Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey 3060 nie wchodzi w obroty

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:51

massey 3060 nie wchodzi w obroty Panowie mam wielki problem z moim massejem. Od pewnego czasu nie chce mi się wkręcac w obroty tak jak powinien i bardzo wolno wchodzi w nie. Na postoju dochodzi do 2400 ale to tak bardzo powoli dochodzi do kończa a jak jadę to max 1600-1800. Na obrotach do 1500 ma normalną siłę ale jak wkręcam go dalej to do pewnego momentu dochodzi i tyle. Wtryskiwacze zostały wymienione jesienią, pompka zasilająca również, ostatnio dawałem pompę paliwową do sprawdzenia i okazało sie, że jest w bardzo dobrej kondycji. Już całkowicie nie wiem co mu dolega. Na myśli mam jedynie, że może któryś z nowych wtryskiwaczy się rozleciał albo poszła uszczelka pod głowicą :( . Massej odpala normalnie bez większych problemów w te mrozy.
Liczę na wasza pomoc Panowie :)

Edytowany przez pisklaczun, 28 styczeń 2014 - 21:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey 3060 nie wchodzi w obroty Dzisiaj, 05:20
  •  

#2 Share Hryciuk9540

Hryciuk9540

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:ROLNIK
    mechanika
    tiry

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:19

massey 3060 nie wchodzi w obroty moze ropą arktyką zalej , lub moze gdzieś zaciąga powietrze , skoro najwazniejse rzeczy dobre .

#3 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3056 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:23

massey 3060 nie wchodzi w obroty A podstawę czyli filtry paliwa, powietrza i przewody doprowadzające ON sprawdziłeś już? Czasem ta niby prosta sprawa a potrafi tak bałaganić.

Wrażeń dostarczają stajnie Renualt; 120.54, 133.54, 150.54, 180.94 oraz Deutz Fahr; DX85, K410, Agrostar 6.31, Agrostar 6.81.

#4 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 21:39

massey 3060 nie wchodzi w obroty na tym paliwie niedawno robiłem w polu i wszystko było ok. Planuje właśnie wypompować to stare i nowym zalać, filtry podstawa zmienione

#5 Share czacha17 czacha17

czacha17
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2014 - 06:00

massey 3060 nie wchodzi w obroty Kolego pod przewodem który doprowadza paliwo od filtrów do pompy jest sitko ,(przy pompie pod przewodem ) może go czymś przytkało i brakuje mu paliwa na wysokich obrotach i pod obciążeniem .

Ja w żniwa miałem identyczne objawy w kombajnie zbożowym (Massey ferguson ), nic nie pomogło a jak wyjąłem to sitko to 2/3 sitka było zapchane brudem .
Nie wiem jak jest w ciągniku ,ale jak jest tak że gasisz silnik linką (odcinasz dopływ paliwa ) to sprawdź czy ta dźwignia przy pompie odbija z powrotem bo może nie do końca się cofa i też będzie taki objaw .

Edytowany przez czacha17, 29 styczeń 2014 - 06:01.

#6 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2014 - 08:12

massey 3060 nie wchodzi w obroty A filtr powietrza masz drożny bo to też może być przyczyną nie wchodzenia na obroty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 29 styczeń 2014 - 13:28

massey 3060 nie wchodzi w obroty Nie kopci Ci jak wkręca się na oborty?

Sprawdź świece płomieniową, jeśli zaworek będzie puszczał paliwo to może to byc przyczyna słabego wkręcania na obroty, bo dostaje za dużo paliwa i go nie może przepalić.

Edytowany przez HondaMtx, 29 styczeń 2014 - 17:10.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#8 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:27

massey 3060 nie wchodzi w obroty filterek wyczyszczony w pompie, dźwigienka działa jak należy, filtr powietrza czysty, bo nawet bez filtra odpalany był, a co do kopcenie to on wgl nie kopci, jedynie jak już ma na prawde ciężar

#9 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 31 styczeń 2014 - 10:01

massey 3060 nie wchodzi w obroty Bardziej to wygląda tak jak by paliwa za mało dostawał ;) A może cos przy pompie zmienili jak sprawdzali ? Może ciśnienie za wysokie jest na wtryskach ustawione i nie przebija ? Na tym akurat mało się znam i tylko podsunąłem to co widziałem wcześniej na forum :) Ktoś dobrze mówił o tym ssaniu. U mnie tak samo było bo ta linka nie odbijała do końca i chodził jak by chciał a niemógł ale zaraz się zorientowałem o co chodzi i poprawiłem ręką przy pompie, a po robocie zrobiłem jak trzeba :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#10 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1282 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 31 styczeń 2014 - 18:58

massey 3060 nie wchodzi w obroty Może któryś przewód paliwowy ma niedrożność częściową i nie przepuszcza tyle paliwa ile trzeba co za tym idzie nie wejdzie w obroty jak nie pójdzie tyle paliwa ile powinien dostać , do pewnych obrotów dojdzie bo mu przepustowości wystarczy a już wyżej za mały przepływ i wchodzi jak muł taka moja sugestia

#11 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 19:02

massey 3060 nie wchodzi w obroty przy pompie nic nie ruszał, bo on ją tylko sprawdzał po tym jak nie chciał już wchodzić w te obroty. Nie wiem na razie poczekam jak będzie cieplej bo szkoda marznąć;) a na takie jazdy jak teraz mam to nie będe się bawić;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 724 postów

Napisany 02 luty 2014 - 07:53

massey 3060 nie wchodzi w obroty Wymontuj wszystkie wkłady filtra powietrza, a nawet podaj na ostro,zaciąg wąż z kolektora snącego,i zapalaj i patrz .