Skocz do zawartości

Zdjęcie

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:35

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Ciągnik cały czas jeździ zalany płynem chłodniczym, termostat jaki kupiłem to identyczny co stary był, Wahler, i otwór odpowietrzający posiada.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Zetor 5011 świeżo sprowadzony z Niemiec I właściciel pełna dokumentacja

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Zetor/ ZTS
  • 18500.00 PLN
  • 13 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Dzisiaj, 05:19
  •  

#22 Share Wonio79

Wonio79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 15 luty 2014 - 22:25

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym pany co wy dajecie gosciu chciał sie doradzic a wy mu zaraz kapitalke zrobicie po pierwsze niech sprawdzi czy są pencherzyki powietrza w układzie na zimnym i na ciepłym silniku przy uszczelce powinno wywalac jak jest na wysokich obrotach jeżeli oringi na tuleji to olej powinie zmienic odcień jakby dolał mleka do kawy no i na korku wlewu oleju byłoby widać szlam przy gorącym a przy zimnym kropelki wody do tego nie wiem czy zetor ma koszulke wtryskiwacza to też może byc to nie jestem fachowcem ale jak u siebie wymieniłem uszczelki pod głowica to nie pomogło dopiero zdjełem miske i zalałem wrządkiem to się kropelki wody pojawły na ostatniej tulei od chłodnicy ale musi dobrze przemyślec gdzie szukać przyczyny a pozatym napisał ze słyszał bulgotanie więc sie zagotował a czujnikmoże tesz może walnięty

#23 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 15 luty 2014 - 22:45

A jeśli np termostat mógł się zaciąć, to mogło by tak wywalić ten płyn?? Tylko że znowu termostat ma temperaturę otwierania przy 86 stopniach, a wtedy chłodnica cała zimna, wszystkie przewody z chłodnicy były zimne, i te od termostatu tez zimne, a na zegarze w kabinie temperatura była na 50 stopniach.

Objawy uszczelki pod głowicą albo pęknięta głowica a to że po uderzeniu płyn opad to zapchała się dziurka odpowietrzająca w termostacie i kompresję wypychał przez spód chłodnicy i wywalał płyn.Zacięcie termostatu skutkuję nie dogrzaniem silnika jak w pozycji otwartej albo zagotowanie w pozycji zamkniętej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Cradle

Cradle

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 16 luty 2014 - 00:01

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Wonio79 To nie było żadne bulgotanie, czy ja pisałem że się zagotował???

#25 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 16 luty 2014 - 00:08

jaki gazy Ci tam przedmuch*ją do komory spalania ? :D termometr masz zamiast czujnika ? ;)

Pomyłka nastąpiła, przedmuchy do układu chłodzenia :ph34r: edytowałem i poprawiłem. Zegar z czujnikiem tworzą termometr "elektryczny"

Edytowany przez zorzyk2, 16 luty 2014 - 00:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2641 postów

Napisany 16 luty 2014 - 10:31

7340 Problem z uciekającym płynem chłodniczym Weź pod przewód nadmiaru płynu od chłodnicy podłóż bańkę tak żeby był na spodzie wlej trochę płynu rozgrzej silnik i pacz czy z nadmiaru nie idą bąble powietrza.Jak idą cały czas to jest coś pewnie z głowicą bo uszczelka to pada raz i tyle a mikro pęknięcie na głowicy objawia się dopiero przy rozgrzewaniu.Miałem tak z głowicą w bizonie.Bąbelki cały czas szły a jak zatkały farfocle dziurę odpowietrzającą w termostacie to wywalał płyn bo kompresja szła przez dół chłodnicy.Zrobiłem większą dziurkę w termostacie i sezon skończyłem.Po sezonie poszła do sprawdzenia na szczelność w 2 miejsca i nic.Kolejne 2 stówki na uszczelki i to samo.Kupiłem za szrocie drugą głowicę poszła na sprawdzenie dotarcie zaworów i jest spokój.