piotr820

Prasa zmiennokomorowa Vicon itp. Opinie

Polecane posty

piotr820    43

Witam

Nie znalazłem takiego tematu więc zakładam nowy.

Tak jak w tytule, interesuję mnie opinia na temat pras zmiennokomorowych Vicon. Jakie awarie w nich mieliście??? ile bel itp...

Z tego co wyczytałem to ta firma, to jest połączanie Kvernelanda z Viconem.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie??? Jak stwierdzić przebieg po stanie pasów (czy są jakieś ząbki/schodki które się ścierają po jakimś tam przebiegu tak jaki w JD)???

Czy wszystkie Vicony mają wiązanie na 2 sznurki??

A te Vicony to to samo co Greenland??? Jakie jeszcze są prasy tej samej budowy??? Bo np. dziś oglądałem Riviere, Greenlanda i DF i to jest jedno i to samo...

 

Co myślicie o tejhttp://allegro.pl/prasa-zwijajaca-rolujaca-vicon-rv-157-grenland-i3894313237.html ??? Cena bardzo przystępna, choć w ten przebieg to nie wierzę...

A gdzie sprawdzić rok produkcji, bo na tabliczce znamionowej nie znalazłem?? No na felgach jest, ale felgi można zmienić...

Sorki za tyle pytań.

Pozdrawiam: piotr820 ;)


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saaQ    5

Witam, a więc, pasy najlepiej jeśli są oryginalne i maja po 1 spince, wtedy przy zakupie dla pewnosci inwestujesz w nowe spinki i nie ogladasz sie przez pare tyś bel. Ważne jest aby miała skrobaki na walkach aby zielonka sie nie owijala, W niektórych modelach jest w podbieraczu walec z kanciastymi naspawaniami (myśle ze w tej tez jest) który sie owinie zieloną trawą. A tak ogólnie to powinna byc troche tańsza bo za tą kasę można czasem ta na 5 pasów znaleźć golasa jakiegoś, zawsze 5 pasów naprawiac to nie 12 jak w tej... po za tym jak masz jakieś konkretne pytania pisz postaram sie odpowiedzieć bo miałem kiedyś podobną.


Jeżeli wierzysz we wszystko co czytasz - nie czytaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

A mógłbyś kolego jakieś zdjęcie nowych pasów pokazać, bo ja nie wiem wgl. jakie powinny być głębokie te rowki na nich, bo te co oglądłem to były prawie gładkie... Czyli skrobaki na tych dolnych walcach, tam są 2... Ta przecież ma 6 pasów a nie 12, (no chyba że ja źle patrze). Te na 5 pasów to są te modele z 4 cyframi np. 1601. No ale nie znalazłem takiej, wszystko powyżej 30 k. ja max 24 to mógłbym dać, no chyba że wiesz jakąś do sprzedania.

A wszystkie te prasy mają 2 snurki?? Wiesz może jak to długo wiąże??

 

A te Grenlandy, Rivierre i DF to jest to samo z wyglądu, a wiesz może jak z jakością???

 

P.S. Mi tam na rotorach i tych bajerach nie zależy zbytnio bo nie mam do tego nawet konika, hehe.

Edytowano przez piotr820

KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Twoje pytanie jest od Sasa do Lassa, określ model jaki Cię interesuje bo na przestrzeni lat było ich kilka i wiadomo że im nowszy to droższy.

Teraz trochę wiadomości; Najpierw był Riviere, potem Greenland, następnie Vicon(grupa kverneland) a obecnie kupił Kuhn a fabryka jest jedna w Holandii tylko co jakiś czas nazwy zmieniają( skąd my to znamy) i produkuje także dla DF.

Poprzednikiem RV 157 była RV156 są to te same prasy różnią się osłonami, taki lifting.

RV 157 były też wersje przejściowe(5 pasów) do nowszego modelu RV1601, które miały osłony od 157 a środek już 1601(mam taką u mnie w galerii)

Różnica między 6-oma a 5-oma pasami jest bardzo duża bo 156 i 157- 6 pasowe miały osobne pasy na klapie i osobne z przodu dlatego kolega wyżej pisał że jest ich 12. Pięć pasowe mają pasy przez całość bez podziału na przód i tył.

Pasy nie mają głębokich rowków i to się nie zdziera, trzeba patrzeć na stan wizualny pasa czy nie ma boków poszarpanych i dziur w pasach a o to że gładki pas się będzie ślizgał po słomie nie ma obawy bo predzej stanie i będzie się ślizgał po rolce napędzającej. Karby w JD to taki chwyt marketingowy.

Jak szukasz gołej prasy i bez siatki to do 24k powinieneś znaleźć na pięciu pasach, tyko trzeba poczekać i poszukać, u mnie w okolicy taka była w zeszłym roku za 22k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

Rozumiem. Dzięki za informacje. Czyli interesuje mnie model RV157, mogła by być też RV 187, ale jednak wole RV 157. A od kiedy zaczeli robić ten model 157, bo na allegro są niektóre 156 z 98 r. a 157 z 97, to ja już nie rozumiem?? Rok produkcji jaki mnie interesuje to od 2000 w zwyż (nie mam zamiaru robić złomowiska z podwórka). No najlepiej jak by była to taka jak ty masz, na 5 pasów. Je zaczeli od 2002 robić. rotor mi nie potrzebny, siatka mogła by być.

A powiedz, dużo miałeś w niej awarii, zrobiłeś nią prawie 5 tys. belek?? Nie miałeś problemów z elektroniką?? Bo jak orientowałem się za JD to gość mówił że nie chce komputera w prasie, bo to się cały czas psuje, a na placu widze same JD550 miał, więc każdy chwali swoje. Haha częstował mnie 550 która ma 30 lat, hahah.

Od rolnika to się tanio kupi, a jak niektórzy handlarze chcą za 96 rok bez rotora ponad 30 tys. śmieszni...

 

No to będę prubował kupić taką jak ty masz i @saaQ. Gdybyś jakąś wiedział do sprzedania to prosze o jakieś namiary...


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Z rokiem budowy jest kłopot bo kverneland nie podaje,trzeba patrzeć po felgach, jest też zapisany w sterowniku, tylko trzeba wejść w dane serwisowe (odpowiednia kombinacja przyciskami) i jest tam zapisana data pierwszego uruchomienia , data pierwszych 250szt, data pierwszych 2500szt i data ostatniego prasowania, daty nie można przestawić ani skorygować jest ustawiona fabrycznie, nawet półroczne odłączenie sterownika nie przestawi daty bo ma wbudowane zasilanie.

Moja jest z 2000r więc wtedy już takie produkowali.

Obecnie mam zrobione ponad 6 tyś belek i awarii nie było, wymieniłem komplet łańcuchów w trosce o zębatki bo podają że wyciągnięcie łańcuchów nie ma przekraczać 3%. Łańcuchy są standardowe ogólnie dostępne.

Elektronika się nie psuje, w mojej jak kupiłem był urwany kabelek od czujnika wyrównania beli, czujnik kupiłem(600 zł), założyłem i skalibrowałem sam, kalibracja jest opisana w instrukcji, po za tym wszystko ok.

187 od 157 różni się max. śred. beli pierwsza robi do 185 cm a druga do 160 cm.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr820    43

A wiesz może co trzeba wcisnąć żeby sprawdzić ten rok budowy??? A masz polską instrukcje do swojej?? To drogi ten czujnik...

A w tej co oglądałem to była chyba Rivierre Greenland, były zamki komory, a u ciebie też są??

 

Może jeszcze jakiś użytkownik tej prasy się wypowie??


KPK Kumurun Team


Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Mam VICONA RV 187 , na początek to nieprawda że robi bele 185 cm średnicy , robi około 170 cm .

Awarii jak na razie nie miałem , wymieniłem tylko kilka spinek na pasach [i 2 łożyska profilaktycznie ].

Zrobiłem nią ok 8tys szt przez 3 lata ,

Pierwsze słyszę że w sterowniku jest zapisana data pierwszego uruchomienia itd , wydaje mi sie to dość śmieszne , sterownik musiałby mieć łączność z internetem żeby to działało :D

Datę produkcji to tylko po felgach chyba , ja nigdzie indziej nie znalazłem


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@mariusz wszystko słyszymy kiedyś po raz pierwszy :D. A teraz do rzeczy masz sterownik AUTOFORM ? U mnie jest wersja programu Imp 1.18 a ty jaką masz? W sterowniku są min. "funkcje użytkownika" tj;kontrast wyświetlacza, głośność brzęczka, czółośc wskaźnika kształtu beli i kontrola napięcia akumulatora i te funkcje możesz regulować oprócz wskazań napięcia. Są też "funkcje sprzedawcy" i jest w nich to co pisałem i jeszcze kilka innych rzeczy min. kalibracje czujników, ustawienie godziny ale daty nie można zmienić.

Nie rozumiem do czego Ci potrzebne połączenie z internetem :blink:. Data jest ustawiana przy wgrywaniu oprogramowania i potem program zapamiętuje to co ma zapamiętać min. TOTAL licznik, ustawienia które wybierasz- przecież nie ustawiasz od nowa parametrów pracy po każdym włączeniu sterownika, ilość zużycia siatki też zapamiętuje, to czemu by nie miał zapamiętać tego co pisałem wcześniej, tylko trzeba to umieć znaleźć. Mogę się z Tobą założyć o skrzynkę wódki albo i dwie i Ci udowodnię że tak jest jak piszę i nie rób ze mnie półgłówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Mam taki sterownik

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&docid=noyONY24EhiOGM&tbnid=PAGH5YBxomSY8M:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fotomoto.pl%2Fsterownik-vicon-greenland-komputer-1901-1601-conrol-box-A133664.html&ei=9fPtUrTfGMO60QXox4G4BQ&bvm=bv.60444564,d.ZG4&psig=AFQjCNHgTEFLBy9Q9IeIouIwSVlJdQQBZw&ust=1391412580015022

 

Co pamięci to takie dane jak ilość owinięć siatką czy sznurkiem , ilość zrobionych bel , wielkość beli , itp zapisywane są na jakimś nośniku pamięci .

Natomiast żeby pamiętał kiedy zrobił np 2500szt , musi mieć wbudowany kalendarz , piszesz że bateria trzyma do pół roku , u mnie prasa jest nieużywana przez ok 8 miesięcy , a są tacy co używają tylko do słomy to wyjdzie 11 miesięcy przerwy , i co wtedy? Dlatego napisałem że aby to działało sterownik musiałby mieć połączenie z internetem , w celu aktualizacji daty

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
Napisano (edytowany)

post-30311-0-72501100-1391342418_thumb.jpg

post-30311-0-82991800-1391342333_thumb.jpg

post-30311-0-39376400-1391342474_thumb.jpg

post-30311-0-43592400-1391342517_thumb.jpg

 

@mariusz co powiesz na te zdjęcia(oprócz małej ostrości), jak myślisz o czym informuje drugie zdjęcie?

Na pierwszym jest w lewym dolnym rogu data ostatniego prasowania.

Trzecie bez komentarza.

Na czwartym wersja programu.

Edytowano przez ptaszyna
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sterownik taki sam jak mój , to Twoje zdjęcia ? czy z netu?

Jaka to kombinacja przycisków żeby to włączyć?

W TYM PRZYPADKU - 25 szt , 250 szt i 2500 szt zostało zrobione w roku uruchomienia, i to też może zostać zapisane na jakimś nośniku pamięci , tylko jeśli 2500szt byłoby w następnym sezonie a bateria trzyma jak pisałeś do pół roku to skąd ten sterownik weźmie aktualną datę?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Zdjęcia moje robione kiedy?- spójrz na trzecie.

Czytaj ze zrozumieniem, nigdzie nie napisałem że bateria wytrzymuje do pół roku, tylko że nawet pół roczna przerwa nie kasuje daty(bo u mnie nie ma dłuższej przerwy) a jak długo wytrzyma bez doładowania to nie wiem.

25 szt, 17 07 00 - ja przyjmuję to jako datę pierwszego uruchomienia.

Jaka to kombinacja przycisków ? kombinuj, kombinuj... nim twe wdzięki przeminą :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wiem ale nie powiem ? cóż jakoś to przeżyje :P

Nie przekracza pół roku? ostatnie uruchomienie 22 październik , więc nie później niż 21 kwietnia zaczynasz sezon? cóż ja miesiąc później :D , a co jeśli prasa jest nieużywana kilka lat? np brak kupca?

Oczywiście są baterie które wytrzymują ponad 5 lat , ale sam pisałeś o tym pół roku .

Nie wiedziałem o tych funkcjach i miałem nadzieją się dowiedzieć od ciebie , ale wiadomo jak to jest z nadzieją :D


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak nie przekracza pół roku bo "dzięki tobie" dzisiaj ją podłączałem pod zasilanie, natomiast w 2012 ostatnie bele robiłem w listopadzie a po za tym nie czepiaj się takich pierdołek, może jaszcze dni policzysz?

Wróć do 6 postu przeczytaj dokładnie i przestań z tym "pół roku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Dzięki mnie ? Cóż przepraszam za kłopot :o

napisałem że "Pierwsze słyszę że w sterowniku jest zapisana data pierwszego uruchomienia itd" a ty że robię z ciebie półgłówka itp .

 

 

Miałem cię za rzeczowego faceta od którego można się czegoś ciekawego dowiedzieć , bo na takiego pozujesz , ale tylko pozujesz jak widzę , skoro chcesz uchodzić za perfekcjonistę i znawcę to pisz precyzyjne konkrety , a jak zwróciłem uwagę na nieścisłości w twoich wypowiedziach to że się czepiam o" pierdołki "

Niestety okazało się że jesteś typem zarozumiałego egoisty .

Pozdrawiam :)

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pierwsze słyszę że w sterowniku jest zapisana data pierwszego uruchomienia itd , wydaje mi sie to dość śmieszne , sterownik musiałby mieć łączność z internetem żeby to działało :D

 

Poszło mi o to stwierdzenie- o wyśmiewanie, wynika z tego że nie wiem co pisze dlatego ten półgłówek.

Specjalnie dla Ciebie pofatygowałem się zrobić zdjęcia żeby Ci udowodnić że jednak wiem co piszę, to wystarczyło napisać "ok. nie wiedziałem, masz rację" czy coś w tym rodzaju ale nie Ty brniesz dalej próbując mi koniecznie udowodnić że nie mam racji.

Wiedza nie jest tajemna jest dostępna w instrukcjach i się nią dzielę tylko w tym wypadku twój upór w szukaniu dziury w całym mnie do tego zniechęcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@mariusz wszystko słyszymy kiedyś po raz pierwszy :D.

 

I tu masz całkowitą rację , nie napisałem że na pewno nie ma tych funkcji - tylko że pierwsze o tym słyszę {o wielu rzeczach jeszcze nie słyszałem } .

Późniejsze pytania miały na celu ustalenie jakichś szczegółów technicznych , nie podważenie twojej wiarygodności

Niepotrzebnie doszukujesz się podtekstów .

Funkcje o których pisałeś, nie są mi niezbędne do użytkowania prasy , pytałem bardziej z ciekawości niż z konieczności .Jak będę miał chwilę to pobawię się sterownikiem , i poszukam tych funkcji jak nie znajdę to jakoś to przeżyję :D

Pozdrawiam i proponuję rozejm .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na pewno nie jest zmienno komorowa, brak noży, siatki, sterownik prosty(tańszy).

@mariusz a jednak można inaczej.Jak będziesz Się bawił sterownikiem to;gdy jest włączony naduś STOP a potem guzik F/strzałka to pokażą się funkcje użytkownika które możesz regulować guzikami +/-, kolejne naciskanie guzika F powoduje przeskakiwanie do kolejnych funkcji. To na razie tyle bo to może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Bawiłem się już i sam do do tego doszedłem , ale u mnie nie ma tyle stron co u ciebie

-np na 2 stronie jest głośność brzęczka ,

-po 2 przeskakuje na 4 , i tam jest kalibracja czujnika wyrównania beli , nie ma 3 strony :unsure:

na5 jest czas i data tylko że w mojej prasie dziś pokazuje datę 22 7 13 , czyli ponad pół roku z życiorysu :huh: wygląda na to że jednak ta bateria nie działa zbyt długo , i prasa kiedyś miała za długą przerwę ;)

- na 6 jest napięcie akumulatora pokazuje 13,8

I więcej stron nie ma , także te funkcje może są tylko w nowszych modelach

 

Zrobiłem zdjęcia ale nie mogę ich dodać , bo używam teraz jakiegoś starego komputera który nie czyta tableta przez usb , jak nowy wróci z serwisu to mogę dodać

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pod co to podłączyłeś, napięcie pokazuje rzeczywiste aku a tu 13.8 to trochę dużo chyba że miałeś odpalony ciągnik to ok. Rozumiem że dane o których piszesz są pod guzikiem F, spróbuj w pozycji STOP nacisnąć jednocześnie guzik F i + tam jest to o czym pisałem, potem to samo tylko jednocześnie naduś F i - , tu jest dostęp do kolejnych stron.

