Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

298 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 16 luty 2014 - 17:36

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie A co sądzicie o tej : http://tablica.pl/of...html#c38998ab79
Właściciel mówi że to pasy JD, hehe... Wiem że troche drogo. Pisze że wszystkie parametry ustawiane z komputera, czyli ma ten nowszy komputer, taki jak ma @ptaszyna???
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dzisiaj, 02:11
  •  

#42 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 16 luty 2014 - 19:38

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Pasy to raczej nie oryginał VICONA , i zastanawiające dlaczego ........
czy JD to też nie sądzę , bo te wyglądają tak http://www.google.pl...start=0&ndsp=29
Chociaż może są i inne .
Co do sterownika to ja w swojej prasie, mam taki sam sterownik jak @ptaszyna w swojej , tylko wersja programu jest inna .
Ustawienia parametrów prasowania ustawia się ze sterownika , tylko stopień zgniotu zaworem na prasie .
Co do tej z linku to zdjęcia tak robione że nie widać za wiele , ale ja bym się nią nie interesował ,

PS Szukaj z siatką

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#43 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 17 luty 2014 - 10:30

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie [...]
Z ogłoszeniami zapraszamy na giełdę AgroFoto http://www.agrofoto.pl/forum/gielda/

Edytowany przez danielhaker, 17 luty 2014 - 11:20.

#44 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 17 luty 2014 - 15:25

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @kony jeśli masz coś do zaoferowania to zapraszam na PW...
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#45 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:11

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Załączony plik  IMG_20140204_093154.jpg   66,18KB   5 pobrań

Załączony plik  IMG_20140204_153326.jpg   50,76KB   6 pobrańZałączony plik  IMG_20140204_093410.jpg   65,29KB   2 pobrań

Załączone pliki

Edytowany przez mariuszd93, 19 luty 2014 - 20:13.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#46 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 19 luty 2014 - 21:33

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Panowie poszukuje instrukcji obsługi w wersji PL do prasy Deutz fahr rb 4.60 OC (odpowiednik vicon rv1601) Może któryś z was ma?

#47 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 20 luty 2014 - 08:21

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie http://chomikuj.pl/e...,1501065047.pdf

Nie wiem czy jest wersja PL .
A do czego potrzebna instrukcja?

Edytowany przez mariuszd93, 20 luty 2014 - 08:23.

#48 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 20 luty 2014 - 10:08

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Jak nie wiesz to po co piszesz (nabijasz posty?), po drugie podałeś link do katalogu(jest dostępny bezpłatnie) a nie instrukcji a to spora różnica.
Po trzecie maszyny sprzedawane w Polsce muszą mieć polską wersję instrukcji i taka jest na pewno bo sam miałem ją w ręku konkretnie dotyczącą Vicon RV1601.

#49 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 20 luty 2014 - 15:10

http://chomikuj.pl/e...,1501065047.pdf

Nie wiem czy jest wersja PL .
A do czego potrzebna instrukcja?

Zakupiłem właśnie taką prasę. Mam instrukcje w wersji angielskiej. Jest tam wiele informacji więc wolałbym bardziej wersje PL byłaby bardziej zrozumiała.

#50 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 20 luty 2014 - 18:42

Jak nie wiesz to po co piszesz (nabijasz posty?), po drugie podałeś link do katalogu(jest dostępny bezpłatnie) a nie instrukcji a to spora różnica.
Po trzecie maszyny sprzedawane w Polsce muszą mieć polską wersję instrukcji i taka jest na pewno bo sam miałem ją w ręku konkretnie dotyczącą Vicon RV1601.

Ja nabijam posty tak?
A Twój post co wnosi do tematu? co z niego wynika? Odpowiedziałeś na pytanie kolegi? jak wiesz że jest taka instrukcja to napisz koledze gdzie ją znaleźć
Nowe maszyny może i muszą mieć instrukcję po polsku, używane nie sądzę ,
jak widzę to wymądrzanie się, jest Twoim ulubionym zajęciem

http://www.google.pl...8,d.ZG4&cad=rja

Edytowany przez mariuszd93, 20 luty 2014 - 19:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 21 luty 2014 - 12:48

Zakupiłem właśnie taką prasę. Mam instrukcje w wersji angielskiej. Jest tam wiele informacji więc wolałbym bardziej wersje PL byłaby bardziej zrozumiała.

Obsługa prasy nie jest zbyt trudna , sterownik też nie stwarza problemów , ustawianie parametrów prasowania jest dość proste .
Pasy ma bezszwowe czy ze spinkami?

@ptaszyna tu pokazałeś jak analizujesz to co czytasz , jakie masz wyczucie sytuacji , jak bardzo mocną stroną jest u ciebie myślenie , i jaki jesteś subtelny ,więc bez komentarza :P
http://www.agrofoto....60#entry1303007

#52 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:39

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Ze spinkami jedna jest właśnie do poprawki. Instrukcja po polsku jest mi potrzebna np do regulacji pasów czy kalibracji czujnika wzrostu beli, ale chyba dam rade ogarnąć tą po angielsku. Teraz muszę skołować spinki. Ciekawi mnie czy te TITAN05 będą się zgrywać z tymi jakie produkuje JD (bo te na pasach to mam takie na nity) a do wymiany na jednym pasie mam tylko jedną stronę i musiałbym odciąć tylko 1cm. Powiedzcie jak wymieniacie te druciki łączące spinki to co stosujecie, bo słyszałem że można zastosować linkę oblana tworzywem sztucznym?

Edytowany przez macin87, 21 luty 2014 - 21:47.

#53 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 22 luty 2014 - 18:43

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Przetyczki w spinkach Titan 05 są z drutu , w MS25 są właśnie takie z linki w koszulce , ale ta linka jest za gruba i nie wejdzie w TITAN , zdarzają się też przetyczki z grubej żyłki bez żadnej stali .Proponowałbym użyć stalowego drutu, jeśli chcesz wymienić przetyczki
Jeśli chcesz wymienić tylko część spinki [na jednym końcu pasa ] to musisz zastosować taką samą jak masz , innej nie zegrasz .
Spinki TITAN 05 stosowałem i polecam , natomiast zdecydowanie odradzam MS25
http://www.google.pl...8,d.ZG4&cad=rja

#54 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 22 luty 2014 - 21:38

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @macin87 pochwal się co kupiłeś, wrzuć w galerię.

#55 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 23 luty 2014 - 20:05

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Na wiosnę panowie :). Mogę powiedzieć że rocznik to 2010 a narąbane ma 12,5 tys. bel, wiązanie tylko siatka (szkoda że nie ma sznurka), 14 noży. Na razie przechodzi przegląd. Już się zabrałem za czyszczenie bo między tymi dwoma wałkami nasiekane sieczki która przyhamowuje walce i może zniszczyć łożyska

#56 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1632 postów

Napisany 24 luty 2014 - 09:40

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Mało precyzyjnie określasz wałki ( u mnie są 3 podwójne), do czyszczenia warto zluźnić pasy, wiesz jak?

#57 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 24 luty 2014 - 21:25

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Chodziło mi o te wałki co nie mają nic wspólnego z pasami zaraz nad rotorem. Nie wiem jakim cudem dostała się tam sieczka z sianokiszonki (między walcami a komorą nawinęło się na oś i już wiem że mam jedno łożysko do wymiany)
Wiem jak się luzuje- w zestawie jest taki kołek który wkładamy z boku komory i opuszczamy klapę bez ciśnienia (swobodne opadanie) aż ramie naciągu oprze się o ten kołek.. Ten otwór służy też do kalibracji śr. beli ^^

#58 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:12

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Czy ktoś z was rozbierał te wałki pasowe trzeba mi wymienić łożysko a nie chce coś zepsuć.

#59 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 20:35

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Rozbierałem jeden ale w prasie rv187 , nie wiem czy w Twojej jest tak samo .
Jesli tak to w obudowie prasy jest nadcięte kółko [po obu stronach prasy , i jest ich kilka , więc trzeba wymierzyć który otwór , do którego wałka } , które trzeba wybić , nastawić wałek naprzeciwko otworu i odkręcić z obu stron śrubę fi16 u mnie była , i wałek Twój .
W środku wałka są takie plastikowe osłony łożyska , u mnie nawinęło tam materiału i nadtopiło ten plastik , i to hamowało wałek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 21:45

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie No to to ja wiem. Dawaj dalej jak dobrać sie do tej rolki tam są łożyska? Wystarczy wybijać oś?