Skocz do zawartości

Zdjęcie

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 02:09

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem Witam, mam JD2040 z kabiną SG2, problem w tym że z nagrzewnicy leci ledowo ciepłe powietrze, płyn chłodniczy jest wymieniony, ciągnik odpala normalnie, i łapie temperaturę, w ciężkiej pracy się nie grzał (orka pługiem 4 w dość ciężkiej glebie). pytanie co mu może dolegać? Jak rozpieliśmy jeden z węży od ogrzewania to na wysokich obrotach nie ma tam ciśnienia, płyn po prostu sobie spokojnie płynie, tak ma być?
Ile tam jest termostatów? ja znalazłem tylko jeden obok silnika, ale podobno niektóre JD mają po 2 termostaty?????

Edytowany przez zlotek, 29 styczeń 2014 - 02:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem Dzisiaj, 22:25
  •  

#2 Share rolniczek123

rolniczek123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 06:47

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem Ja mam model 3640 sg2 mam tylko jeden termostrat obok silnika nigdy tam nie zaglądałem gdyż zawsze gdy temperatura na silnku rośnie to leci ciepło . A co z zimnym powietrze ? :)

#3 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:35

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem chodzi mi o to że silnik jest normalnie rozgrzany a mimo to ogrzewanie działa bardzo słabo, temperatura powietrza wylatującego z nawiewu jest niewiele wyższa niż ta na zewnątrz...

#4 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 05 luty 2014 - 22:24

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem nikt nic nie wie na temat ogrzewania w kabinie SG2?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 06 luty 2014 - 08:10

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem no właśnie mam ten sam problem

#6 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:00

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem a czyściłeś nagrzewnicę sprężonym powietrzem, bo jak u mnie była zalepiona kurzem to też słabo grzała. Po za tym u mnie jak rozpoiłem węża jak wymieniałem płyn to nawet całkiem mocno lało się zwłaszcza jak przy gazowałem. Sprawdź na początek czy nigdzie nie masz węża zagiętego lub czy nie zapchał cię wąż albo króciec( możliwe że ktoś jeździł dłuższy czas na wodzie i jest zamulony). Możliwe że masz może źle podpiętą nagrzewnicę, spróbuj podpoić węże na odwrót. Bardzo prawdo podobne jest też że zepsuł ci się ten termostat co się reguluje w kabinie jakie ma powietrze lecieć.
KPK Kumurun Team

#7 Share zlotek

zlotek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 luty 2014 - 17:07

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem nagrzewnicę osłaniają dwa filtry kabinowe i wygląda ona jak nowa, dosłownie się błyszczy. węże są podpięte prawidłowo i pokrętło od regulacji temp też jest sprawne, układ nie jest zamulony bo ciągnik jest sprowadzony z niemiec i chodził na płynie, nawet miał napisaną temperaturę zamarzania na lampie z przodu. ogrzewanie działało jak kupiłem ciągnik, problem pojawił się po wymianie płynu, próbowaliśmy na każdy możliwy sposób odpowietrzyć tą nagrzewnicę, odkręcaliśmy węże, zalewaliśmy płynem na odpalonym silniku i nic, jak słabo leciał tak słabo leci płyn z węża nawet na wysokich obrotach...

w wolnym czasie planuję zrobić mu regenerację pompy wody i wymienić profilaktyczne termostat, termostat muszę wstawiać oryginalny czy podejdzie z jakiegoś innego ciągnika?

Edytowany przez zlotek, 06 luty 2014 - 17:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share dzony1640

dzony1640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 luty 2014 - 17:21

John deere 2040 kabina SG2 problem z ogrzewaniem Jakieś 3 może 4 lata temu umnie też zaczął słabo grzać i pomogło naciągnięcie paska klinowego. Może warto sprawdzić?