piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

ptaszyna    170

gdybyś założył zawór zwrotny sterowany pojedynczy było by tak że trzymał by ciśnienie na zamkniętej klapie a na otwartej przy zgaszonym byś mógł opuścić tylko trzeba wiedzieć który przewód gdzie podłączyć bo można zrobić odwrotnie- te zawory są mi bardzo dobrze znane więc wiem co mówię :P

I w każdej prasie gdzie jest jakiś zawór od ciśnienia jest wbudowany zawór zwrotny sterowany pojedynczy

 

W tym co opisujesz to się zgadza klapa opadnie ale z kolei gdy byś miał nabite ciś, i zgasił ciągnik to za nic ciśnienia nie spuścisz bo trzyma zawór jednostronny o którym piszesz (jak można spuścić to znaczy że zaworu nie ma), jest to zgodne z prawdą i twoją logiką że zawór dwustronny trzyma w obu kierunkach a jednostronny w jednym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tośmy sobie wyjaśnili :P:D . U mnie dochodzi jeszcze fakt żeby spuścić ciśnienie muszę wyłączyć sterownik- czy mam sterowanie ciśnienia ze sterownika czy ręcznie to żeby było 0 bar muszę go wyłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Witam

Dziś belowałem swoim Viconem siano, i została mi resztka, tzn. miałem ustawiony bal na 140 cm a mam w komorze mam coś koło 80 cm, i chce go owinąć sznurkiem, i tu pojawił się problem, bo nie wiem jak... Mugłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić?? Wciskałem ten przycisk (z obrazkiem owiniętej beli sznurkiem, czyli górny po prawo od wyświetlacza) myślę że wiecie który, i nic się nie dzieje... Dodam że mam ten nowszy sterownik... Kiedyś jak belowałem udało mi się to jakoś zrobić, ale nie wiem jak, to zrobiłem.


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Naduś (RE)START uruchamia owijanie w każdej chwili niezależnie od średnicy, służy również do ponownego podania siatki gdy za pierwszym razem coś pójdzie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Mam pytanie czy macie też w swoich prasach problem z nawijaniem materiału na wałek z listwami ten z przodu co reguluje się nim pasy. Regulowałem już kilkakrotnie listwę zgarniającą i co kilka balotów nawija się trawa na niego. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Niestety zdarza się , jak się zaczyna balota ,trzeba zaczynać środkiem podbieracza nie całą szerokością , a zwłaszcza nie brzegiem podbieracza .

Reguluje się pasy???????


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam pytanie czy macie też w swoich prasach problem z nawijaniem materiału na wałek z listwami ten z przodu co reguluje się nim pasy.

 

 

 

Właśnie nie wiem o co chodzi z tym regulowaniem , powiedz mi


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

No chodzi o to że sianokiszonka nawija się na wałek ten co chodzą po nim pasy ten z przodu z taką listwą zygzakowatą. On jest zamocowany na podłużnych otworach i podobno reguluje się nim pasy jak schodzą na boki. Do zgarniania materiału służy listwa podobnie jak na innych wałkach, tylko że na tym ta listwa zygzakowata wciąga materiał pod tą listwę zgarniającą i aż się wszystko grzeje. Dlatego co kilkanaście balotów trzeba czyścić. Czy we wszystkich viconach tak jest? czy u mnie jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

No chodzi o to że sianokiszonka nawija się na wałek ten co chodzą po nim pasy ten z przodu z taką listwą zygzakowatą. On jest zamocowany na podłużnych otworach i podobno reguluje się nim pasy jak schodzą na boki. Do zgarniania materiału służy listwa podobnie jak na innych wałkach, tylko że na tym ta listwa zygzakowata wciąga materiał pod tą listwę zgarniającą i aż się wszystko grzeje. Dlatego co kilkanaście balotów trzeba czyścić. Czy we wszystkich viconach tak jest? czy u mnie jest coś nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Źle zrozumiałem , u mnie zdarza się że nawija na wałek z listwami za ślimakiem , na tym z przodu listwa spisuje się dobrze


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

A u mnie nic jak na razie się nie nie nawija, nawet jak kiedyś robiłem bardzo mokrą trawę (prawie wgl. nie przyschła, bo pogody nie było, a deszcz zapowiadali), no nie wiem, czy ja mam jakąś lepszą czy co? No nie wiem... Może róbcie suchszą trawę i będzie lepiej.

Ale mam takie pytanie, czy moja prasa, Vicon RV 157 (6 pasów) ma czujniki nierówności beli?? Bo jak w sobotę prasowałem to na wyświetlaczu (nowszy sterownik mam) pokazuje nad tym paskiem co pokazuje ile beli jest, pokazuje takie strzałki <>>> albo takie <>> i na odwrót czyli takie <<<> i <<> jak pokazywało takie <>>> to ta pierwsza od prawej mrugała, nie jest to czasem czujnik nie równości beli???


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

owszem jest to czujnik wyrównania beli pokazuje >>> lub <<< , ilość tych znaczków zależy jak bardzo bela nierówna , przy bodajrze 4 znaczkach zaczyna piszczeć . Trzeba dozbierać z tej strony co znaczki , przy założeniu że sterownik masz za sobą i widząc go widzisz prasę [przy tylnej szybie ] , jeśli masz go przed sobą[przy przedniej szybie traktora] , odwrotnie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nieźle, nieźle nie wiecie co macie :D (dotyczy piotra) a poważnie to mariuszd93 dobrze prawi, w prostszym tłumaczeniu wg. instrukcji to; sterownik powinien być przed kierowcą (okolice przedniej szyby, bo należy patrzeć głównie do przodu a nie do tyłu jak się prasuje) i strzałki pokazują w którą stronę skręcić w celu wyrównania beli jak świecą w lewo to skręcamy w lewo i na odwrót, jak masz ustawienia fabryczne (można zmienić w funkcjach dilera) to 1 strzałka=2,5 cm różnicy między stronami a więc jak świecą się 4 (pikanie) to różnica średnicy między stronami wynosi 10 cm. Przy prasowaniu (pod koniec beli) należy dążyć żeby nie paliła się ani jedna strzałka w żadną stronę, wtedy mamy równiutkie bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Czyli jeśli strzałki pokazują tak <<<> to mam skręcić w lewo, tak zrobić aby podbieracz brał prawą stroną, przy założeniu że mam sterownik przed sobą, na słupku kabiny...

 

@ptaszyna no niestety tak to jest jak nie ma się instrukcji, a nie ma kto udostępnić, co chwila odkrywam nowe możliwości tej maszyny...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Czyli jeśli strzałki pokazują tak <<<> to mam skręcić w lewo, tak zrobić aby podbieracz brał prawą stroną, przy założeniu że mam sterownik przed sobą, na słupku kabiny...

Dokładnie, chociaż nie wiem czemu masz jedną strzałkę w prawo? Jeszcze pytanie jak masz pustą zamkniętą komorę to są jakieś strzałeczki czy nie bo u mnie nie ma żadnej dopiero przy prasowaniu zaczynają się pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Witam, orientuje sie ktos gdzie mozna kupic tanio tanio urzadzenie do zaciskania zlaczek Titan 05? udalo mi sie znalezc jedna, ale koszt 450 zl za kawalek metalu to dosyc duzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

@ptaszyna Nie pisałem wcześniej bo nie byłem pewny... Jak opróżnię komorę to pokazuje tak <>, jak np. jadę jednym bokiem i belka jest nie równa, załóżmy że z prawej strony to pokazuje tak <<<> (czyli żeby skręcił w lewo)...

 

@StaryViking Chodzi ci o to sprzęgło co napędza walec ze "żmijkami" i podbieracz?? U mnie to przepuszczało często, więc je rozebrałem i okazało się że kilka sprężyn było pękniętych, uzupełniłem to nowymi, i jeszcze w środek sprężyn włożyłem takie cieńsze... Tylko ostrożnie jak rozkładasz je bo mi prawie się pogubiły elementy, obwiń jakąś szmatą i dopiero wyciągaj, do składania będziesz musiał zrobić opaskę...

 

@peewee1984 Tutaj kolega zrobił we własnym zakresie tylko do innych złączek http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/497758-praska-do-spinek-mato/#


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

U mnie jest dokładnie tak samo i też są te dwie cienkie strzałki na początku a puźniej zapalają się grubsze, tak że sorki za wprowadzenie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Witam, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć na jakim ciśnieniu prasować słomę a na jakim siano? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, wszystkich i udanych żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Słoma na max. czyli 180-200 bar, siano to zależy od wilgotności ale lepiej na niższym 140-160 bar bo wtedy będzie miało szansę odparować ale jak masz bardzo suche to można tak jak słomę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Dzięki kolego za odpowiedź, jeszcze mam jedno pytanie ile razy wiążecie siatką słomę? czytając różne posty jest od 1,6 do 4 obrotów, a nie chciałbym za dużo razy obwiązywać bo to koszt ale też nie chciałbym aby mi bele pękały. mam siatkę covernet więc proszę o sugestie ile razy obwiązywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@waldii1 słomę 2 oploty tylko obejrzyj dokładnie bele gdzie jest początek i koniec, powinny się nakładać, w moim przypadku aby to uzyskać mam na sterowniku ustawione na 2,6 oplotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj