Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

298 odpowiedzi na ten temat

#261 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 21 grudzień 2015 - 21:46

struktura ryżu  ma  teoretycznie mniejszą wytrzymałość i jest  cieńsza , że  bardziej szorstka  to fakt ,  więc  siatkę  wciągac  pewnie  da  radę ... 

Ile  sztuk  ma na liczniku Twoja  prasa? 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Dzisiaj, 17:34
  •  

#262 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 22:21

Na liczniku ma coś ok.35k, gdy ją kupiłem miała 20k. Od początku miała pewne problemy z siatką, wpadłem na pomysł i odwróciłem pasy na lewą stronę. Po tym zabiegu przez dwa sezony nie wiedziałem co to kłopoty z siatką/podajnikiem. Pod koniec zeszłego i w tym sezonie już było coś nie hallo, zależało od pola, czasami szło pięknie a czasami co drugi balot trzeba było restartować.

Pasy są identyczne jak oryginały tzn: mają tą samą grubość 6,5 mm, mają trzy warstwy kordu i mają obustronnie tą samą strukturę jak oryginały. Na pewno producent materiału jest inny bo struktura jest minimalnie inna (głębsza i inny wzorek). Czy się sprawdzą? zobaczymy. O wytrzymałość to jestem spokojny, łączenie (wulkanizacja) wygląda bardzo dobrze, czyli jest zrobiona stopniowa zakładka i nie ma zgrubienia, to nie powinno się rozklejać/rozwarstwiać.

#263 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 03:08

Mocno boli po kieszeni wymiana pasów?

#264 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 08:36

Jeżeli chodzi o podawanie siatki to sprawdź czy te szyny podajnika (te co dociskają sie do pasa) w miejscu zagięcia nie opierają się w punkcie wałka. Ja u siebie mam też nie za rewelacyjne pasy i miałem to samo ale dojrzałem że podczas podawania siatki w miejscu tych zagięć za wcześnie opiera się o pas w punkcie wałka i powstaje luz na odcinku prostym między listwą a pasem. Więc spróbowałem zmniejszyć zagięcie tych grubych sztab co są na sprężynach przez to same listwy się przesunęły i problem zginą- roboty przy tym nie wiele bo te sztaby są ze zwykłego miękkiego materiału. Do tego te pióra sprężyste na końcowym podajniku muszą mieć zerowy luz.

#265 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 09:32

@marcin87, wiem o czym piszesz, posunąłem się do tego że prowadnice lekko podgiąłem między wałkami żeby lepiej dociskało do pasa. Ale zawsze gdzieś się znajdzie punkt że siatka przestaje iść i zbiera się w taką kluskę i po chwili przepchnie ją dalej. Jak zdąży ją przepchnąć zanim załączy się hamulec siatki to jest dobrze ale jak nie zdąży  to trzeba restartować.

Pasy wymieniam nie tylko z tego powodu ale też dlatego że stare są już ponadrywane w kilku miejscach i mam tam spinki MS25 które często pękają i mnie to drażni.

Z tym ciągnięciem siatki to jest mój wymysł wynikły z obserwacji ale czy mam rację to się okaże. Moja logika jest taka że: siatka idzie między pasami a elementami metalowymi (prowadnicami) i ślizga się tam gdzie jest mniejsza przyczepność czyli po metalu i tak ma być. Z jakiegoś powodu czasami woli ślizgać się po pasach niż metalu.

#266 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 11:36

Te spinki to lipa zwłaszcza w prasach z wałkiem oczyszczającym (tym z prętami). Oryginale sprawują się dużo lepiej choć oryginalne pręty już nie- kruszą się. Dobrze zrobiłeś że wziąłeś bezszwowe. Siatka jeżeli zbiera się w kluskę to znaczy że w tym punkcie jest luz czyli może listwa wygięta lub śruby na sprężynach za mocno poskręcane, a może za wcześnie siłownik dociskowy ustawia się w pozycję hamulca (u mnie był taki problem że siatka cały czas była za wąsko na beli niezależnie od  ustawienia hamulca okazało się podczas próby na sucho że czujnik położenia siłownika cały czas jest załączony przez co siłownik nie cofał się do połowy a stał z dociśniętymi listwami do pasów aż do momentu zakończenia owijania. Nie był uszkodzony a tylko nie wiem czemu był za blisko przykręcony obudowy, oddalenie za pomocą plastikowych podkładek od miejsca zamocowania rozwiązało problem)

Co do rozwiązania aparatu w tych prasach denerwuje mnie to że jak mocno wieje czasami to siatke podczas podawania wwiewa w rolkę i się na nią troszkę nawija, no i jak kończy się siatka (zostaje jakieś 6 bel) to się za mocno napina to za słabo- ale nie ma prasy idealnej kolega ma nowszą varimaster i też różnie to bywa

Edytowany przez macin87, 22 grudzień 2015 - 11:42.

#267 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 grudzień 2015 - 12:41

a może za wcześnie siłownik dociskowy ustawia się w pozycję hamulca

Co do rozwiązania aparatu w tych prasach denerwuje mnie to że jak mocno wieje czasami to siatke podczas podawania wwiewa w rolkę i się na nią troszkę nawija, no i jak kończy się siatka (zostaje jakieś 6 bel) to się za mocno napina to za słabo- ale nie ma prasy idealnej kolega ma nowszą varimaster i też różnie to bywa

Tylko jak się to reguluje? Bo wg. mnie to gdy siatka rusza, licznik odmierza długość i po podaniu pewnej ilości przestawia się w pozycję hamowania, jak przestawić tą ilość?

Ja akurat nie mam tych problemów (z wiatrem) nawet się trochę naśmiewam jak ktoś mi opowiada że nie prasuje bo mu wiatr siatkę zwiewa. Tak samo z napinaniem siatki też brak problemów, dobrze wyreguluj sprężynę hamulca (położenie i naciąg).

#268 Share hubert2229

hubert2229

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 00:05

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie Witam.
Kupiłem prasę vicon 4220rv 14 ale miała ściągnięte pasy,i teraz po założeniu ich są za długie wie ktoś może jakie długie pasy powinny być w tej prasie?

#269 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 12 styczeń 2016 - 00:30

A dobrze przez wszystkie rolki je przełożyłeś ?

#270 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 08 maj 2016 - 09:26

@ela3225 tu kupiłem: http://tragon.pl/belownica.htm , wyszły po 142 zł za mb. w cenie jest już łączenie. Materiał na pasy ma to pochodzenie: //contitech.de/pages/produkte/transportbaender/brochures/WT7407-CONTI-Round-Baler-Belts_en.pdf

@Arek główny powód wymiany to coraz większe problemy z zaciąganiem siatki. Kto ma ten typ podajnika to wie jak działa, że siatka jest dociskana do pasów i te mają ją wciągnąć, moje pasy zrobiły się na tyle gładkie/śliskie że miewały z tym problemy. Przynajmniej ja doszedłem do takiego wniosku, czy miałem rację się okaże. Dodatkowo były w kilku miejscach naderwane boki i zacząłem w tych miejscach zakładać częściowe spinki, które po jakimś czasie się przecierały/rozrywały i wtedy zaczynały rwać siatkę (i przerwa w robocie). Mocno mnie to irytowało.

@przemekk800i też się zastanawiam :D

Sporo czasu mineło, a tak to wyglądało w trakcie

Załączony plik  Zdjęcie0462.jpg   228,4KB   1 pobrań

Załączony plik  Zdjęcie0463.jpg   196,79KB   1 pobrań

Stary i nowy

Załączony plik  Zdjęcie0459.jpg   222,79KB   1 pobrań

A tu komplet

Załączony plik  Zdjęcie0460.jpg   122,29KB   1 pobrań

Przy okazji wstawiam dla @myster i nie tylko

Załączony plik  WP_20160508_09_57_26_Pro.jpg   89,32KB   1 pobrań

Załączone pliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 08 maj 2016 - 11:16

No faktycznie wyjechane miałeś te pasy  :o . Możesz podać długość pasów wiem że gdzieś widziałem w katalogu to 10,5m dla prasy 1601?

#272 Share szczepcio05

szczepcio05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 maj 2016 - 12:44

Zna ktoś sposób na zdemontowanie tego łożyska oczywiście bez używania szlifierki kontowej  bo ja się prawdopodobnie  poddam.

Załączone pliki

#273 Share robtasecochceta

robtasecochceta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 maj 2016 - 13:27

Nie wiem jak on to wymienił, ale tu jest chyba coś podobnego

A jakbyś wkręcał 4 śruby w tą obudowe od łożyska - bo tam chyba masz coś gwintowanego. Wtedy by się opierało o bęben i chyba by schodziło. Tylko, żeby dziury w bębnie nie zrobić.

#274 Share szczepcio05

szczepcio05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 maj 2016 - 20:29

Nie wiem jak on to wymienił, ale tu jest chyba coś podobnego

A jakbyś wkręcał 4 śruby w tą obudowe od łożyska - bo tam chyba masz coś gwintowanego. Wtedy by się opierało o bęben i chyba by schodziło. Tylko, żeby dziury w bębnie nie zrobić.

Ten sposób był stosowany lecz nie przyniósł żadnego efektu ponieważ obudowa łożyska jest za słaba do tego zadania ale dzięki za sugestie , prawdopodobnie posłużę się szlifierką   

Jest to prasa Vicon rv 187 opticut

#275 Share robtasecochceta

robtasecochceta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 maj 2016 - 03:03

Jestem zainteresowany przebiegiem sytuacji. U mnie Rc115(przynajmniej tak jest napisane na bocznych obudowach), podbieracz(ten pierwszy) hmm, na oko to ze 2 metry.

Co myślicie o tych przetyczkach do spinek (oczywiście Titan)

SZPRYCHY SZPRYCHA NYPEL 163mm CHROM 17 ROMET WSK

http://allegro.pl/sz...5806258712.html

Problem polega na tym, że te oryginalne przetyczki poprostu się łamią, na tych bębnach beczułkowatych.

#276 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:14

Witam. Padł mi czujnik indukcyjny od hamulca siatki czy ktoś próbował dobierać NIEORYGINALNY czujnik po parametrach- PNP ON 10-35VDC 300mA

http://allegro.pl/cz...5510482761.html - zamówiłem taki ciekawe czy będzie chodził parametry mieszczą się w normie jak w starym, zamontowanie też to nie problem gdyż stary jest inny, jedynie czoło ma odsłonięte- ciekawi mnie jak długo pochodzi. 

Może ktoś stosował albo ma jakieś sprawdzone czujniki?

#277 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 maj 2016 - 21:35

Jak ma te same parametry to na pewno będzie pasował. Najważniejsze są oznaczenia PNP ON i domyślam się że takie były na dotychczasowym czujniku. Trzeba było zamówić m18 (średnica) http://allegro.pl/cz...5510494611.html jest mocniejszy i bardziej dopasowany by był.

W zeszłym roku wymieniałem czujniki w kombajnie i zamiast orgi, (ok 300 zł/szt) kupowałem te tanie i wszystko gra. W jednym miejscu tylko nie dał rady (sieczkarnia) bo są za wysokie obroty a tanie czujniki mają małą częstotliwość (są wolne). Ogólna zasada taka że im większa częstotliwość tym czujnik droższy ( pomijam markę).  Ale w hamulcu siatki każdy poradzi sobie aż nadto.

#278 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 18 maj 2016 - 22:13

Dzięki czyli będzie działał o to mi chodziło- martwiłem się że za dwie dychy to długo nie pochodzi  :D

Ten co podałeś to NPN- szukałem m18 ale albo to npn albo ma prąd 200mA a trzeba 300mA i tylko ten pasował pod względem parametrów. Można pokombinować i z npn ale trzeba dołożyć przekaźnik itd. nie będę tłumaczył i tak to się nikomu nie przyda  :lol:

#279 Share robtasecochceta

robtasecochceta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 maj 2016 - 10:51

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie <p>

Jestem zainteresowany przebiegiem sytuacji. U mnie Rc115(przynajmniej tak jest napisane na bocznych obudowach), podbieracz(ten pierwszy) hmm, na oko to ze 2 metry. Co myślicie o tych przetyczkach do spinek (oczywiście Titan) SZPRYCHY SZPRYCHA NYPEL 163mm CHROM 17 ROMET WSK http://allegro.pl/sz...5806258712.html Problem polega na tym, że te oryginalne przetyczki poprostu się łamią, na tych bębnach beczułkowatych.

</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A sorry. Ostatnio doczytałem (w instrukcji obsługi), że te &quot;przełamanie&quot; bolca/przetyczki na 3 części - jest prawidłowym zjawiskiem. W każdym bądź razie, na ten czas i tak szprychy zamontowałem.</p>

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 22 maj 2016 - 11:19

Jeżeli chodzi o podawanie siatki to sprawdź czy te szyny podajnika (te co dociskają sie do pasa) w miejscu zagięcia nie opierają się w punkcie wałka. Ja u siebie mam też nie za rewelacyjne pasy i miałem to samo ale dojrzałem że podczas podawania siatki w miejscu tych zagięć za wcześnie opiera się o pas w punkcie wałka i powstaje luz na odcinku prostym między listwą a pasem. Więc spróbowałem zmniejszyć zagięcie tych grubych sztab co są na sprężynach przez to same listwy się przesunęły i problem zginą- roboty przy tym nie wiele bo te sztaby są ze zwykłego miękkiego materiału. Do tego te pióra sprężyste na końcowym podajniku muszą mieć zerowy luz.

@marcin87, wiem o czym piszesz, posunąłem się do tego że prowadnice lekko podgiąłem między wałkami żeby lepiej dociskało do pasa. Ale zawsze gdzieś się znajdzie punkt że siatka przestaje iść i zbiera się w taką kluskę i po chwili przepchnie ją dalej. Jak zdąży ją przepchnąć zanim załączy się hamulec siatki to jest dobrze ale jak nie zdąży  to trzeba restartować.

Pasy wymieniam nie tylko z tego powodu ale też dlatego że stare są już ponadrywane w kilku miejscach i mam tam spinki MS25 które często pękają i mnie to drażni.

Z tym ciągnięciem siatki to jest mój wymysł wynikły z obserwacji ale czy mam rację to się okaże. Moja logika jest taka że: siatka idzie między pasami a elementami metalowymi (prowadnicami) i ślizga się tam gdzie jest mniejsza przyczepność czyli po metalu i tak ma być. Z jakiegoś powodu czasami woli ślizgać się po pasach niż metalu.

Tak dla informacji. Jestem po pierwszych prasowaniach (ok. 100 bel) i z nowych pasów jestem bardzo hepi. Siatka idzie pięknie (żadnego RESTART-u), więc moja teoria z wciąganiem siatki się potwierdziła (na szczęście :D ) a dodatkowo jaki spokój gdy brak spinek.