rolniczek123

Opłacalność sprzedaży ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
polomaksi    33

no nie. ja zawoze wykopane prosto z ziemi. jak najswierzsze zeby byly. trzeba troszke sie pomeczyc przykrywac plandekami co kosz rozladuje, bo bardzo na popazenia od slonca zwracaja uwage. ale podjezdzam z przyczepami pod zsyp, robie kiper potem na wage po fakture i mam w nosie worki, gieldy i wazenia. mnie osobiscie odpowiada taki interes
a czy ziemniaki nadaja sie na mycie to prosta sprawa. kopie losowo 20kg po polu przywoze do laboratorium i oni se oceniaja. nie ma spinki ze cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

do tego zakladu mam 5kilometrow. jak ktos ma wieksze ilosci to i swoim transportem zabieraja. u mnie w okolicy 50% rolnikow tam ziemniaka zawozi. bo maja maks po 15-20kilometrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

płatność po ilu dniach?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

jest kontraktacja z grupa producentow. ale prowadza tez skup z wolnego rynku. a platnosci okolo pol roku. choc jak komus kasa potrzebna to mozna sie dogadac i pieniazki placi wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

no i niech obracaja. i za pol roku kasa sie przyda... jakos mi starcza wiec nie ma klopotu.. sprzedaje ten kto chce... jak ktos woli w worki po 6-7zeta sie bawic jego gips

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Wiadomo że wytrzymasz tak długi termin płatności ale Ty misisz kupić nawóz, środki, paliwo, sadzeniaki za gotówkę, no ewentualnie zapłacisz za 14 dni a jak będziesz chciał na dłużej to już będzie całkiem inna cena. Cykl produkcyjny w rolnictwie trwa rok i do tego pół roku płatności, trochę nieuczciwe, pomijam fakt że ta firma co skupuje ma darmowy kredyt od Ciebie, tak to każdy by chciał. Agrosad kupuje też ziemniaki za granicą i nie sądzę aby płacili im po pół roku.

Odbiegając od tematu, wczoraj w biedronce widziałem ziemniaki z Francji pakowane już u nich, odmiana Charlotte, kaliber 35-45, 1,5 kg za 3,99, bardzo ładny towar.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

wiem ze lekko nieuczciwe. ja osobiscie jestem finansowo na 2lata zabezpieczony do przodu. nie mowie tego zlosliwie... po prostu nie wariowalem ze sprzetem i inwestycjami... ale wracajac do tematu.. kazda duza firma pakujaca sprowadza surowiec, czy to Agrosad, Awex , Amplus.... a xiemniaki o ktorych mowisz nie przypadkiem kraina LODU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1126

Tak.

 


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj