuje tak <<<> (czyli żeby skręcił w lewo)...

@StaryViking Chodzi ci o to sprzęgło co napędza walec ze "żmijkami" i podbieracz?? U mnie to przepuszczało często, więc je rozebrałem i okazało się że kilka sprężyn było pękniętych, uzupełniłem to nowymi, i jeszcze w środek sprężyn włożyłem takie cieńsze... Tylko ostrożnie jak rozkładasz je bo mi prawie się pogubiły elementy, obwiń jakąś szmatą i dopiero wyciągaj, do składania będziesz musiał zrobić opaskę...

@peewee1984 Tutaj kolega zrobił we własnym zakresie tylko do innych złączek http://www.agrofoto....o-spinek-mato/#
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#145 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 11:37

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie U mnie jest dokładnie tak samo i też są te dwie cienkie strzałki na początku a puźniej zapalają się grubsze, tak że sorki za wprowadzenie w błąd.

#146 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 21:23

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Witam, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakim ciśnieniu prasować słomę a na jakim siano? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, wszystkich i udanych żniw.

#147 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 08:28

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Słoma na max. czyli 180-200 bar, siano to zależy od wilgotności ale lepiej na niższym 140-160 bar bo wtedy będzie miało szansę odparować ale jak masz bardzo suche to można tak jak słomę.

#148 Share waldii1

waldii1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 544 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 19:29

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dzięki kolego za odpowiedź, jeszcze mam jedno pytanie ile razy wiążecie siatką słomę? czytając różne posty jest od 1,6 do 4 obrotów, a nie chciałbym za dużo razy obwiązywać bo to koszt ale też nie chciałbym aby mi bele pękały. mam siatkę covernet więc proszę o sugestie ile razy obwiązywać

#149 Share StaryViking

StaryViking

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 20:42

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dzięki piotr820 za podpowiedź może koledzy jakieś namiary na dobrze zaopatrzony sklep z częściami.

#150 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:47

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @waldii1 słomę 2 oploty tylko obejrzyj dokładnie bele gdzie jest początek i koniec, powinny się nakładać, w moim przypadku aby to uzyskać mam na sterowniku ustawione na 2,6 oplotu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share leszek40

leszek40

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 23:22

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie witam wszystkich , czy mugł bym się dowiedzieć gdzie mugł bym kupić nowe pasy do prasy VICON 1601 rok 2003 szerokość pasów 215 mm grubość 6 mm oraz praskę do spinek ( JOHN Deere ) bo przeglądałem na alegro ale nie znalazłem

#152 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 06:55

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie http://www.mlt.pl/pa...lnictwo-78.html

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#153 Share przemekk800i

przemekk800i

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:06

wiatam

przeczytałem cały post i dowiedziałem sie dzieki wam duzo rzeczy o tej prasie mam tylko jedno pytanie czy ciągnik 80 kony (mtz) da sobie z nią rade bez żadnego problemu?
pozdrawiam

#154 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 październik 2014 - 07:35

jeśli  bez  noży to  da  się normalnie  pracować 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#155 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 09 grudzień 2014 - 11:19

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Mam MTZ 1025.3 i chcę kupić prasę Vicon RV1601.Czy prawdą jest.że jeśli będzie ona z rotorem to przy nierównym wałku(sianikiszonka)zgrabionym zgrabiarką typu 'pająk'rotor będzie się łatwo zapychał.Jeśli tak to czy lepiej kupić taką prasę bez rotoru,czy jednak szukać z rotorem a zmienić zgrabiarkę na karuzelową(wolałbym tego uniknąć,bo mój pająk jest w stanie bdb).Ten ciągnik ma moc 105KM,ale na womie tylko 60KW,czyli ok.81KM,czy to wystarczy do Vicon RV1601 z rotorem ale bez noży?.Dziękuję za udzielone rady.

#156 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 20:13

Ja swoją latam 80 konnym case-m z 7 nożami w sianokiszonce ma co robić ale daje rade (przy ciśnieniu 190bar). Co do zgrabiarki to jest tylko taki problem że gwiazda zgrabia w warkocz i jak się zatrzymasz do owijania wciągnie ten warkocz aż z pod ciągnika

#157 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 20:43

Zgrabiarka o której mówicie ma jeszcze jeden minus, przy świeżej, mokrej sianokiszonce trzeba przegrabiać po dwa-trzy razy żeby nie było pozostałości co przy dłuższym okresie użycia ją dyskfalifikuje  na rzecz karuzelowej.

#158 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 10 grudzień 2014 - 20:54

Do tego w gwiazdowej trzeba wymieniać te zęby a w karuzelowej jeszcze mi się nie zdarzyło (karuzela droga ale warto)

#159 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 15 grudzień 2014 - 19:48

Jaka jest różnica   prasy Vicon Rv 187(i pochodne) a taką bo niby wygląd ten sam tylko sterownik inny http://olx.pl/oferta...html#1c212369cc. I chciałbym się dowiedzieć czy bedzie taka dobra na tym prostszym sterowniku do słomy siana (moze kiszonka ale ???)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 22:03

Jest to odpowiednik RV186 czyli starszy model (poprzednik RV187);http://otomoto.pl/vi...sa-A466690.html, Różnice raczej kosmetyczne ale może dosyć istotne. Duża różnica w konstrukcji i budowie nastąpiła po wprowadzeniu systemu na pięć pasów.

Wszystkie wymienione marki (oprócz claas) w linkach to to samo z jednej fabryki.

Edytowany przez ptaszyna, 15 grudzień 2014 - 22:06.