Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co uprawiac w tunelach foliowym ??

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:56

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? W poprzednim tygodniu nabylem po cenie złomu 8 letnie 3 tunele foliowe o wymiarach 9x2,5x30 co daje mi 810m2. Wiosna zaczyne ustawianie ich na docelowym miejscu oraz montaz nowej folii. Wraz z tata zalezy mi głównie na uprawie ziół. Ale nie mamy pomyslu jakie zioła tam wstawić. I tu rodzi sie moja prozba do osób które maja jakas wiedze w tym temacie..poprosił bym o propozycje ziół.Dodam ze mieszkam w okolicy Tczew na Pomorzu i w promieniu 20 km nie widzialem podobnej uprawy ziół w foli. Moze ktos orientuje sie wyglada sprawa z kontraktacjami w tym sektorze?

ps. z góry pszepraszam z bład w temacie..poczatkowo bylo w " ...tunelu foliowym" :unsure:

Edytowany przez massa1994, 29 styczeń 2014 - 11:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co uprawiac w tunelach foliowym ?? Dzisiaj, 01:19
  •  

#2 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 14:35

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? ja bym wstawił tam kaczki w w jakimś pożadnym budynku o powieszchni 350m2 zrobił wychowalnie na 5 tyś szt po 3 tyg przeniusł do foli wychowalnie wysprzątał i wstawił nowe kaczki cyli w taki sposób mozesz hodować 5 tyś kaczek miesięcznie przy śr, zysku 3 zł kaczka daje ci 15tyś miesiecznie przelicz sobie czy na ziołach i tyle zostanie

#3 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:44

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? uprawa ziół intereresuje sie z powodu koniecznsci podniesienia wskaznika esu :) ale skoro juz tunele beda postawione to oczywistym jest fakt ze, chciałbym czerpac z nich profity chociaz na poziomie 1000zl-2000zl miesiecznie na plus. Jak juz wczesniej pisalem nie mam pomysłu jakie zioa tam wstawic. :unsure: Zalezy mi równiez na jak najwyzszej mozliwosci zbycia tych ziól.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 19:23

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? ja ci proponuje zyski w granicy 15 a ty wyskakujesz tyś albo dwa :D

#5 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 01 luty 2014 - 19:28

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? @massa1994
Szklarnie to już działy specjalne więc musisz na to zwrócić uwagę.

W szklarni nie wyhodujesz ilości dla firm zielarskich. Zainteresuj się uprawą sadzonek ziół wszelkiej maści ;) Zbyt jest trzeba chęci i ruszenia trochę tyłka do dogadania szczegółów z odbiorcami.

Zresztą miałbym nawet coś dla Ciebie na ten rok ale musiałbyś postawić szklarnię do końca lutego.

@bocecek087

Nie każdy może sobie pozwolić na, hodowlę zwierząt. To raz. Proponujesz komuś hodowlę z wysokim ryzykiem jakim ogólnie jest drób. Napisz najpierw o inwestycjach o wymaganiach. Nie jest to zabawa na jeden sezon. Skoro sam masz dwa budynki powinieneś wiedzieć że nie jest łatwo.

Chociaż jak bym miał już się nawet decydować to padło by na chów ekologiczny razem z przetwórnią.

To było tak poza tematem i bez urazy tak mi się to widzi ;)

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#6 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 01 luty 2014 - 21:18

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? WLASNIE
bocecek087 nie interesuje mnie produkcja zwierzeca bo juz dwukrotnie utopilem wlasne pieniadze ..postanowilem zainwestowac w pewnego rodzaju nisze poczatkowo myslalem o pieczarkarni ale myslalem o za malej skali produkcji zeby bylo to oplacalne ..dlatego teraz stawiam na zioła...pisalem do róznych firm zeby zalatwic sobie jakas kontraktacje to jedna firma zaproponowala mi miete ale to raczej na normalnym gruncie a nie w szklarni wiec nie wchodze bo narazie mam obsiane pola zborzem a pod tunele i tak torf kupuje :D ludziska napiszczie mi jakies gatunki ziół które mozna siac w tunelach i sie ichłatwo pozbyc .. myslalem o uprawie majeranku i sprzedazy go na targowisku w miescie co wy na to??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 02 luty 2014 - 14:54

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? pieczarki to jest nisza ??? u nas w okolicy sa 3 farmy pieczarkowe na powierzchni 20ha a takie 3 czy 5 ha to nawet nie jestem w stanie wyliczyć :D Chciałeś dużo zarobić to ci zaproponowałem a ty jak chcesz zarobić do 2 tyś to idz na etat :D :P

#8 Share dstefansky

dstefansky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 luty 2014 - 22:41

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? kaczki w tunelach foliowych ? Pierwsze słyszę , Pomyślałeś o tym że folia nie jest jakimś murem i można go łatwo zniszczyć ? Jeśli uparłeś się na zioła to jak dla mnie są dwa wyjścia . Produkcja ziół w doniczkach i sprzedaż półproduktu . W tej chwili jest taka moda na zdrową żywność , dużo ludzi ma jakieś zioła , warzywka w domu . Chodzi mi o te uprawiane na parapecie . Bierze się to wszystko z tych programów kulinarnych gdzie jest to propagowane . Rynkiem zbytu mogą być dla takich "sadzonek" giełdy kwiatowe.Drugą opcja jest produkcja ziół , suszenie i sprzedawanie w małych opakowaniach do hurtowni .Jeśli chcesz mieć zbyt nie patrząc na cenę możesz szukać odbiorców hurtowych produktu tak jak leci ale na tym kokosów nie zrobisz . Ja na twoim miejscu w jednej folii spróbował być uprawy kalafiora i sałaty na wczesny zbiór . Jeśli trafisz na dobry rok to masz już niezłą sumkę za to . Po tych warzywach śmiało mógłbyś zasadzić ogórki na które zawsze jest popyt

#9 Share massa1994

massa1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 marzec 2014 - 23:48

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? a sadzicie o kwiatach??

#10 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 07:42

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? u mnie w okolicy w tunelach to już jest posiana fasolka rzodkiewka pekinkę sadzą ogórki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 16 marzec 2014 - 13:13

Co uprawiac w tunelach foliowym ?? Kolego jakie kwiaty jeżeli nie masz wiedzy w tym kierunku może być ciężko, sam robię i wiem ze nie jest to takie łatwe, przede wszystkim parapety w tunelach, do tego jakieś piece, sadzonka, nasiona, doniczki ziemia, nie jest to takie łatwe, bardzo duży wkład finansowy, nie interesowało by cię coś łatwiejszego, np sałata w gruncie, ogórki, można je zrobić na podkładach słomianych jak masz słomę będą dużo szybciej niż te z gruntu nie trzeba ich pędować, bardzo dobrze rosną, papryka trochę więcej zachodu, nie wiem ile masz gotówki, ile chcesz włożyć w to, tak jak mówię kwiaty będą najkosztowniejsza inwestycją, do tego rynek zbytu, ja sprzedają na giełdzie kwiatowej, po jarmakach ale u nas to jeszcze dziadek zaczynał także siedzimy w tym 40 lat, jeżeli bym miał zaczynać od początku nie porywałbym sie na takie coś. Zioła mogą byc ale też zbyt, na giełdach jest już tego dużo nie brakuje