Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

298 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 03 luty 2014 - 19:49

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Bawiłem się już i sam do do tego doszedłem , ale u mnie nie ma tyle stron co u ciebie
-np na 2 stronie jest głośność brzęczka ,
-po 2 przeskakuje na 4 , i tam jest kalibracja czujnika wyrównania beli , nie ma 3 strony :unsure:
na5 jest czas i data tylko że w mojej prasie dziś pokazuje datę 22 7 13 , czyli ponad pół roku z życiorysu :huh: wygląda na to że jednak ta bateria nie działa zbyt długo , i prasa kiedyś miała za długą przerwę ;)
- na 6 jest napięcie akumulatora pokazuje 13,8
I więcej stron nie ma , także te funkcje może są tylko w nowszych modelach

Zrobiłem zdjęcia ale nie mogę ich dodać , bo używam teraz jakiegoś starego komputera który nie czyta tableta przez usb , jak nowy wróci z serwisu to mogę dodać

Edytowany przez mariuszd93, 03 luty 2014 - 19:51.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dzisiaj, 02:00
  •  

#22 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 03 luty 2014 - 21:33

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Pod co to podłączyłeś, napięcie pokazuje rzeczywiste aku a tu 13.8 to trochę dużo chyba że miałeś odpalony ciągnik to ok. Rozumiem że dane o których piszesz są pod guzikiem F, spróbuj w pozycji STOP nacisnąć jednocześnie guzik F i + tam jest to o czym pisałem, potem to samo tylko jednocześnie naduś F i - , tu jest dostęp do kolejnych stron.
Wszystkich danych sam do końca nie rozumiem ale są dane jaki program(dlatego pisałem jaki masz, ja mam lmp 1.18 a spotkałem w nowszej lmp 1.24), o przekroczeniu max.beli ile razy, kalibracje i korekta śred. beli- żeby się zgadzała ustawiona z rzeczywistą i dużo innych, sam zobaczysz.

#23 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 04 luty 2014 - 10:29

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Wczoraj podłączyłem pod gniazdo w traktorze ,ale chwilę wcześniej chodził więc stąd takie napięcie ,
Dziś znowu próbowałem i pokazuje 12.6
Jeżeli w pozycji STOP trzymam F i jednocześnie naciskam + lub - to przeskakują kolejne strony z tych co opisałem . tak samo się dzieje , jak naciskam jakikolwiek inny przycisk trzymając F
Sam nie wiem jak ale udało mi się znaleźć kilka innych stron , z których większości nie rozumiem .....NIESTETY TYLKO RAZ , później za cholerę nie mogłem ich znowu włączyć
Rzeczywiście jest kiedy zrobione było 25 , 250 i 2500sz , i tak
-25 7 6 1
-250 23 6 1
-2500 14 7 3
Więc wychodzi na to że pierwsze uruchomienie w 2001 roku , ale 2500szt dopiero w 2003 roku
Skoro tak to realny wydaje się stan licznika, obecnie 15135szt , jak kupowałem 4 lata temu to było niecałe 8 tys .
Ciekawe tylko jaka średnica była robiona u poprzedniego właściciela ,U mnie to głównie ok 130cm , ze 200szt ok 150 cm, i ze 100szt rocznie maksymalny rozmiar , max bale pokazuje tylko 1 szt i jam to uczynił :mellow: , jak chciałem zmieścić pokos do końca na ręcznym sterowaniu .
Zrobiłem kilka zdjęć , ale na razie nie mogę ich dodać .

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#24 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 04 luty 2014 - 13:19

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Bardzo ciekawa rzecz z tymi funkcjami sterownika, na pewno przydaja sie przy ogladaniu i kupowaniu prasy ;) Pewnie inni producenci rowniez zapisuja takie dane.

#25 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 04 luty 2014 - 17:15

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @mariusz widzę że bardzo Cię to zaciekawiło i masz duży zapał w zgłębianiu sterownika, a więc tak; bardzo ważne jest jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków F i plusa a potem kolejne funkcje przesuwasz F, to samo potem zrób z minusem. Nic Ci nie da jak będziesz trzymał F i wduszał inne guziki, tak jak mówiłem dwa guziki razem dwoma palcami i musi sie udać.

#26 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 04 luty 2014 - 18:36

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Tak jak pisałem raz mi się udało więc próbowałem nadal i znowu mi się udało , właśnie tak jak mówisz przyciskając 2 guziki jednocześnie .
Jest tam tego sporo , ale większości nie rozumiem .
Jeśli chodzi o wersję programu to jest coś takiego
Software Versions
BC Imp
1.04 1.44
Natomiast nie ma podziału ile bel sznurkiem a ile siatką ,

#27 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 04 luty 2014 - 20:37

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Hmmm czyli tak zbiorę informacje do "kupy" Czyli żeby sprawdzić datę pierwszego uruchomienia itp. Wcisnąć pozycję STOP aby dioda się obok niej świeciała i naraz wcisnąć Przyciski F i + lub F i - i tam przesuwać przyciskiem F Czy dobrze zrozumiałem???? A te przebiegi z datami to są pod F i +, czy F i - , pytam po prostu bo chcę wiedzieć jak to sprawdzić i nie być zielonym przy zakupie... Ostatnio znalazłem atrakcjną cenę polskiej prasy, zajechałm, a tam zaczep był prawdopodobnie cały wyrwany i komora rozerwana, heheh.

Może jakieś jeszcze cenne wskazówki??

P.S. Spójrzcie tutaj na 4 zdjęcie, bedzie się na te walce owijać zielonka??? http://otomoto.pl/pr...87-A398124.html

Edytowany przez piotr820, 04 luty 2014 - 20:54.

KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#28 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:36

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dobrze zrozumiałeś, więcej info jest pod F i + ale chyba nie będzie problemu przejrzeć jeszcze F i -. Uruchamiając F+ pierwsze powinno się wyświetlić; DEALERS FUNCTIONS, potem przyciskając sam F przeskakujesz do kolejnych funkcji min. regulacyjnych ale to najpierw trzeba zobaczyć, bo za dużo pisania.Pod F- pierwsze wyskakuje PIN w ramce i dalej tak samo, są to dane tylko do odczytu i nie wiem po co ten pin.
@mariusz kiedy przed zakupem swojej zaciągałem języka to oglądałem u znajomego 1601 z 2003 r i tam była wersja programu; BC lmp
1.07 1.24
ja mam taką jak na zdjęciu, wygląda z tego że ty masz wcześniejszą i może jest mniej funkcji.
@piotr820 po tym co tu się dowiedziałeś to myślę że będziesz obkuty na cztery kopyta tak że sprzedawcy kopara opadnie bo mimo wszystko nie są to powszechne informacje.

Cenna informacja jest taka: sprawdz licznik naciskając guzik z 3 kółeczkami i jak będzie do ok. 20k to możesz brać w ciemno( o ile stan wizualny będzie ok.) plusem tych sterowników jest to przeciętny sprzedawca nie cofnie licznika a w manualnych sterownikach nie masz tej pewności i w ogóle chyba licznika całkowitego tylko dzienny.

Edytowany przez ptaszyna, 04 luty 2014 - 21:50.

#29 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:02

P.S. Spójrzcie tutaj na 4 zdjęcie, bedzie się na te walce owijać zielonka??? http://otomoto.pl/pr...87-A398124.html

Owszem zdarza się że się nawija wilgotny materiał , głównie na ten walec za ślimakiem , dzieje się to w zasadzie tylko przy zaczynaniu beli , dopóki materiał nie obraca się w komorze .

#30 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 05 luty 2014 - 10:33

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Ptaszyna wyczyść skrzynkę. Znalazłem taka prasę po mojemu wygląd jak nówka http://otomoto.pl/vi...01-A395022.html a co wy o niej powiecie? Szukam prasy ale nie mogę się na nic zdecydować a ta wygląda dość dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 05 luty 2014 - 13:35

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Ta wygląda bardzo dobrze i o ile sterownik działa bez zarzutów to nic w prasie nie ukryjesz. Musisz sam wiedzieć czego szukasz, dla mnie ma dwie przeszkody co do kupna, 1 jest za duża(widziałeś taką z bliska?) robi bele do 185 cm i ma wys. ok 3 m. 2 ważniejsza to jest ROTA FLOW -otwarty wlot czyli brak rotora i noży, rotor zwiększa wydajność prasy co najmniej o 25% noże to wiadomo, co ci po dużej prasie jak ma słabą wydajność.
U mnie w okolicy jakoś tak jest że 95% pras zwijających mają posiadacze bydła i tu noże są potrzebne a ta z linku bardziej do gospodarstw trzodziarskich, ale u nas hodowcy świń korzystają z usług, sam ich sporo wykonuję.

P.S. Prasa z linku jest naprawdę ładna i o oryginale, niskawa cena bierze się z tego o czym pisałem wyżej.
Skrzynka wyczyszczona.

Edytowany przez ptaszyna, 05 luty 2014 - 13:36.

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:06

Mam VICONA RV 187 , na początek to nieprawda że robi bele 185 cm średnicy , robi około 170 cm .
Awarii jak na razie nie miałem , wymieniłem tylko kilka spinek na pasach [i 2 łożyska profilaktycznie ].
Zrobiłem nią ok 8tys szt przez 3 lata ,
Pierwsze słyszę że w sterowniku jest zapisana data pierwszego uruchomienia itd , wydaje mi sie to dość śmieszne , sterownik musiałby mieć łączność z internetem żeby to działało :D
Datę produkcji to tylko po felgach chyba , ja nigdzie indziej nie znalazłem

Musisz się jeszcze sporo dowiedzieć o sterownikach i elektronice. Bateryjka podtrzymująca RTC w sterowniku wytrzymuje co najmniej 5-7 lat a jeśli była dobrej jakości to 10 i więcej. A pamięć jak ją nazywasz "nośnik pamięci" to eprom, który nie traci danych po odpięciu zasilania. Raz wpisane dane zostają w nim na zawsze a przynajmniej do momentu uszkodzenia epromu lub modyfikacji wsadu zewnętrznym programatorem.

#33 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 05 luty 2014 - 23:04

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie To mnie uspokoiłeś, bo nie raz się zastanawiałem czy kiedyś ta elektronika mi nie padnie z braku zasilania i jeszcze jedno bateryjka RTC mówisz o jej żywotności czy trzymaniu prądu bez doladowywania. Rozumiem że jak sterownik jest używany to bateryjka jest doładowywana i jej działalność jest większa, przynajmniej mam taką nadzieję.

#34 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:03

Musisz się jeszcze sporo dowiedzieć o sterownikach i elektronice. Bateryjka podtrzymująca RTC w sterowniku wytrzymuje co najmniej 5-7 lat a jeśli była dobrej jakości to 10 i więcej. A pamięć jak ją nazywasz "nośnik pamięci" to eprom, który nie traci danych po odpięciu zasilania. Raz wpisane dane zostają w nim na zawsze a przynajmniej do momentu uszkodzenia epromu lub modyfikacji wsadu zewnętrznym programatorem.

Nie jestem elektronikiem tylko rolnikiem , i posiadam wystarczającą wiedzę potrzebną do użytkowania prasy .
Nigdzie nie napisałem ile ta bateria wytrzymuje , odniosłem się tylko do stwierdzenia kolegi , który pisał że półroczną przerwę wytrzymuje .
W mojej prasie pamięta datę pierwszego uruchomienia itp , ale w dniu 3 lutego sterownik pokazywał date 22 LIPIEC 2013, I CO NA TO POWIESZ? Teoria o wytrzymałości baterii poszła się pie,,,,,, :P :D
Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś , bo głupio wychodzi :D

#35 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 06 luty 2014 - 14:24

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Jak narazie to tylko ty udajesz mądrzejszego niż jesteś, jeśli twierdzisz że do podrzynania daty jest potrzebny internet LOL. Bateria nie jest wieczna, napięcie spada to i zegar się przestawi ale dane wpisane do epromu nie zginą.

To mnie uspokoiłeś, bo nie raz się zastanawiałem czy kiedyś ta elektronika mi nie padnie z braku zasilania i jeszcze jedno bateryjka RTC mówisz o jej żywotności czy trzymaniu prądu bez doladowywania. Rozumiem że jak sterownik jest używany to bateryjka jest doładowywana i jej działalność jest większa, przynajmniej mam taką nadzieję.

Raczej nie jest doładowywana, rozbierz sterownik i sprawdź jaka jest bateria, powinna być podobna do tej jaka jest w komputerach do podtrzymania zegarka rtc w biosie. Bo raczej wątpię aby był to akumulator ale wszystko jest możliwe.

#36 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:56

Nie jestem elektronikiem tylko rolnikiem , i posiadam wystarczającą wiedzę potrzebną do użytkowania prasy .
Nigdzie nie napisałem ile ta bateria wytrzymuje , odniosłem się tylko do stwierdzenia kolegi , który pisał że półroczną przerwę wytrzymuje .
W mojej prasie pamięta datę pierwszego uruchomienia itp , ale w dniu 3 lutego sterownik pokazywał date 22 LIPIEC 2013, I CO NA TO POWIESZ? Teoria o wytrzymałości baterii poszła się pie,,,,,, :P :D
Nie udawaj mądrzejszego niż jesteś , bo głupio wychodzi :D

@mariusz proponuje mały test, sprawdz datę jeszcze raz i zobacz czy przeskakuje dalej czy się zatrzymała definitywnie na 22 lipca 2013, da nam to odpowiedz czym jest spowodowane opóźnienie, brakiem doładowania czy padnięciem definitywnym baterii - jak data nie przeskoczyła.

#37 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:59

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Nie twierdzę , czytaj ze zrozumieniem napisałem: wydaje mi się , i pierwsze słyszę, takie wyrażenia rozumie moja córka która ma 7 lat , a ty jak widać nie :P
Jeżeli ta bateria nie byłaby doładowywana , to należałoby ją wymieniać co jakiś czas [np co 5 lat według twojej teorii ] , wątpię czy przeciętny użytkownik tego typu pras to robi

#38 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:02

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Panowie trzymajcie poziom, darujcie sobie te przytyki.

#39 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:11

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie @ptaszyna następnego dnia znowu podłączałem sterownik i data przeskoczyła , godzina też się zgadzała , bo ustawiłem jak wchodziłem w te ustawienia pierwszy raz , mi się wydaje [nie twierdzę ] że kiedyś prasa miała zbyt długi przestój i dlatego uciekło jej te parę miesięcy z życiorysu , tylko jeśli mam rację , to teoria że bateria trzyma 7 czy 10 lat bierze w łeb ,
Jak jest naprawdę to nie mam pojęcia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 06 luty 2014 - 18:37

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Wychodzi więc na to że ma wbudowany akumulator. Kiedyś kupiłem coś takiego;http://allegro.pl/wy...3887450008.html i w dołączonej ulotce była UWAGA że w przypadku gdy by nie działał należy podłączyć do sieci w celu naładowania akumulatora i rzeczywiście nie działał po rozpakowaniu a potem ruszył. Jak widać z linku nie są to wcale drogie rzeczy.