Skocz do zawartości

Zdjęcie

IH 745 XL problem z podnośnikiem

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share matias245

matias245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo,

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:38

IH 745 XL problem z podnośnikiem Witam ! Mam problem z podnośnikiem w moim Ih 745 XL, a mianowicie z regulacją wysokości (druga dzwignia z podziałką 1,2,3), albo ramiona idą max do góry albo opadają na sam dół, nie da się ustawić dowolnej wysokośći na podziałce. Pierwsza dzwignia(góra-dół) chodzi normalnie. Podnośnik nie dryga, dość szybko podnosi i opuszcza jak na IH, oleju jest tyle co trzeba, zero przecieków. Proszę o pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
IH 745 XL problem z podnośnikiem Dzisiaj, 17:45
  •  

#2 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:50

IH 745 XL problem z podnośnikiem najwidoczniej coś Ci się zatkało, jakieś pruchno gdzieś coś zatkało lub gdzieś się ściął kołek na gałce od podnoszenia gdzieś kiedyś miałem katalog od tego ciągnika.

#3 Share matias245

matias245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:02

IH 745 XL problem z podnośnikiem zauważyłem coś dziwnego tzn. jak podniosłem pług na maksa i poruszałem lekko dzwignią na boki to pług zaczął szybko chwilowo opadać o jakieś 5-10 cm, czyżby to jakieś nieszczelności w tym rozdzielaczu ?

#4 Share Rafalek987

Rafalek987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:20

IH 745 XL problem z podnośnikiem możliwe ... czyli ściągamy koło i rozbieramy .. kabinę lekko do góry i wszystko wyjdzie w praniu.

#5 Share matias245

matias245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:54

IH 745 XL problem z podnośnikiem Wielkie dzięki Rafalek987, masz rację wszystko wyjdzie po wymontowaniu. Pozdrawiam !!!

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2014 - 18:29

IH 745 XL problem z podnośnikiem Na stronie Case'a jest katalog do wszystkich modeli więc możę Ci to pomóc.

#7 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 00:03

IH 745 XL problem z podnośnikiem Ja też mam problem z podnośnikiem tylko że w modelu 956 XL
A wygląda to tak że podnosił ciężary ale z opadaniem miał problem, na pusto podnosił i opadał A teraz całkiem co się zacięło i podnosi jak chce i tylko na wysokich obrotach. Zmiana filtra coś da? bo myślę że jakiś śmieć blokuje. Dodam że jestem właścicielem od paru miesięcy i jeszcze filtra nie ruszałem, choć olej jest ładny na bagnecie A jaki najlepszy olej jak bym chciał dolać?
Pozdrawiam
p.s. jak by ktoś miał książkę do tego modelu lub podobnych XL proszę o kontakt na priwa. :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 04 marzec 2014 - 21:16

IH 745 XL problem z podnośnikiem Opisz troszkę dokładniej. Jak masz rozwiązane dźwignie do podnośnika tz. czy dochodzą do nich 3 przewody hydrauliczne czy jakieś linki czy cięgna. Wspomaganie na wolnych obrotach nie przycina? Ma siłę podnosić narzędzia? Jak podniesie czy podnośnik opada na zgaszonym czy jak zejdzie na wolne obroty to wtedy podnośnik opada?

Polecam olej Orlen Platinum Multi UTTO 10w-30 ale tylko wtedy jak spuścisz stary, no i jak masz pewność że pompa jest ok bo to drogi olej. Jeżeli pompa jest do d... to tylko wywalisz kase bo po jakimś czasie zużyta pompa ci go przegrzeje. Mój jak chodził na starej to lałem hydrol 46 (i była regenerowana) i 5 latek na tym oleju pompa dotarła się aż do zeszłego roku

#9 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 23:06

IH 745 XL problem z podnośnikiem Jak już podniesie to nie opada, podnosi agregat siewny 3m i nie opada nawet o centymetr ale opuszczać muszę na obrotach bo na niskich nie chce opaść, na zgaszonym też trzyma Wspomaganie działa normalnie nie zauważyłem żeby się przycinał. Linek żadnych nie widzę przy rozdzielaczu. Podnośnik ma dodatkowy siłownik jak by miało to znaczenie. Jest jakieś pokrętło regulacji przy dźwigni ale nic nie daje kręcenie nim.
Wydaje mi się że to będzie wina rozdzielacza ale pewności nie mam :(

#10 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:21

IH 745 XL problem z podnośnikiem Pokrętło służy do wyboru między opcją pływającą a pozycyjną. Tu masz skrócony opis używania podnośnika http://www.agrofoto....national-856xl/
Co do twojego problemu:
- rozdzielacz: łatwo go sprawdzić (już sam fakt o tym że nie opada podnośnik możemy wykluczyć go) ale sprawdź czy podnośnik ustawia się na żądaną pozycję instrukcja w powyższym linku
- w powyższym linku masz fotkę z podzespołami ciągnika (znajdź u siebie taki filtr srebrny oznaczony nr 5, odkręć go. Będziesz miał tam 2 rurki i jeden filtr siatkowy. Jedna z rurek posiada od spodu miejsce na klucz imbusowy bodajże 14 mm, wykręć. W nim znajduje się sprężynka i wodzik- sprawdź czy nie jest porysowany bo może się przycinać i czy jest poprawnie włożony "otworem poprzecznym do góry" i czy dysza u spodu rurki nie jest zatkana) To ustrojstwo służy do sterowania podnośnikiem za pomocą oleju z pompy wspomagania
- pompa wspomagania - jeżeli padła objawem jest ciężki skręt na wolnych obrotach oraz brak reakcji podnośnika nawet nieobciążonego (brak reakcji może objawiać się także przycięciem się wodzika w tym filtrze za to wspomaganie chodzi normalnie lekko)
- pompa główna- objawem padniętej tej pompy jest wolniej podnoszący się podnośnik obciążony względem nieobciążonego (najlepszy sposób sprawdzenia to manometr np. w prasie. Na nagrzanym oleju na wolnych obrotach powinien dać rade napompować ciśnienie rzędu 150 bar, pompa w stanie idealnym pokazać powinna 170-190 bar)

#11 Share czesio35

czesio35

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 09:53

IH 745 XL problem z podnośnikiem Wielkie dzięki marcin87, wyczyściłem wszystkie trzy filtry od hydrauliki i zalałem nowy olej 20L Agrola ale nie wiem czy nie za mało bo miarka ledwo co się macza ale pomogło i teraz podnosi i opada normalnie tylko że na maksa ale jeszcze będę próbował z tym pokrętłem to może zacznie pozycjonować.

A możesz mi jeszcze podpowiedzieć ile dokładnie idzie oleju do przednich zwolnic w modelu 856 Hipol 4 może być?

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 20:45

IH 745 XL problem z podnośnikiem Ważne aby to był olej o lepkości 80W/90. Co do ilości to niepamiętam ale ustaw koło w pozycji tak aby korek spustowo-kontrolny był na wysokości linii poziomej do srodka zwolnicy. Sądzę że litr ci wystarczy na obie
Sprawdziłem i zależy to od modelu przeniej osi czyli 0.75 lub 1 litr

Edytowany przez macin87, 13 marzec 2014 - 20:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share SzczepanObszyski

SzczepanObszyski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 październik 2016 - 14:40

IH 745 XL problem z podnośnikiem

Witam, mam problem z podnośnikiem w ciągniku international 745 xl a sprawa wygląda następująco: po podniesieniu podnośnik samoczynnie opada o ok 5 cm i następnie samoczynnie się podnosi i tak ciągle, natomiast przy zgaszeniu opada do zera. Usterka nie występuje ciągle tylko raz na jakiś czas i sama ustępuje... Wie ktoś co może być przyczyną ? 

Dodaj odpowiedź