piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

mariuszd93    559

Tak jak pisałem raz mi się udało więc próbowałem nadal i znowu mi się udało , właśnie tak jak mówisz przyciskając 2 guziki jednocześnie .

Jest tam tego sporo , ale większości nie rozumiem .

Jeśli chodzi o wersję programu to jest coś takiego

Software Versions

BC Imp

1.04 1.44

Natomiast nie ma podziału ile bel sznurkiem a ile siatką ,


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43
Napisano (edytowany)

Hmmm czyli tak zbiorę informacje do "kupy" Czyli żeby sprawdzić datę pierwszego uruchomienia itp. Wcisnąć pozycję STOP aby dioda się obok niej świeciała i naraz wcisnąć Przyciski F i + lub F i - i tam przesuwać przyciskiem F Czy dobrze zrozumiałem???? A te przebiegi z datami to są pod F i +, czy F i - , pytam po prostu bo chcę wiedzieć jak to sprawdzić i nie być zielonym przy zakupie... Ostatnio znalazłem atrakcjną cenę polskiej prasy, zajechałm, a tam zaczep był prawdopodobnie cały wyrwany i komora rozerwana, heheh.

 

Może jakieś jeszcze cenne wskazówki??

 

P.S. Spójrzcie tutaj na 4 zdjęcie, bedzie się na te walce owijać zielonka??? http://otomoto.pl/prasa-vicon-rv-187-rivierre-vicon-rv-187-A398124.html

Edytowano przez piotr820

KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Napisano (edytowany)

Dobrze zrozumiałeś, więcej info jest pod F i + ale chyba nie będzie problemu przejrzeć jeszcze F i -. Uruchamiając F+ pierwsze powinno się wyświetlić; DEALERS FUNCTIONS, potem przyciskając sam F przeskakujesz do kolejnych funkcji min. regulacyjnych ale to najpierw trzeba zobaczyć, bo za dużo pisania.Pod F- pierwsze wyskakuje PIN w ramce i dalej tak samo, są to dane tylko do odczytu i nie wiem po co ten pin.

@mariusz kiedy przed zakupem swojej zaciągałem języka to oglądałem u znajomego 1601 z 2003 r i tam była wersja programu; BC lmp

1.07 1.24

ja mam taką jak na zdjęciu, wygląda z tego że ty masz wcześniejszą i może jest mniej funkcji.

@piotr820 po tym co tu się dowiedziałeś to myślę że będziesz obkuty na cztery kopyta tak że sprzedawcy kopara opadnie bo mimo wszystko nie są to powszechne informacje.

 

Cenna informacja jest taka: sprawdz licznik naciskając guzik z 3 kółeczkami i jak będzie do ok. 20k to możesz brać w ciemno( o ile stan wizualny będzie ok.) plusem tych sterowników jest to przeciętny sprzedawca nie cofnie licznika a w manualnych sterownikach nie masz tej pewności i w ogóle chyba licznika całkowitego tylko dzienny.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

P.S. Spójrzcie tutaj na 4 zdjęcie, bedzie się na te walce owijać zielonka??? http://otomoto.pl/pr...87-A398124.html

 

Owszem zdarza się że się nawija wilgotny materiał , głównie na ten walec za ślimakiem , dzieje się to w zasadzie tylko przy zaczynaniu beli , dopóki materiał nie obraca się w komorze .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Napisano (edytowany)

Ta wygląda bardzo dobrze i o ile sterownik działa bez zarzutów to nic w prasie nie ukryjesz. Musisz sam wiedzieć czego szukasz, dla mnie ma dwie przeszkody co do kupna, 1 jest za duża(widziałeś taką z bliska?) robi bele do 185 cm i ma wys. ok 3 m. 2 ważniejsza to jest ROTA FLOW -otwarty wlot czyli brak rotora i noży, rotor zwiększa wydajność prasy co najmniej o 25% noże to wiadomo, co ci po dużej prasie jak ma słabą wydajność.

U mnie w okolicy jakoś tak jest że 95% pras zwijających mają posiadacze bydła i tu noże są potrzebne a ta z linku bardziej do gospodarstw trzodziarskich, ale u nas hodowcy świń korzystają z usług, sam ich sporo wykonuję.

 

P.S. Prasa z linku jest naprawdę ładna i o oryginale, niskawa cena bierze się z tego o czym pisałem wyżej.

Skrzynka wyczyszczona.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Mam VICONA RV 187 , na początek to nieprawda że robi bele 185 cm średnicy , robi około 170 cm .

Awarii jak na razie nie miałem , wymieniłem tylko kilka spinek na pasach [i 2 łożyska profilaktycznie ].

Zrobiłem nią ok 8tys szt przez 3 lata ,

Pierwsze słyszę że w sterowniku jest zapisana data pierwszego uruchomienia itd , wydaje mi sie to dość śmieszne , sterownik musiałby mieć łączność z internetem żeby to działało :D

Datę produkcji to tylko po felgach chyba , ja nigdzie indziej nie znalazłem

 

 

Musisz się jeszcze sporo dowiedzieć o sterownikach i elektronice. Bateryjka podtrzymująca RTC w sterowniku wytrzymuje co najmniej 5-7 lat a jeśli była dobrej jakości to 10 i więcej. A pamięć jak ją nazywasz "nośnik pamięci" to eprom, który nie traci danych po odpięciu zasilania. Raz wpisane dane zostają w nim na zawsze a przynajmniej do momentu uszkodzenia epromu lub modyfikacji wsadu zewnętrznym programatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

To mnie uspokoiłeś, bo nie raz się zastanawiałem czy kiedyś ta elektronika mi nie padnie z braku zasilania i jeszcze jedno bateryjka RTC mówisz o jej żywotności czy trzymaniu prądu bez doladowywania. Rozumiem że jak sterownik jest używany to bateryjka jest doładowywana i jej działalność jest większa, przynajmniej mam taką nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

 

 

Musisz się jeszcze sporo dowiedzieć o sterownikach i elektronice. Bateryjka podtrzymująca RTC w sterowniku wytrzymuje co najmniej 5-7 lat a jeśli była dobrej jakości to 10 i więcej. A pamięć jak ją nazywasz "nośnik pamięci" to eprom, który nie traci danych po odpięciu zasilania. Raz wpisane dane zostają w nim na zawsze a przynajmniej do momentu uszkodzenia epromu lub modyfikacji wsadu zewnętrznym programatorem.

Nie jestem elektronikiem tylko rolnikiem , i posiadam wystarczającą wiedzę potrzebną do użytkowania prasy .

Nigdzie nie napisałem ile ta bateria wytrzymuje , odniosłem się tylko do stwierdzenia kolegi , który pisał że półroczną przerwę wytrzymuje .

W mojej prasie pamięta datę pierwszego uruchomienia itp , ale w dniu 3 lutego sterownik pokazywał date 22 LIPIEC 2013, I CO NA TO POWIESZ? Teoria o wytrzymałości baterii poszła się pie,,,,,, :P:D

Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś , bo głupio wychodzi :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak narazie to tylko ty udajesz mądrzejszego niż jesteś, jeśli twierdzisz że do podrzynania daty jest potrzebny internet LOL. Bateria nie jest wieczna, napięcie spada to i zegar się przestawi ale dane wpisane do epromu nie zginą.

 

To mnie uspokoiłeś, bo nie raz się zastanawiałem czy kiedyś ta elektronika mi nie padnie z braku zasilania i jeszcze jedno bateryjka RTC mówisz o jej żywotności czy trzymaniu prądu bez doladowywania. Rozumiem że jak sterownik jest używany to bateryjka jest doładowywana i jej działalność jest większa, przynajmniej mam taką nadzieję.

 

Raczej nie jest doładowywana, rozbierz sterownik i sprawdź jaka jest bateria, powinna być podobna do tej jaka jest w komputerach do podtrzymania zegarka rtc w biosie. Bo raczej wątpię aby był to akumulator ale wszystko jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nie jestem elektronikiem tylko rolnikiem , i posiadam wystarczającą wiedzę potrzebną do użytkowania prasy .

Nigdzie nie napisałem ile ta bateria wytrzymuje , odniosłem się tylko do stwierdzenia kolegi , który pisał że półroczną przerwę wytrzymuje .

W mojej prasie pamięta datę pierwszego uruchomienia itp , ale w dniu 3 lutego sterownik pokazywał date 22 LIPIEC 2013, I CO NA TO POWIESZ? Teoria o wytrzymałości baterii poszła się pie,,,,,, :P:D

Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś , bo głupio wychodzi :D

@mariusz proponuje mały test, sprawdz datę jeszcze raz i zobacz czy przeskakuje dalej czy się zatrzymała definitywnie na 22 lipca 2013, da nam to odpowiedz czym jest spowodowane opóźnienie, brakiem doładowania czy padnięciem definitywnym baterii - jak data nie przeskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie twierdzę , czytaj ze zrozumieniem napisałem: wydaje mi się , i pierwsze słyszę, takie wyrażenia rozumie moja córka która ma 7 lat , a ty jak widać nie :P

Jeżeli ta bateria nie byłaby doładowywana , to należałoby ją wymieniać co jakiś czas [np co 5 lat według twojej teorii ] , wątpię czy przeciętny użytkownik tego typu pras to robi


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@ptaszyna następnego dnia znowu podłączałem sterownik i data przeskoczyła , godzina też się zgadzała , bo ustawiłem jak wchodziłem w te ustawienia pierwszy raz , mi się wydaje [nie twierdzę ] że kiedyś prasa miała zbyt długi przestój i dlatego uciekło jej te parę miesięcy z życiorysu , tylko jeśli mam rację , to teoria że bateria trzyma 7 czy 10 lat bierze w łeb ,

Jak jest naprawdę to nie mam pojęcia


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wychodzi więc na to że ma wbudowany akumulator. Kiedyś kupiłem coś takiego;http://allegro.pl/wylacznik-boiler-programator-czasowy-cyfrowy-timer-i3887450008.html i w dołączonej ulotce była UWAGA że w przypadku gdy by nie działał należy podłączyć do sieci w celu naładowania akumulatora i rzeczywiście nie działał po rozpakowaniu a potem ruszył. Jak widać z linku nie są to wcale drogie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Pasy to raczej nie oryginał VICONA , i zastanawiające dlaczego ........

czy JD to też nie sądzę , bo te wyglądają tak http://www.google.pl/imgres?client=firefox-a&hs=tmS&sa=X&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&biw=1672&bih=883&tbm=isch&tbnid=45hI7C467yVraM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Ftablica.pl%2Foferta%2Fjd-variant-przed-sezonowa-promocja-na-pasy-do-pras-zwijajacych-CID757-ID4BmLd.html&docid=9Zt6ykzYgWxD5M&itg=1&imgurl=http%3A%2F%2Fimg12.tablica.pl%2Fimages_tablicapl%2F117715429_3_261x203_jd-variant-przed-sezonowa-promocja-na-pasy-do-pras-zwijajacych-czesci-do-maszyn-rolniczych.jpg&w=245&h=203&ei=eAMBU_mCOcfMhAex8YDwCA&zoom=1&ved=0CKYBEIQcMBg&iact=rc&dur=1380&page=1&start=0&ndsp=29

Chociaż może są i inne .

Co do sterownika to ja w swojej prasie, mam taki sam sterownik jak @ptaszyna w swojej , tylko wersja programu jest inna .

Ustawienia parametrów prasowania ustawia się ze sterownika , tylko stopień zgniotu zaworem na prasie .

Co do tej z linku to zdjęcia tak robione że nie widać za wiele , ale ja bym się nią nie interesował ,

 

 

PS Szukaj z siatką


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

@kony jeśli masz coś do zaoferowania to zapraszam na PW...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Panowie poszukuje instrukcji obsługi w wersji PL do prasy Deutz fahr rb 4.60 OC (odpowiednik vicon rv1601) Może któryś z was ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jak nie wiesz to po co piszesz (nabijasz posty?), po drugie podałeś link do katalogu(jest dostępny bezpłatnie) a nie instrukcji a to spora różnica.

Po trzecie maszyny sprzedawane w Polsce muszą mieć polską wersję instrukcji i taka jest na pewno bo sam miałem ją w ręku konkretnie dotyczącą Vicon RV1601.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

http://chomikuj.pl/e...,1501065047.pdf

 

Nie wiem czy jest wersja PL .

A do czego potrzebna instrukcja?

Zakupiłem właśnie taką prasę. Mam instrukcje w wersji angielskiej. Jest tam wiele informacji więc wolałbym bardziej wersje PL byłaby bardziej zrozumiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak nie wiesz to po co piszesz (nabijasz posty?), po drugie podałeś link do katalogu(jest dostępny bezpłatnie) a nie instrukcji a to spora różnica.

Po trzecie maszyny sprzedawane w Polsce muszą mieć polską wersję instrukcji i taka jest na pewno bo sam miałem ją w ręku konkretnie dotyczącą Vicon RV1601.

Ja nabijam posty tak?

A Twój post co wnosi do tematu? co z niego wynika? Odpowiedziałeś na pytanie kolegi? jak wiesz że jest taka instrukcja to napisz koledze gdzie ją znaleźć

Nowe maszyny może i muszą mieć instrukcję po polsku, używane nie sądzę ,

jak widzę to wymądrzanie się, jest Twoim ulubionym zajęciem

 

 

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Finstrukcja-obslugi-pras-vicon-rv-1601-rv-1901-i3721491834.html&ei=eEIGU4XDG8yxhAfqqICADg&usg=AFQjCNGdQQBZDU4Swf0zlER-raQS6r0uTg&bvm=bv.61725948,d.ZG4&cad=rja

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj