Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:45

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty witam mam zetorka 5211 i w mroz przy zapalaniu to slabo wchdzi na obroty potrzebuje paru sekund zanim zacznie dobrze chodzic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 5211 slabo wchodzi na obroty Dzisiaj, 05:36
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:49

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty A ON zimowy ? Może zgęstniał w zbiorniku i nie może dobrze zassać. Długo to trwa? Może po prostu na zimnym silniku tak jest bo olej gęsty.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 11:49

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty No Cóż Taki Mamy KLIMAT :D
a w lecie też tak miał ??
Gęstość oleju woda w układzi palwowym
od mrozu

#4 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:06

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty on zimowy ,w lato tez tak tylko troche predzej wchodzil na obroty a i za***iscie dymi jk zimny a gdzies po min juz nie dymi

#5 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:08

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty na jaki kolor dymi

#6 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:20

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty na taki niekiesko-szary napewno nie na czerno

#7 Share 4porucznik01

4porucznik01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:29

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty zajrzyj do zaworów może któryś jest podparty i tez będzie wolno się wkręcał .

#8 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 12:41

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty no jak sie ociepli troche to bede musial dzieki za rade

#9 Share xxmajdanxx

xxmajdanxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:08

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty sprawdz wtryski jeszcze

#10 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 17:01

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty mysle ze zeby to wtryski to by kopcil caly czas ale jak zawory sprawdze i bedzie lipa to wezme sie za wtryski ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share patryk22134

patryk22134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze te z lat PGR i nowe

Napisany 03 luty 2014 - 18:50

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty jak dla mnie to zacznij od filtrów paliwa i odstojnik wyczyść i sprawdź czy zaworek zwrotny trzyma paliwo bo może ci trochę schodzi i dlatego na obroty wejść nie może

#12 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 03 luty 2014 - 19:15

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty Mogę Cię uspokoić mam 3320 (następca 5211) i jest dokładnie tak samo(ten typ tak ma), najważniejsze że jeszcze nie było takiego mrozu żeby nie odpalił i to bez żadnych wspomagaczy.Regulacja zaworów czy sprawdzenie wtrysków mu nie zaszkodzi a nawet jest wskazane co 800 mth o ile dobrze pamiętam.

#13 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 luty 2014 - 17:12

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty witam, po wymianie filtrow to samo slabo wchodzi na obroty po ustawieniu zaworow to samo,padlo podejrzenie na uszczelke pod glowico bo byl maly przedmuch po wymianie to samo a nawet jeszcze gorzej co mu jest ? gosciu mowil mi ze mogo pierscienie byc slabe

#14 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 19 luty 2014 - 18:47

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty Po co szukać dziury w całym ? Skoro po kilku sekundach jest O.K. to daj mu chwilę.
ZETOR TEAM

#15 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 19 luty 2014 - 20:39

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty nieszukam dziury.tylko on tak pali jak by mial zaraz zdechnac na amen

#16 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 19 luty 2014 - 22:13

witam, po wymianie filtrow to samo slabo wchodzi na obroty po ustawieniu zaworow to samo,padlo podejrzenie na uszczelke pod glowico bo byl maly przedmuch po wymianie to samo a nawet jeszcze gorzej co mu jest ? gosciu mowil mi ze mogo pierscienie byc slabe

No to Sobie pogrzebałes, po co szukasz pomocy na forum jak nie słuchasz rad.Koledzy dobrze piszą szukasz dziury w całym a z uszczelką jest tak że pewnie założyłeś grubszą niż była(są dwie grubości).
W sprawie zapalania na mrozie to powinieneś się cieszyć że pali i poczytaj o zetorach ile nie chce palić poniżej zera.
Radził bym zainteresować się nowymi zetorami to bys się dowiedział że bez podgrzewania żaden nie odpali ( taki urok zetora) a w swoim nie masz nic i pali.
Pierścienie łatwo sprawdzić, wystarczy zmierzyć ciśnienie na tłokach przy rozgrzanym silniku.

#17 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 luty 2014 - 07:53

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty ty o co ci chodzi przeczytaj posty od poczatku to zrozumiesz ktos napisal zeby sprawdzic wtryski i zawory i filtry pozatum przed tymi wymianami lepiej palil a uszczelki pod glowice sa trzy i wszystkie takie same

#18 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 20 luty 2014 - 08:19

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty Proponuję sprawdzić pompę wtryskową i ciśnienie na tłokach.
ZETOR TEAM

#19 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1631 postów

Napisany 20 luty 2014 - 10:21

ty o co ci chodzi przeczytaj posty od poczatku to zrozumiesz ktos napisal zeby sprawdzic wtryski i zawory i filtry pozatum przed tymi wymianami lepiej palil a uszczelki pod glowice sa trzy i wszystkie takie same

ty o nic mi nie chodzi, sam pisałem że zawory i wtryski można sprawdzić ( nawet trzeba okresowo), pisałem też że te typy tak mają i jak nie masz innych niedomagań( branie oleju, niska moc, duże zużycie paliwa) to sil. jest w porządku. Że uszczelki są 3 to wiem tylko że jeszcze są dwie grubości 1,2 i 1,5 mm i jak założysz grubsze w miejsce cieńszych to się pogorszy.
A w ogóle to twój traktor i rób co chcesz oby nie chodził coraz gorzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piech

piech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 luty 2014 - 17:03

zetor 5211 slabo wchodzi na obroty no sorki.a oleju troche bierze sile to raczej ma a pali w normie.a uszczelki to mysle ze jak kupywalem to chyba jednakowe mi dal.dzisiaj jeden gosciu powiedzial mi ze pompe trzeba zregenerowac drugi ze pierscienie a w sklepie powiedzial ze glowice trzeba zrobic ale pierw sprawdze cisnienie na tlokach