Skocz do zawartości

Zdjęcie

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share simeks74

simeks74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:27

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym witam mam problem ucieka mi płyn , przy dodawaniu gazu ucieka przez chłodnice, mysle ze to jest uszczelka pod głowicą a wy jak sądzicie . Znajomy mówił ze zetor ma jakis zawór smoczkowy , jest cos takiego ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share patryk22134

patryk22134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze te z lat PGR i nowe

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:40

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym cześć kolego jeśli to jakiś starszy zetor to są 2 możliwości albo tak jak piszesz uszczelko pod głowicą albo w najgorszym przypadku masz którąś tuleje ci pękła i całe ciśnienie sprężania przedostaje się przez ta szczelinę i dostaje się do układu chłodzenia i dlatego ci wyrzuca płyn, A jeśli to jest jakiś nowy zetor to nie wiem . Jak ściągniesz głowice to dokładnie obejrzyj tuleje

#3 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:52

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym patryk ja by miał pękniętą tuleję to by płyn szedł do misy a nie z chłodnicy na moje oko to termostat padł jest otwarty na duży obieg i goni na zewnątrz

#4 Share simeks74

simeks74

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:00

patryk ja by miał pękniętą tuleję to by płyn szedł do misy a nie z chłodnicy na moje oko to termostat padł jest otwarty na duży obieg i goni na zewnątrz

termostat wymieniłem

to jest zetor 7340 turbo 2002 rok

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 21:20

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Uszkodzony termostat nie złamie korka bo ma wytrzymywać 1-1,5 Bara takie jest ciśnienie w układzie wiec zwalaj głowice przerabiałem to niedawno i nawet w sumie po uszczelkach nie było widać bo były świeżo robione (ciągnik dopiero co kupiony)jednak źle położone a wymiana wystarczyła.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share patryk22134

patryk22134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze te z lat PGR i nowe

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:35

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym jak ściągniesz głowice to sprawdź tuleje bo jak tuleja jest pęknięta to kompresja idzie do układu chłodzenia i daj znać jaki był powód

oczywiście tak będzie jak ja mówię wtedy gdy tuleja pęknie w górnej krawędzi tam gdzie olej nie dochodzi przy samym kołnierzu taki przypadek miałem w ursusie 385

#7 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:41

patryk ja by miał pękniętą tuleję to by płyn szedł do misy a nie z chłodnicy na moje oko to termostat padł jest otwarty na duży obieg i goni na zewnątrz

na moje oko to piszesz bzdury, a kolega dobrze napisał

#8 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:24

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym przy pękniętej tulei zawsze płyn woda pójdzie do misy a nie wygoni z chłodnicy jak to pisał patryk

#9 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:37

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym szarpniesz glowice i bedziesz widzial czy to wina uszczelki czy nie , i wiadomo za co sie brac .2 opcje tuleja peknieta lub uszczelka

traktor11 , jak tuleja jest peknieta nigdy nie pojdzie woda do oleju nie gadajcie takich glupot , jesli woda idzie do oleju to gumki na tulejach popekane a nie tuleja....

#10 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:56

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym a czemu by nie miałem już cztery przypadki w swej karierze pęka czasami na kanale ostatniej gumki i wtedy pójdzie w misę
ale jak twierdzisz inaczej nie tak będzie ;)
nie będe obstawał przy swoim

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 14 luty 2014 - 10:00

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Zaczęło się na jesieni jeszcze, po 4 godzinach pracy z siewnikiem, zjechałem do Domu, zgasiłem ciągnik, i słychać było w chłodnicy jakieś bulgotanie dziwne...temperatura cały czas utrzymywała się w granicach 75-80 stopni..otworzyłem korek chłodnicy, a z niej poleciała fontanna płynu chłodniczego, szybko zatkałem. Rano było już ok, tylko uzupełniłem ubytek. Później w orce na zimę, co jakiś czas uciekał mi płyn przez rurkę nadmiaru z chłodnicy, temperatura nie wzrastała więcej niż na 75 stopni, nawet w najcięższych pracach. Później znów powtórka objawów. Na dodatek zauważyłem że chłodnica na swojej wysokości od połowy w dół była cały czas zimna!! a u góry ciepła, gorąca. Rozkręciłem pompę wody, niby nie miała żadnych luzów, termostat założyłem nowy, stary wyrzuciłem. i później był spokój. Ale teraz w styczniu zauważyłem że jest wyciek od koła pasowego co na pompie wody się znajduje. Rozkręciłem znów pompę, okazało się że straszne luzy i stąd cieknie. Kupiłem nową pompę oryginał zetor. Wszystko złożyłem, zauważyłem że na nowej pompie chłodnica już była cała ciepła, tak jak powinno być. Nic się nie działo, do dziś. Dosłownie ciągnik pracował z 30 minut, temperatura była na 50 stopni, i jak zgasiłem ciągnik po pracy, słyszę że coś cieknie, wysiadłem z kabiny, a tam z rurki nadmiaru chłodnicy się leje strumieniem płyn, szybko otworzyłem maskę, odkręciłem korek, płyn letni, cała chłodnica zimna, uderzyłem kilka razy w termostat, i nagle płyn opadł, przestało cieknąć i słychać było z chłodnicy w tym czasie dziwne odgłosy powietrza. Nie wiem już o co biega, czy tym razem zawiesił się tylko termostat, czy jaki to jeszcze może być objaw??? Czy to może być wina uszczelki pod głowicą??? Nie wspomniałem na początku, chodzi o ciągnik Zetor 5211 1989r.

Edytowany przez Cradle, 14 luty 2014 - 10:04.

#12 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 15 luty 2014 - 12:35

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym to co opisałeś po uderzeniu w termostat płyn opadł to wskazuje na zacinanie się termostatu

#13 Share Cradle

Cradle

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:32

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym A jeśli np termostat mógł się zaciąć, to mogło by tak wywalić ten płyn?? Tylko że znowu termostat ma temperaturę otwierania przy 86 stopniach, a wtedy chłodnica cała zimna, wszystkie przewody z chłodnicy były zimne, i te od termostatu tez zimne, a na zegarze w kabinie temperatura była na 50 stopniach.

#14 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 15 luty 2014 - 13:46

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Przewody zimne bo termostat nie pościł płynu.Może masz za dużo płynu i ci wyrzuca,u mnie tak było po wymianie,tylko że wlałem 9,5 a powinno wejść 10,5 i przy 9,5 wyrzucił z 1l.

#15 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 15 luty 2014 - 13:53

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Witam powiem tak to co piszesz to raczej uszczelka pod głowicą siadła lub tuleja albo głowica nie ma innej opcji . Jak walną by termostat to silnik był by niedogrzany lub jak by się nie otworzył to woda by się gotowała .

Edytowany przez sebastian84, 15 luty 2014 - 13:56.

#16 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 15 luty 2014 - 20:23

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym sprawdź ten nowy termostat czy ma otwór odpowietrzający ( małe nacięcie w korku termostatu ) bo zamienniki nie mają i układ nie zdoła się odpowietrzyć . Jest też taka możliwość że masz przegniłą tuleję , jak traktor chodził na wodzie

#17 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:10

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Ta panowie to wszystko prawda ale kolega wspomina tylko o uciekającym płynie z chłodnicy a nie przybywaniu do misy a więc tuleja odpada
co bym za proponował sprawdzić uszczelki teraz bo co innego może być
termostat nowy
pompa nowa to teraz tylko uszczelki

#18 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:27

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym kolego mógłbyś nie doradzac jak się nie znasz ...od kiedy to termostat otwiera się(zacina) przy 50 stopniach ? jak pęknie tuleja u góry ( lub zrobi się dziura ) to płyn idzie wtedy do oleju Twoim zdaniem ?

na moje oko poszła uszczelka

Edytowany przez kozulek2, 15 luty 2014 - 21:30.

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:30

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym W moim też bulgocze już od roku i wygania płyn. Lato przejeździłem bez korka i nie wyrzucało płynu jak z założonym korkiem. Jestem świadom przedmuchów gazów do układu chłodzenia. Silnik uzyskiwał nieco wyższą temperaturę ale bez tragedii, a w wolnym czasie głowice pójdą do zdjęcia. Temperatura jaką wskazuje termometr, w przypadku przedmuchów, nie musi być temperaturą płynu chłodniczego, bo tego płynu może nie być w pobliżu czujnika temperatury.

Edytowany przez zorzyk2, 16 luty 2014 - 00:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:35

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym jaki gazy Ci tam przedmuch*ją do komory spalania ? :D termometr masz zamiast czujnika ? ;)