Skocz do zawartości

Zdjęcie

Manitou MT932 - sprzęgło

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SzymonMucha

SzymonMucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 00:08

Manitou MT932 - sprzęgło Witam. Od niedawna posiadam ładowarkę Manitou MT932 z 2001r. Skrzynia 4 biegowa z elektrohydraulicznym(jeśli źle, proszę mnie poprawić) sprzęgłem i właśnie tu jest problem, bo nie wiem czy ono działa w ogóle. Skrzynia biegów zgrzyta lub biegi ciężko wchodzą jeśli dźwignia przy kierownicy nie jest w neutralnym położeniu. Przy wkładaniu wciskam guzik na lewarku, ale nie zauważyłem, żeby to coś zmieniało. I tu mam pytanie jak to zdiagnozować, nie miałem do czynienia nigdy z takimi skrzyniami, a ciężko coś naprawić nie wiedząc do końca jak to działa. Także wszelkie wskazówki mile widziane. Schematy instalacji elektrycznej zresztą też, bo z tym nie jest najlepiej w mojej ładowarce. A i jeszcze pytanie czy to normalne w tych ładowarkach, że gdy jedziemy do przodu i dźwignię pod kierownicą ustawimy w pozycji jazdy do tyłu to maszyna jedzie do tyłu, ale jeśli znowu chcemy jechać do przodu to musimy "wyjąć bieg" i włożyć drugi raz, już z przełączoną dźwignią w pozycje jazdy do przodu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Manitou MT932 - sprzęgło Dzisiaj, 02:21
  •  

#2 Share worek

worek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 19:59

Manitou MT932 - sprzęgło witam. ja uwazam ze 1 co powinnes zrobic to obejrzec elektro zawory na skrzyni od jazdy bo po tym co piszesz to sprzeglo wcale ci nie dziala a to problem raczej tylko pradu
troche tego tematu przeklepalismy w claasie ranger 920 a to taka sama skrzynia a cialo sie wszystko teraz mamy juz 2 lata manite nowa to sie nic nie dzieje ale mamy tez jcb 406 i tam jest taka sama skrzynia i ostatno nie lapala do tylu na rewersie i nie laczyly tez zawory. ogulnie skrzynie bardzo latwe w naprawie lecz ciezkie do wyjecia bo trzeba wyciagac razem z silnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share minimax

minimax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 12:34

Manitou MT932 - sprzęgło do elektrozaworów nie trzeba wyciągać skrzyni !!
2zgadza się iż należy sprawdzić elektrozawór od sprzęgła ale.... jak to nie pomoże to trzeba naprawiać skrzynie