Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima nie chce wejśc na obroty

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:33

Proxima nie chce wejśc na obroty Witam, czy ktos miał u siebie podobny problem, a mianowicie proxima odpala, lecz chodzi tylko na wolnych obrotach, gdy chce dodac gazu to jakby sie dławi, i wgl nie ma siły, chociaz zadarzaja się dni kiedy wszystko buja jakby nigdy nic. Może ktos wie co moze być tego przyczyną??

filt paliwa wymieniony, ostojnik wyczyszczony, filtry powietrza tez wyczyszczone..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima nie chce wejśc na obroty Dzisiaj, 18:21
  •  

#2 Share simonjasinski

simonjasinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:59

Proxima nie chce wejśc na obroty Przy następnym odpaleniu rusza już normalnie? I czy dzieje się to tylko w mrozy czy przy normalnej pogodzie też?

#3 Share weasprox

weasprox

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Motocykle, Motoryzacja, Maszyny Rolnicze

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:41

Proxima nie chce wejśc na obroty Może w baku Masz jakiegoś syfa ?

#4 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:45

Proxima nie chce wejśc na obroty I w mrozy i w normalną pogodę sie tak dzieje, jak sam zgasnie to pozniej jest problem z odpaleniem, a jak normalnie zgasze to odpala bez problemu

#5 Share bodzio9909789

bodzio9909789

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:48

Proxima nie chce wejśc na obroty Prawdopodobnie problem z paliwem, gdzieś sie musi zatykać. Sprawdz przewody paliwowe

#6 Share jaco82

jaco82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 19:30

Proxima nie chce wejśc na obroty sprawdż oczka na pompce paliwowej miałem taki przypadek w 8441 w samym oczku był smieć raz szła araz nie niezależnie od pogody

#7 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:05

Proxima nie chce wejśc na obroty Jakie oczka?

Czasem tez w trakcie pracy nagle straci moc i odrazu spadaja obroty

#8 Share DAREK

DAREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:14

Proxima nie chce wejśc na obroty oczka przewodów paliwowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:26

Proxima nie chce wejśc na obroty kolego Grzesiu95 miałem podobny problem teraz jesienią ale w Zetorku 6245 objawy podobne jak u ciebie czasami było że odpalił i chodził bez problemu ale podczas pracy na dużych obrotach zaczynał się zapowietrzać, pochodził tak chwilę ale mu przewaliło i chodził dalej normalnie, ale z czasem objawy się nasilały nawet do tego stopnia że odpalił i zaraz zgasł musiałem ręczną pompką pompować aby odpalił jak odpalił to tylko na wolnych obrotach bo jak dodałem gazu to zaraz zgasł, wymieniłem wszystkie opaski na przewodach wymienione podkładki miedziane, filtry wymienione nawet mam filtr założony w zbiorniku aby mi jakiegoś syfu nie pociągnął i nadal to samo odpalał i zaraz się zapowietrzała pompa, problem został rozwiązany naprawa w sumie wyniosła 7 zł a wadliwy był zaworek w pompie do powrotu paliwa do zbiornika, cały czas przepuszczał paliwo do zbiornika a pompa dostawała za mało, sprawdź może ten zaworek czy masz sprawny

#10 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:06

Proxima nie chce wejśc na obroty A gdzie jest dokladniej ten zaworek?

#11 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:10

Proxima nie chce wejśc na obroty kolego u mnie jest on z tyłu pompy między pompą a silnikiem, z tego zaworka wychodzi przewód powrotny do zbiornika paliwa, ja popuściłem pompę na śrubach i wykręciłem przewody do wtrysków i odkręciłem ten zaworek bez wyciągania pompy

#12 Share lukasz56612

lukasz56612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 23:13

Proxima nie chce wejśc na obroty Jak dawno kupowałeś Zetora (tak gdzieś około 2008 roku) to na pewno problemem jest filtr wstępny paliwa w zbiorniku paliwa (dokładnie nie wiem jak on wygląda i co tam wogóle jest w środku, bo u mnie, w moim zetorze zajął się tym tata z bratem, a mnie akurat przy tym nie było). Tak więc, ten filterek ze zbiornika wywalili i na przewodzie paliwowym zapomontowali taki mały plastikowy (tak jak robią to teraz fabrycznie w zetorach i nie tylko). Mimo wszystko jednak, problemem spadku mocy i gaśnięcia ciągnika jest niedostarczanie odpowiedniej ilości paliwa do pompy. Przykładowo, w moim przypadku czasami jest to wina rdzy z beczek w których przechowuje paliwo i która potem zostaje wlana wraz z paliwem do zbiornika i następnie zapycha ten filterek.

#13 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:06

Proxima nie chce wejśc na obroty No zetor jest wlasnie z 2008 roku, to bedzie trzeba bak odkrecac

#14 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:43

Proxima nie chce wejśc na obroty Potwierdzam to co pisze łukasz56612.Ja sobie poradziłem z nim zamieniając przewody przy baku plus filter na przewodzie doprowadzającym paliwo z filtrona cena 3zł.Odkręć przewód co idzie z baku i przedmuchaj na początek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Grzesiu95

Grzesiu95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 14:56

Proxima nie chce wejśc na obroty Rozkrecilem bak i mialem niespodzianke bo te rurki wypadly z tego filtra, i jak narazie to znalazlem zwłoki jakiegos robaka w wezyku od paliwa, wiec byc moze to on byl przyczyna. Jutro kupie nowe weże , poskladam i zobaczymy czy pomoglo