Wszystkich danych sam do końca nie rozumiem ale są dane jaki program(dlatego pisałem jaki masz, ja mam lmp 1.18 a spotkałem w nowszej lmp 1.24), o przekroczeniu max.beli ile razy, kalibracje i korekta śred. beli- żeby się zgadzała ustawiona z rzeczywistą i dużo innych, sam zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wczoraj podłączyłem pod gniazdo w traktorze ,ale chwilę wcześniej chodził więc stąd takie napięcie ,

Dziś znowu próbowałem i pokazuje 12.6

Jeżeli w pozycji STOP trzymam F i jednocześnie naciskam + lub - to przeskakują kolejne strony z tych co opisałem . tak samo się dzieje , jak naciskam jakikolwiek inny przycisk trzymając F

Sam nie wiem jak ale udało mi się znaleźć kilka innych stron , z których większości nie rozumiem .....NIESTETY TYLKO RAZ , później za cholerę nie mogłem ich znowu włączyć

Rzeczywiście jest kiedy zrobione było 25 , 250 i 2500sz , i tak

-25 7 6 1

-250 23 6 1

-2500 14 7 3

Więc wychodzi na to że pierwsze uruchomienie w 2001 roku , ale 2500szt dopiero w 2003 roku

Skoro tak to realny wydaje się stan licznika, obecnie 15135szt , jak kupowałem 4 lata temu to było niecałe 8 tys .

Ciekawe tylko jaka średnica była robiona u poprzedniego właściciela ,U mnie to głównie ok 130cm , ze 200szt ok 150 cm, i ze 100szt rocznie maksymalny rozmiar , max bale pokazuje tylko 1 szt i jam to uczynił :mellow: , jak chciałem zmieścić pokos do końca na ręcznym sterowaniu .

Zrobiłem kilka zdjęć , ale na razie nie mogę ich dodać .


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

Bardzo ciekawa rzecz z tymi funkcjami sterownika, na pewno przydaja sie przy ogladaniu i kupowaniu prasy ;) Pewnie inni producenci rowniez zapisuja takie dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@mariusz widzę że bardzo Cię to zaciekawiło i masz duży zapał w zgłębianiu sterownika, a więc tak; bardzo ważne jest jednoczesne naciśnięcie dwóch przycisków F i plusa a potem kolejne funkcje przesuwasz F, to samo potem zrób z minusem. Nic Ci nie da jak będziesz trzymał F i wduszał inne guziki, tak jak mówiłem dwa guziki razem dwoma palcami i musi sie udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
    • Przez Crazyalert
      Witam!
      Problem dotyczy deutz fahr 5120c gs 5 biegów 3 zakresy z 2015r przebieg 500 godz.
      Liczę na odpowiedź użytkowników właśnie tego modelu.
      Jestem ciekaw w ilu przypadkach wystąpiła wada skrzyń biegów objawiająca się silnymi drganiami i hałasem przenoszącym się przez dźwignię zmiany biegów, w tym przypadku na biegu 4. wodzik ewidentnie chodzi po kole przesuwnym. Dodatkowo serwisanci twierdzą, że zastosowane zostały odchudzone wadliwe synchronizatory.
      Mimo iż wada występowała od nowości, brak reakcji serwisu ponieważ jak twierdzą, te skrzynie tak pracują.
      Kontakt z przedstawicielstwem sdf również kończy się odbiciem piłeczki.
      Nie wydaję opinii odnośnie marki i modelu tylko chcę wiedzieć czy to odosobniony przypadek czy norma.
    • Przez Pawel3443
      Witam.Mam problem z ciągnikiem Deutz Fahr Dx85,w zbiorniku olejowym robi się piana z oleju i podnośnik wolno działa,czy może ktoś miał taki sam problem,czego może być to przyczyna?
    • Przez Nasters
      Witam tak jak w tytule szukam Ciągnika 110-130 km do 75 tys jako główny Ciągnik.Z góry dzięki za odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj