Ptak69

Ogrzewanie kurników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Propan w sprzedaje się w litrach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

jak u Wad z
jak u Was z przestrzenia na kurnikach chodzi mo o podsufitke czy macie do kalenicy dachu czy do wysokości dachu?
sorry. czy do wysokosci sciany?
lepsza wieksza kubatura w kurniku czy czy mniejsza bo moim zdaniem chyba raczej wieksza bo wiecej swiezego powietrza sie pomiesci takie moje zdanie jest!
nie wiem jak umiescic podsufitke dlatego pytam! ale raczej chyba dam do kalenicy. moze wiecej do ogrzania bedzie ale i wiecej swiezszego powietrza
moze zle mysle! Dajcie jakas porade?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

@pitercork z czego robisz tą podbitkę? Jaka cena za metr? Co będzie ponad podbitką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

do kalenicy to wentylacja kominowa. Do wysokości ścian wentylacja poprzeczna ale tylko gdy kurnik do 12 metrów szerokości.

Budujesz od nowa czy coś przerabiasz? Na ile kur? Wentylacja samemu robić to trochę ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Dlaczego twierdzisz, że przy wentylacji kominowej, sufit nie może być na wysokości ścian?

Powyżej 12m to co się dzieje, bo u mnie przy 15m nie widzę negatywnych skutków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

wentylacja swoja droga bedzie zamontowana chodzi mi o to jak macie w kurnikach sufit??? czy na wysokosci sciany czy idzie po trojkacie do kalenicy dachu??? czy widzicie w tym jakas roznice??? szer budynku to 20 metrow budowany bedzie nowy.
@aron jezeli na dachu bede mial trapez to podbitka bedzie z plyty 12cm + wata 20 i folia paroprzepuszczalna czy jakos to sie na to mowi ale jezeli chociaz mowia mi skoro plyta na dachu 12cm to na podbitke moge dac tylko blache bez waty bo plyta na dachu wystarczy ale chcialbym i tak miec dobrze zaizolowany
kurnik na 40 tys. Wentylacji nie bede sam robil. Robi to firma od ktorej biore wyposażenie.
@aron jesli chodzi o cene to trudni mi w tej chwili cos powiedziec bo bedzie to stawiala firma wiec wiecej cen za poszczegolne materialy bede mial jak wycenia mi dokladnie projekt
ale to jeszcze uplynie pare miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

holera moze zle napisalem o co mi chodzi i nie rozumiecie o co mi chodzi! @PanKapsel chodzi mi to co masz nad glowa czyli sufit. Ale czy bedzie lepiej jezeli on bedzie na wysokosci 3 metrow powiedzmy czy do kalenicy dachuw ksztalcie trojkata? O to mi chodzi! jak jest lepiej? czy jak maja mniejsza kubature powietrza nad glowa czyli podsufitke na 3 metrach czy wieksza kubature powietrza czyli podsufitke w ksztalcie trujkata czyli tak jakby z wykorzystaniem poddasza tak to ujme!?
trójkąta sorry za gramatyke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanKapsel    7

czym wyżej tym lepiej. Nawet w trójkąt dlatego że przy wentylacji dachowej powietrze które wpada przez wloty idzie skosem do góry i się ogrzewa a nie odbija się od sufitu i spada na kury co jest bardzo ważne zimą. Ale co do wentylacji to musi być dobrze wyliczony wlot do wylotu noi sterownik który będzie potrafił płynnie sterować wentylacją a zarazem utrzyma odpowiednie podciśnienie w kurniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
molek189    0

@saszeta po jakim czasie zaczęły się problemy z pianką?ja mam 3 lata znajomi po 10 i nic na razie się nie dzieje

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasia_fiol
      Dzień dobry, wie ktoś czy to coś niepokojącego? Jestem nowa w temacie kur. Niecałe trzy tygodnie temu kupiłam 30 kur i koguta z transportem . Miały to być kurki które już niosą ale u mnie łącznie zniosły dwa jaja plus to w kokonie. Już mi ręce opadają wciąż jest coś nie tak a kogut to już w ogóle porażka musiałam go dać do osobnej zagrody bo go dziobaly kury do tego stopnia że uszkodziły mu oko więc jest ślepy na jedno oko. Może jakieś rady jak ogarnąć problem . Daje im witaminy do paszy (przenice jęczmień kukurydzę ) stały się bardziej aktywne ale teraz zaczęły charczeć 😔 

    • Przez Karolakarolina
      Witam, posiadam 40 kur i chcę sprzedawać jaja. Wystarczy zgłosić kury weterynarii czy trzeba wejść w rhd? 
      Co wy byście zrobili? Na lewo nie sprzedam - konkurencja tylko na to czeka.
    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj