Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

298 odpowiedzi na ten temat

#81 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:57

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Ale jak ustawiam miękki rdzeń na 90 bar (do 60cm) a reszta 180bar (do 130cm) to tak czy siak nabija mi 150bar. Moim zdanie powinno być 90bar. Nie mogę rozgryźć ja działa ta cewka od regulacji elektronicznej ciśnienia. Skąd komp wie jakie jest ciśnienie jak w ogóle to ustrojstwo nie ma kontaktu z oleje hydraulicznym i dlaczego pokrętłem nie mogę nastawić wyższego ciśnienia

Edytowany przez macin87, 29 kwiecień 2014 - 20:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dzisiaj, 06:08
  •  

#82 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 maj 2014 - 08:28

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Załączony plik  )39501.jpg   123,41KB   16 pobrań

To zawór przy zegarze do ustawiania stopnia zgniotu zewnętrznej warstwy ręcznie .

Załączony plik  )39511.jpg   132,08KB   8 pobrań
a to? zawór ręczny i elektrozawór , do czego? Ustawia się tym zgniot rdzenia?
Załączony plik  )39531.jpg   145,43KB   8 pobrań
Załączony plik  )39551.jpg   137,12KB   9 pobrań
Załączony plik  )39521.jpg   134,22KB   6 pobrań
Załączony plik  )39541.jpg   131,52KB   7 pobrań
Załączony plik  )39561.jpg   109,55KB   6 pobrań

I w jaki sposób ustawia się stopień zgniotu ze sterownika?

Edytowany przez mariuszd93, 03 maj 2014 - 08:31.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#83 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 08:45

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie No nie źle jest tam tego na pakowane.
Trzeba wejść w funkcje dilera czyli przycisk F i + jednocześnie i przesuwać kolejno aż trafi się na odpowiednią ikonkę ( u mnie pozycja 8 ), zdjęcie 2 i 3 a potem wybrać cyfrę po prawej na środku ekranu ( +/- i =), gdzie 0 - nie aktywne będzie jak na 4 zdj., 1- będzie tak jak na 1 zdj. 2- będzie możliwość regulacji miękiego rdzenia bez możliwości regulacji ciśnienia, (brak zdjęcia) Trzeba zaakceptować i wyjść, i potem po naciśnięciu przycisku średnicy beli będzie się wyświetlać.

Załączone pliki

Edytowany przez ptaszyna, 03 maj 2014 - 09:04.

#84 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów

Napisany 03 maj 2014 - 08:59

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie W jaki sposób wejść w ustawienia stopnia zgniotu, z pozycji sterownika? Próbowałem kilku kombinacji i nie udało mi się .
Nie przestawiam ciśnienia zbyt często , więc to nie problem ustawić ręcznie zaworem, ale jeśli istnieje taka możliwość, to chciałbym wiedzieć jak to zrobić??

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#85 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 09:06

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Przeczytaj jeszcze raz , poprawiłem posta.

#86 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów

Napisany 03 maj 2014 - 09:24

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Nie ma u mnie w ustawieniach dilera takich funkcji

#87 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:38

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Masz inny zawór niż u mnie. Ja mam tak samo jak @ptaszyna opisuje

#88 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:44

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Wg. mnie masz opcję miękkiego rdzenia ( ciśnienie ustawiasz ręcznie, zawór z cewką) bez możliwości regulacji ciś. ze sterownika ( w moim sterowniku opcja "2").Regulujesz śred. kiedy cewka wyłącza mięki rdzeń, czyli możesz sobie ustawić osobno ciś. środka beli i osobno części zew. a jak to odpalić u ciebie to nie wiem.

#89 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:47

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @ptaszyna jak to jest u ciebie jak nabijasz ciśnienie na pusto przy użyciu regulacji ręcznej i elektronicznej. Tak jak pisałem w postach wyżej?

#90 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:04

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Mam jeden prosty mechaniczny zawór i nie mogę nic regulować ze sterownika, mam ustawione jak na zdj. 3 i 4, ale jak widać sterownik ( oprogramowanie) jest uniwersalne i ma 3 opcje choć w moim przypadku mogę korzystać tylko z jednej -"0"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:06

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie A czy ciśnienie podczas prasowania ustawione stoi w miejscu czy się waha?

#92 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:13

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Po dojściu do nastawy stoi prawie w miejscu tzn. waha się w przedziale 5-10 bar ( jedna kreska na zegarze ) czyli zawór popuszcza, ciś. dobija i znów zawór popuszcza i tak w kółko.

#93 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:17

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie To u mnie po próbie lata jak chce zależy ile materiału wchodzi jak dużo to i do 200 dochodzi a jak mało to 150 mimo że ustawione było na 170bar (ustawione elektroniczne)

Edytowany przez macin87, 03 maj 2014 - 11:18.

#94 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 11:54

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Może masz zawór jak @Mariusz93 a na sterowniku wybrana złą opcję i Ci nie działa ( trzeba trochę wiedzieć co się ma), ja jak bym sobie ustawił ciśnienie na sterowniku ( mam taką możliwość ) to i tak prasa pokazała by co innego bo zawór mam sterowany tylko ręcznie.
Co do spadku ciś. po dłuższej chwili to u mnie jest podobnie i w tej chwili jest to mój problem do rozwiązania, na tą chwilę podejrzewam zużyty uszczelniacz w siłowniku, cofanie oleju do ciągnika mam wykluczone bo założyłem zimą zamek odcinający i olej się nie wraca do ciągnika, jak po naprawie siłownika się nie poprawi pozostanie tylko zużyty zawór i to by był poważniejszy kłopot.

#95 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 maj 2014 - 12:20

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Jest ok bo na ustawieniu ręcznym (po zmianie w sterowniku) zegar pokazuje max 70bar a po przełączeniu na funkcje miękkiego rdzenia to to napompuje nawet 150 i nie spadnie a jak ustawie ciśnienie rdzenia i wcisnę stop automatycznie spada do 110bar (choć jest ustawione na 90), ale jak już zaczne znowu nabijać ciśnienie to już powraca do wartości 150. Czyli podsumowując coś tam działa ale może trzeba to ustrojstwo skalibrować ale jak? Bo jedynie nie pokazuje wartości ustawionych na sterowniku
Teraz i tak muszę czekać na sezon bo na teście z rozwiniętą belką to niewiele można sprawdzić a rozwijać tyle bel żeby coś wywnioskować to się nie chce. Wiem jedno kręcić belki kręci zbija piekielnie mocno i 80km daje rade

Tak to u mnie wygląda dodam że w nocy świeci się ta cewka na czerwono jak i każdy czujnik

Załączone pliki

Edytowany przez macin87, 03 maj 2014 - 12:55.

#96 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów

Napisany 03 maj 2014 - 14:14

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Tak na logikę to żeby elektronicznie sterować stopniem zgniotu , powinny być jakieś czujniki w zaworach prasy, u mnie jest tylko ten elektrozawór , który prawdopodobnie steruje kiedy wyłączyć miękki rdzeń , innych gadzetów elektronicznych w obwodach hydrauliki nie znalazłem . Jak inaczej to można elektronicznie regulować?

#97 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 14:38

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @marcin87 cały zawór razem z hydrauliką u mnie wygląda dokładnie tak samo z jedną różnicą tam gdzie ty masz zawór z cewką ja mam zwykły bez cewki. Myślę ze będzie działało tylko potrzebuje jeszcze dane z prasy o wzrastaniu sred. beli bo jak śred. się nie zmienia to cisnienie nie wie jak ma się zmieniać.
@mariusz93 na logikę dobrze kombinujesz ale zauważ na ostatnim zdjęciu że nie jest to prosty elektrozawór (okrągła część ) tylko ma jeszcze pod spodem kostkę i coś tam pewnie jest. Ciśnienie może mierzyć po przez zmianę położenia trzpienia w zaworze, im wyższe ciś. tym trzpień bardziej się przesuwa ściskając sprężynę. Skok nie musi być wcale duży. Na podobnej zasadzie działają wagi elektroniczne gdzie skok jest prawie nie zauważalny a działa.

#98 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3463 postów

Napisany 03 maj 2014 - 14:58

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Mierzyć może na tej zasadzie co piszesz , ale tu trzeba ustawić ciśnienie na określonym poziomie,
Co do ""potrzebuje jeszcze dane z prasy o wzrastaniu sred. beli bo jak śred. się nie zmienia to cisnienie nie wie jak ma się zmieniać."" JA ROZUMUJE TAK ciśnienie które pokazuje zegar , czyli zadane [zgniot] wytwarza się w siłownikach od zgniotu, pod naporem materiału w komorze i jak przybywa materiału , ciśnienie chce wzrosnąć ponad ustawioną wartość zawór przepuszcza i stopniowo zwiększa średnicę beli
Trochę mało zrozumiałe może , ale dobrze kombinuje?

#99 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:11

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dobrze kombinujesz, chodziło mi o to że do pewnej średnicy ma być inne ( miękki rdzeń ) a następnie inne a jak dobija ciśnienie traktorem coś przestawia na sterowniku a z prasy nie ma sygnału o zmianie śred. to elektronika może się gubić ( oszukiwać ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 03 maj 2014 - 20:51

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @mariuszd93 ty u siebie by mieć opcje miękkiego rdzenia musisz w sterowniku ustawić tą funkcje.
1. Włączasz sterownik (po połączeniu ma być panel podstawowy STOP)
2. Przyciskasz przycisk ze znakiem + i trzymasz, a następnie dociskasz przycisk F
3. Teraz po załączeniu panelu dealera wciskasz przycisk F tyle razy aż ukaże ci się obrazek z belą
Masz teraz 3 opcje do wyboru (używasz przycisków + i -)
0- funkcja bez miękkiego rdzenia
1- funkcja miękkiego rdzenia ustawiana za pomocą panelu sterowania (nie dotyczy to twojej prasy)
2- funkcja miękkiego rdzenia manualna
4. Wybierasz funkcje 2 i wciskasz przycisk =, a następnie STOP
5. Przechodzisz do panelu z ustawieniem śr. beli (resztę procedury znasz)

Bez tej funkcji ten elektrozawór nie działa. Jego zadaniem jest uruchomienie tego właśnie zaworu od sterowania miękkim rdzeniem. Po prostu po osiągnięciu zadanej wielkości miękkiego rdzenia zawór odcina dopływ i całość kontroluje już ten główny zawór który pracuje pod wyższym ciśnieniem

W moim przypadku zawór działa tak samo tylko jeszcze na jakiejś zasadzie odczytuje położenie ferromagnetycznego wodzika który jest właśnie w tym trzpieniu (ale jest to tylko wartość przypisana więc pewnie to się kalibruje tak jak czujnik średnicy czy kształtu beli). Jedynie co rozbierałem to wykręciłem ten trzpień tam tylko jest śrubka na imbus 5.5mm ale ze wstępnych ustaleń stwierdziłem że służy ona od prędkości upuszczania ciśnienia