supermichal13

Koniczyna Perska,Czerwona,Różowa,Biała

Polecane posty

supermichal13    366

Witam :)

Chciałbym posiac Koniczyny na zielonkę dla bydła mięsnego, glebe jaką zamierzam przeznaczyć to 4 klasa po truskawkach.

Areał jaki zamierzam przeznaczyć to 2+... ara na 7 sztuk bydła, bo w lipcu już dojdzie Kukurydza.

Chciałem sie zapytać jaka odmiana najlepsza i jakie nawożenie, uprawa,termin siewu itp.

Za pomoc będę wdzięczny ^^

 

 

 

Dla Moderatorów jeśli wstawiłem temat do złego działu to proszę przenieść i Jeśli są jakieś błędy to poprawcie -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Obornik jak najbardziej ale nie tyle co pod zboża. Dawkę startową azotu, fosforu i potasu dajesz normalną jeśli chcesz. Ja nic nie daję i jest dobrze. A potem tylko to dajesz fosfor z potasem jeśli chcesz. Ale koniczyna perska nie będzie potrzebowała nawożenia po zbiorze. Pomiot ptasi będzie działać długo więc nawożenie mineralne będzie zbędne. A jak zamierzasz zbierać tą koniczynę? Kosić i zawozić bydłu? Pamiętaj tylko z umiarem bo wzdęcia powstają przy dużej ilości spożytej. Ale zbieraj puki jest miękka.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ferdek3085
      Witam, macie jakies zdjęcia wiat, budynków dla bydła z zewnętrznym stołem paszowym? chciałbym trochę podpatrzec jak to można zrobić. Z góry dziękuję.
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, aktualnie hoduję 5 szt byków(aby trochę się o nich poduczyć), w przyszłym roku chciałbym wystartować z hodowlą na większą skalę. Chciałbym kupić 20szt w przyszłym roku i 20 w następnym, tak aby sprzedawać co roku grupę 20 byków. Byki dostawały by śrutę zbożową i ziemniaki. Moje pytanie brzmi: ile hektarów kukurydzy na kiszonkę musiałbym zasiać w pierwszym roku a ile w drugim? Kiszonkę chciałbym przetrzymywać w silosie, tylko nie wiem jaki zrobić(ile m3). Czy warto żywić opasy wysłodkami i młótem? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.   
    • Przez Przemoooo
      Siema nie wiem czy był temat o tej rasie ale nie znalazłem proszę o odpowiedzi i opinie o tej rasie jakieś zdjęcia itp pozdrawiam.
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar przerobić garaż na oborę dla opasów i potrzebuję Państwa pomocy jak byłoby najkorzystniej wykorzystać posiadane pomieszczenia. Na chwilę obecną posiadam 17 sztuk byków oraz 4 sztuki jałówek - wszystkie mają około 10-11 miesięcy. W najbliższym czasie zamierzam dokupić około 10 sztuk młodych cielaków (miesięcznych). Dobrze byłoby gdyby udało się wplanować 2,5-3 metrowy korytarz. 
      Załączyłem szkic garażu wraz z jego wymiarami wewnętrznymi.  Na kolor ciemnoczerwony zaznaczyłem drzwi które mają niecałe 4 metry szerokości. Wysokość garażu to 3 metry. Ściana wewnątrz budynku może być zburzona gdy będzie to konieczne. 

    • Przez matias941211
      Witam, mam pytanie co posypać na koniczyne na wiosnę, jakie nawozy stosujecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj