matias245

IH 745 XL problem z podnośnikiem

Polecane posty

matias245    0

Witam ! Mam problem z podnośnikiem w moim Ih 745 XL, a mianowicie z regulacją wysokości (druga dzwignia z podziałką 1,2,3), albo ramiona idą max do góry albo opadają na sam dół, nie da się ustawić dowolnej wysokośći na podziałce. Pierwsza dzwignia(góra-dół) chodzi normalnie. Podnośnik nie dryga, dość szybko podnosi i opuszcza jak na IH, oleju jest tyle co trzeba, zero przecieków. Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafalek987    0

najwidoczniej coś Ci się zatkało, jakieś pruchno gdzieś coś zatkało lub gdzieś się ściął kołek na gałce od podnoszenia gdzieś kiedyś miałem katalog od tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias245    0

zauważyłem coś dziwnego tzn. jak podniosłem pług na maksa i poruszałem lekko dzwignią na boki to pług zaczął szybko chwilowo opadać o jakieś 5-10 cm, czyżby to jakieś nieszczelności w tym rozdzielaczu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na stronie Case'a jest katalog do wszystkich modeli więc możę Ci to pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Ja też mam problem z podnośnikiem tylko że w modelu 956 XL

A wygląda to tak że podnosił ciężary ale z opadaniem miał problem, na pusto podnosił i opadał A teraz całkiem co się zacięło i podnosi jak chce i tylko na wysokich obrotach. Zmiana filtra coś da? bo myślę że jakiś śmieć blokuje. Dodam że jestem właścicielem od paru miesięcy i jeszcze filtra nie ruszałem, choć olej jest ładny na bagnecie A jaki najlepszy olej jak bym chciał dolać?

Pozdrawiam

p.s. jak by ktoś miał książkę do tego modelu lub podobnych XL proszę o kontakt na priwa. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Opisz troszkę dokładniej. Jak masz rozwiązane dźwignie do podnośnika tz. czy dochodzą do nich 3 przewody hydrauliczne czy jakieś linki czy cięgna. Wspomaganie na wolnych obrotach nie przycina? Ma siłę podnosić narzędzia? Jak podniesie czy podnośnik opada na zgaszonym czy jak zejdzie na wolne obroty to wtedy podnośnik opada?

 

Polecam olej Orlen Platinum Multi UTTO 10w-30 ale tylko wtedy jak spuścisz stary, no i jak masz pewność że pompa jest ok bo to drogi olej. Jeżeli pompa jest do d... to tylko wywalisz kase bo po jakimś czasie zużyta pompa ci go przegrzeje. Mój jak chodził na starej to lałem hydrol 46 (i była regenerowana) i 5 latek na tym oleju pompa dotarła się aż do zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Jak już podniesie to nie opada, podnosi agregat siewny 3m i nie opada nawet o centymetr ale opuszczać muszę na obrotach bo na niskich nie chce opaść, na zgaszonym też trzyma Wspomaganie działa normalnie nie zauważyłem żeby się przycinał. Linek żadnych nie widzę przy rozdzielaczu. Podnośnik ma dodatkowy siłownik jak by miało to znaczenie. Jest jakieś pokrętło regulacji przy dźwigni ale nic nie daje kręcenie nim.

Wydaje mi się że to będzie wina rozdzielacza ale pewności nie mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Pokrętło służy do wyboru między opcją pływającą a pozycyjną. Tu masz skrócony opis używania podnośnika http://www.agrofoto.pl/forum/topic/36569-opis-czesci-case-international-856xl/

Co do twojego problemu:

- rozdzielacz: łatwo go sprawdzić (już sam fakt o tym że nie opada podnośnik możemy wykluczyć go) ale sprawdź czy podnośnik ustawia się na żądaną pozycję instrukcja w powyższym linku

- w powyższym linku masz fotkę z podzespołami ciągnika (znajdź u siebie taki filtr srebrny oznaczony nr 5, odkręć go. Będziesz miał tam 2 rurki i jeden filtr siatkowy. Jedna z rurek posiada od spodu miejsce na klucz imbusowy bodajże 14 mm, wykręć. W nim znajduje się sprężynka i wodzik- sprawdź czy nie jest porysowany bo może się przycinać i czy jest poprawnie włożony "otworem poprzecznym do góry" i czy dysza u spodu rurki nie jest zatkana) To ustrojstwo służy do sterowania podnośnikiem za pomocą oleju z pompy wspomagania

- pompa wspomagania - jeżeli padła objawem jest ciężki skręt na wolnych obrotach oraz brak reakcji podnośnika nawet nieobciążonego (brak reakcji może objawiać się także przycięciem się wodzika w tym filtrze za to wspomaganie chodzi normalnie lekko)

- pompa główna- objawem padniętej tej pompy jest wolniej podnoszący się podnośnik obciążony względem nieobciążonego (najlepszy sposób sprawdzenia to manometr np. w prasie. Na nagrzanym oleju na wolnych obrotach powinien dać rade napompować ciśnienie rzędu 150 bar, pompa w stanie idealnym pokazać powinna 170-190 bar)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Wielkie dzięki marcin87, wyczyściłem wszystkie trzy filtry od hydrauliki i zalałem nowy olej 20L Agrola ale nie wiem czy nie za mało bo miarka ledwo co się macza ale pomogło i teraz podnosi i opada normalnie tylko że na maksa ale jeszcze będę próbował z tym pokrętłem to może zacznie pozycjonować.

 

A możesz mi jeszcze podpowiedzieć ile dokładnie idzie oleju do przednich zwolnic w modelu 856 Hipol 4 może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ważne aby to był olej o lepkości 80W/90. Co do ilości to niepamiętam ale ustaw koło w pozycji tak aby korek spustowo-kontrolny był na wysokości linii poziomej do srodka zwolnicy. Sądzę że litr ci wystarczy na obie

Sprawdziłem i zależy to od modelu przeniej osi czyli 0.75 lub 1 litr

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z podnośnikiem w ciągniku international 745 xl a sprawa wygląda następująco: po podniesieniu podnośnik samoczynnie opada o ok 5 cm i następnie samoczynnie się podnosi i tak ciągle, natomiast przy zgaszeniu opada do zera. Usterka nie występuje ciągle tylko raz na jakiś czas i sama ustępuje... Wie ktoś co może być przyczyną ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aregus
      ęWitam. Mam problem z podnośnikiem. Mianowicie po odpaleniu silnika cięgna idą same do góry lecz po naciśnięciu nogą mozna je opóścic. Ponadto po podczepieniu pługa ciągnik nie ma siły go podnieść. Jest załozony nowy rozdzielacz, nowa pompa nowy olej i filtryi nic nie pomogło. Co może być przyczyną? z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi
    • Przez rafyo
      Witam, mam  Casa mx 135. Jak przezucam rewers do przodu lub do tyłu i rusze ramiona podnośnika ida do góry. Jak wcisnę pedał sprzęgła lub przerzuce na N same opadają. Wyczytałem że  potrzebna jest kalibracja? Na postoju podnośnik działa normalnie.
      Po wielu próbach zrobiłem wkońcu kalibrację i dalej to samo. Jedno co dobre przestał mi świecić błąd od lewego sworznia reakcyjnego. (przy kalibracji można to ustawić)
      Jak po dużym "C" przeszłem w tryb wyswietlania błędów pokazało mi: 0, n, 0, e, 0. Więc chyba błędów nie ma.
      Dodam że pojawiło  się to jak przy -15 go odpaliłem i potem zaciągałem zetora, czekałem jak się rozgrzeje olej, potem ruszyłem -  może za krótko. Aha jak odłącze cewke lub cewki podnośnik nie podnosi ( sa błędy H3, H2), więc to chyba nie jakaś sprawa mechaniczna, zapchanie czy coś.
      Jakieś sugestje?
      Sprawa dość pilna, pomóżcie.
    • Przez michal022
      Hej. Zakupiłem ostatnio John deere 6230. Robiłem ostatnio 4 ha agregatem i po pracy okazuje się że nie działaja przyciski boczne podnośnika. Suwakiem da sie podnosić i opuszczać ale boczne przyciski za nic nie chca działać. Proszę o pomoc
    • Przez axel84
      Witam mam problem z podnośnikiem w Hurlimann H 5110. A mianowicie przy pracy z pługiem przy podnoszeniu zacina się lub samoczynnie podnosi do góry. Rozdzielacz był robiony chromowany pompa po regeneracji tłoczysko zrobione siłowniki wspomagające zrobione filtr hydrauliki wymieniony olej wymieniony jak w specyfikacji . Traktor jest z turem tur chodzi dobrze szybko podnosi tak samo kiper. Proszę o pomoc  bo nie wiem co tu jeszcze zrobić by ten podnośnik chodził jak należy . 
    • Przez panmino
      Cześć, chciałbym sobie zafundować najprostszy możliwy EHR w Belarus 1025.2. Pomyślałem, żeby założyć siłownik elektryczny poruszający dźwignią podnośnika i przełączniki załączajace w kabinie i na błotniku. Czy to się da zrobić w tak prostej wersji? Jakie są wady takiego rozwiązania?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj