Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:40

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy Witam jak w temacie stosowal ktos siarczan amonu wiosna jak tak to w jakiej dawce startowej i jaki byl rezultat

I jak rozsiewa sie siarczan amonu pylisty w porownaniu do siarczanu amonowego z wiekszym krysztalem

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy Dzisiaj, 19:34
  •  

#2 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 17:52

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy w pszenicy i rzepaku nie stosuję go a le polecam na łąki nizinne efekt jest można powiedzieć od razu a rozsiewałem taki i tak i niema problemy tylko pylisty mniej rzuca i przy wietrze jest już problem bo niesie go a granulowany polecam

#3 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:02

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy A na jaka odleglosc rozsiewal ci sie ten pylisty a na jaka krystaliczny?
Ja wlasnie mysle o pszenicy i rzepaku poniewaz ma sporo siarki 24%rozpuszczalnej w wodzie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:20

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy ten pylisty to na jakieś 8 m a granulowany to nawet do 18 m siałem to rauhem dwu talerzowym
ale nie prze dawkuj bo zakwasisz ziemie i zaraz wapno będzie w robocie :)

#5 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:43

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy Siarczan amonu to jeden z najbardziej zakwaszających nawozów a pylistego szkoda kupować bo nierówno się go sieje. U mnie na polach robiłem doświadczenie z podawaniem siarki dla pszenicy, zresztą mój sąsiad ostro przez 2 lata daje i szczerze nie widzę żadnego efektu plonotwórczego. Fakt daje praktycznie zawsze dolistnie 5-7 kg na ha jak opryskiwacz na pole jedzie. Być może brak różnicy wynika z tego że praktycznie zawsze pszenica wchodzi po rzepaku a rzepak też za często po sobie. ;)

#6 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:45

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy pylisty jest chyba 400zl tanszy od krystalicznego ale z tego co mowisz to jak mam sciezki na 21m to ciekawe czy doleci chociarz na polowe do.Tak wiem ze zakwasza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:50

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy Stosowanie go nie ma sensu ze względu na zakwaszenie gleby jakie on powoduje

#8 Share traktor11

traktor11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:58

pylisty jest chyba 400zl tanszy od krystalicznego ale z tego co mowisz to jak mam sciezki na 21m to ciekawe czy doleci chociarz na polowe do.Tak wiem ze zakwasza

granulowany może doleci bo ciężki jest ale jak talerze zadrzesz do góry czyli ściągniesz na śrubie .

#9 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 22:01

o ten krystalicny to sie nie boje bo moj rosiewac da na 21m tylko pylistym bedie klopot

o ten krystalicny to sie nie boje bo moj rosiewac da na 21m tylko pylistym bedie klopot

ja daje dolistnie 7 wodny siarcan magneu siarka i jest efekt najbardiej widac go jak rosliny sa slabe i blade w dolkach magne i siarka pomaga w procesach komorkowych i widac jak roslina sie ladnie podnosi i rowija

Edytowany przez Heniekii, 28 styczeń 2014 - 22:11.

#10 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 13:53

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy Wysiewam ten pylisty jak się tylko da wjechać na pole. Używam lejka, sieję na scieżkach i miedzy nimi, a i tak później widać pasy. Na pszenicę daję 100kg.

#11 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 27 styczeń 2015 - 13:10

Siarczan amonu 21N 24s w rzepaku i pszenicy to warto ten siarczan siac czy nie bo taz planuje go dac pod rzepak 200kg na pierwsza dawke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 17:34

generalnie na pierwsza dawkę w rzepaku to albo 200kg siarczanu amonu<granulowany>+ 200kg saletry/rsm albo 400 saletrosanu , co tam komu się bardziej opłaci i ile dokładnie kto daje.