Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie kurników

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marterm-ntg

marterm-ntg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 luty 2015 - 11:09

Ogrzewanie kurników

Zapraszam do kontaktu www.marterm-ntg.pl

Firma zajmuje się doradztwem, projektowaniem oraz wykonaniem w całości ogrzewania w obiektach hodowlanych;

Posiadamy kilkuletnie doświadczenie w branży;

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrzewanie kurników Dzisiaj, 16:54
  •  

#22 Share MajkaLeniewska

MajkaLeniewska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 październik 2015 - 06:25

Ogrzewanie kurników

My również zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe. Było o wiele tańsze niż inne rodzaje ogrzewania Nie polecam na pewno elektrycznego bo generuje bardzo wysokie koszta. Gaz ma to do siebie,ze można zastosować go nawet jeśli nie ma podłączenia do sieci. Dzięki temu jest to bardzo wygodne. Mogę polecić kontakt z tą firmą:

http://www.amerigas....la-biznesu.html

Obecnie zajmują się dostarczaniem gazu dla biznesu. Bez problemu można zamówić u nich kontener z gazem, który powinien w dobrej cenie ogrzać nawet ten większy budynek. 

#23 Share fernando997

fernando997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 11 luty 2016 - 10:07

Ogrzewanie kurników

Znajomy ma dwa kurniki i w każdym z nich posiada nagrzewnice dokładnie takie:

http://www.fermo.pl/...entarskich.html

Zastanawiał się nad  nagrzewnicą na ropę, ale więksi hodowcy drobiu w okolicy wszyscy posiadają te gazowe i sam takie założył. I naprawdę godne polecenia, co najważniejsze bardzo bezpieczna! 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 luty 2016 - 10:27

Ogrzewanie kurników tak prawde mowiac to dla mnie troszke strach z tymi gazowymi! nie widzialem na oczy jak dziala gazowa ale mialem olejowa i lekko zionie ogniem a jak cos sie zepsuje i wytzuci jakies iskry czy maja jakies zabezpieczenia te gazowe pomozcie w wyborze
czy raczej nagrzewnice wodne? u mnie sprawowaly sie dobrze.

a mam pytqnie jeszze jedno! czym schlodzic kurnik? wiem ze sa panele takie w podobie jakc chlofnica i po niej scieka woda a z drugiego konca wentylator wyviagowy wyciaga z niego schlodzone powietrze chyba tak jakos to dziala!
chyba ze sie myle ale jakos ostatnio w bednarach handlowiec mi to w ten sposob tlunaczyl. Znacie jeszcze jakies metody? chyba ze kurnik dobrze izolowany przy czym odpowiednia wentylacja i nie ma problemu z upalnymi dniami w kutniku? bo w tamtym roku jak bylo 45 stopni to mieli hodowcy chyba sporawe problemy a raczej napewno

#25 Share MariuszKamierowski

MariuszKamierowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:47

Ogrzewanie kurników

tak prawde mowiac to dla mnie troszke strach z tymi gazowymi! nie widzialem na oczy jak dziala gazowa ale mialem olejowa i lekko zionie ogniem a jak cos sie zepsuje i wytzuci jakies iskry czy maja jakies zabezpieczenia te gazowe pomozcie w wyborze

Polecam nagrzewnice wodne + kocioł na słomę Termo-Bio + zbiornik akumulacyjny.

Nasza Firma posiada duże doświadczenie w ogrzewaniu ferm. W razie pytań proszę o kontakt.

www.marterm-ntg.pl Pozdrawiam, Mariusz

Załączone pliki

#26 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:57

Ogrzewanie kurników ok to powiedzmy dwa kurniki po 2400 mkw czy musze miec jeeen taki piec na dwa czy po jednym piecu na kazdy dodam se kurnik bedzie bardzo dobrze izolowany. Jaka ilosc slomy potrzebna jest do ogrzania takiego metrarzu jednego kurnika? i co z cieplem jesli sa dni cieple w kurniku nie ma potrzeby grzac i jesli w komorze jest balot no to on sie tli ale przez jaki czas wytrzyma on w piecu jesli kurnik nie bedzie potrzebowal w tej chwili ogrzewania?
a powiedzmy na nastepny dzien bede potrzebowal dogrzac?

#27 Share MariuszKamierowski

MariuszKamierowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 16 luty 2016 - 13:06

Ogrzewanie kurników

Proszę o smsa na 535-094-464 oddzwonię.

#28 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 16 luty 2016 - 23:51

Ogrzewanie kurników ok zazwyczaj kazdy zachwalante zraszacze a co z kurtynami wodnymi? ma to ktos aby sie pochwalil jak to dziala?

#29 Share fernando997

fernando997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 luty 2016 - 09:20

Ogrzewanie kurników

System zraszania jest włączany w sytuacji krytycznej kiedy już wentylacja nie daje rady wiec to nie jest używane na co dzień jest to system zabezpieczający

#30 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 17 luty 2016 - 12:29

Ogrzewanie kurników fernando997 wiem po co to jest ale ja pytalem o inne urzadzenia np te kurtyny wodne czy ktos cos takiego ma i czy dobrze dziala na obnizenie temp. badz inne urzadzenia?

irytuje mnie pewna mysl czy dwa kurniki mozna ze soba polaczyc scianami? czyli jeden obok drugiego i przedziela je sciana tylko. Chodzi mi ze wloty powietrza beda tylko po jednej stronie kurnika czy to da rade ? Nigdy nikogo nie pytalem o to ale widzialem kiedys na you tubie filmik z kurnikami tak polaczonymi. w stanach to bylo chyba! to jest tylko takie teoretyczne pytanie ale czy sprawdzi sie np w praktyce? co o tym sadzicie?
czy starczy tych wlotow tylko po jednej stronie podejrzewam ze chyba nie bo montowalo by sie tylko po jednej stronie a nie po dwoch! ale gdyby dac ich wiecej? jestesmy na etapie projektowania czegos takiego i jestem ciekaw waszych opini?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 luty 2016 - 17:31

Ogrzewanie kurników

To nie zda egzaminu. 

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#32 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 luty 2016 - 18:38

Ogrzewanie kurników ok tak myslalem ale ktos by mogl to rozwinac! fachowo to troszke wytlumaczyc.

z waszego doswiadczenia bo ja uzywalem tylko kiedys lini ale tylko do kaczek i gesi i to tylko dzwonowych poidel a z takimi liniami nie mialem nic do czynienia
sorry nie w tym dziale napisalem

sorry nie w tym miejscu napisalem

#33 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 19 luty 2016 - 06:35

Ogrzewanie kurników

irytuje mnie pewna mysl czy dwa kurniki mozna ze soba polaczyc scianami? czyli jeden obok drugiego i przedziela je sciana tylko. Chodzi mi ze wloty powietrza beda tylko po jednej stronie kurnika czy to da rade ? Nigdy nikogo nie pytalem o to ale widzialem kiedys na you tubie filmik z kurnikami tak polaczonymi. w stanach to bylo chyba! to jest tylko takie teoretyczne pytanie ale czy sprawdzi sie np w praktyce? co o tym sadzicie?
czy starczy tych wlotow tylko po jednej stronie podejrzewam ze chyba nie bo montowalo by sie tylko po jednej stronie a nie po dwoch! ale gdyby dac ich wiecej? jestesmy na etapie projektowania czegos takiego i jestem ciekaw waszych opini?

nie będzie dobrej wentylacji. Wloty mogą być tylko po jednej stronie. Ale na przeciwnej ścianie są wentylatory. To jest wentylacja poprzeczna. I działa tylko do 12 metrów szerokości kurnika.

Przy kurniku ponad 20 metrowym ciężko zrobić dobrą wentylację

tak prawde mowiac to dla mnie troszke strach z tymi gazowymi! nie widzialem na oczy jak dziala gazowa ale mialem olejowa i lekko zionie ogniem a jak cos sie zepsuje i wytzuci jakies iskry czy maja jakies zabezpieczenia te gazowe pomozcie w wyborze

tylko gazowe

#34 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 19 luty 2016 - 06:59

Ogrzewanie kurników Piec na słomę. 6 do 8 bali 160cm na dobę i gorąco jak w saunie
piter miałeś dzwonić pytać

#35 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 19 luty 2016 - 10:49

Ogrzewanie kurników zadzwonie w weekend do Ciebie

#36 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 28 luty 2016 - 02:28

Ogrzewanie kurników

Co do tego pieca na słomę to każda belka jest inna inaczej związana jedna bardziej sucha z innego zboża i każda będzie palić się inaczej, im więcej kurników tym częściej trzeba dokładać te belki ,wstawać w nocy żeby dołożyć, to już lepiej na miał załadować cały kosz i 24H z głowy

#37 Share pitercork

pitercork

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 luty 2016 - 08:52

Ogrzewanie kurników tu masz racje ze co chwile bedzie trzeba dokladac

#38 Share PanKapsel

PanKapsel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 06:41

Ogrzewanie kurników te panele nazywają się patcooling i niezbyt dobrze się sprawdzają, raczej wszyscy stosują zamgławianie wysoko ciśnieniowe. Polecam system skov

panele montuje się na początku kurnika i stosuje się przy wentylacji tunelowej i niestety między przodem a tyłem kurnika powstaje różnica temperatur. Co powoduje zbijanie się ptaków zprzodu

#39 Share ziomall1991

ziomall1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 22:38

Ogrzewanie kurników

To centralne ogrzewanie jest lepsze bo chociaż po całym kurniku ciepło tak samo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama