Zaloguj się, aby obserwować  
bartek29

Szopa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bartek29    0

Siema mam pytanie bo w najbliższym czasie chce ustawić szopę. Mam pytanie ile waszym zdaniem by ta szopa musiała mieć powierzchnie w metrach kwadratowych dla 4 ciągników,2 przyczep 6t metal fach,balotnica, kosiarkerotacyjną 1.85m, zestaw uprawowo-siewny z siewnikiem 3 metrowy, zrywacz 2.30m, pług 4 skibowy zagonowy, rozrzutnik 3,5t , opryskiwacz pilmet 1618 plus , rozsiewacz Bogballe l1 plus.

Bardzo proszę o swoje propozycje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

To już chyba nie szopa ale wiata na taką ilość sprzętu to ok 180m2 potrzeba tak skąpo.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

No właśnie. Sam po sobie wiem że jak chce się mieć luz to sporo miejsca jest potrzeba w dodatku z czasem tego wszystkiego przybywa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kosiarkę rozsiewacz i opryskiwacz możesz na zime włożyć np na przyczepę i wepchnąć pod wiatę to oszczędza miejsce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Dlaczego nie to lekka maszyna ,kolega wkłada przyczepę na przyczepę i wpycha więc pomysłowość to podstawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Z tego co pamiętam to ten opryskiwacz waży ok tony jak nie trochę ponad w dodatku do najmniejszych nie należy to nie jest 400l zawieszane na podnośniku. Wstawiając taka maszynę na przyczepę można ją tylko uszkodzić. Wracając do tematu 120m2 hmm... moim zdaniem będzie ciasno min 150m2, poniżej to wszystko będziesz ustawiał na ścisk a co za tym idzie zazwyczaj uszkodzenia sprzętu. Tu coś obetrzesz tam urwiesz itd.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja wiatę mam zrobioną w prostokąt tak aby każda maszyna była obok drugiej nie trzeba przestawiać tylko podczepiasz tą która jest potrzebna w danym momencie ,ale mogę sobie na to pozwolić bo obejście duże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek29    0

Pilmet na przyczepie człowieku może ty tak robisz to nie oznacza że ja tak będę robił szkoda sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Przecież nie piszę ,tylko podaję możliwości w przypadku braku miejsca, chyba żle mnie odbierasz ,co do załadunku to wystarczą pasy i umiejętne zamocowanie ,a czy zły pomysł ,to każdy ocenia sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Żeby to normalnie poukładać to minimum 180 m2, u mnie teraz kombajn bez hederu, z opryskiwaczem i jakiś drobny sprzęt stoi na 90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Kolego najłatwiej Ci będzie zobrazować to obliczając tylko samą powierzchnie jaką zajmują maszyny z danych technicznych i sam zobaczysz ile to zajmuje a gdzie do tego luz w pomieszczeniu żeby to ustawić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

A może poustawiaj sprzęt w miejscu gdzie będzie stała ta wiata i zobacz czy będziesz mógł wygodnie je obsługiwać. Wtedy będziesz miał potrzebny wymiar. Ot i filozofia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Theprzemo205
      Witam! Myślę nad postawieniem a raczej dostawieniem do starej obory kawałka wiaty/ obory z płyt betonowych(ogrodzeniowych)  na byki. Wszystko bym ocieplił po zewnątrz styropianem (10 cm). Czy byczki wytrzymają tam w zimę? Było by ich tam 5 szt. Może ktoś ma taką wiatę z was i się pochwali doświadczeniami ?
    • Przez warchest
      witam mam takie pytanie otóż wyciąłem sporo sztuk topoli i mam takie pytanie gdyż za kilka lat bede musiał zmieniać dach na budynku oboro stodole ktora jest uzytkowana tylko do przechowywania zboża . budynek jest duzy wymiary bodajze 30 na 14 metrow . i teraz pytanie czy na tak duzej powierzchni można by było położyć drzewo topolowe bo jedni mowia ze tak inni ze nie ? czy poprostu lepiej sprzedac te topole a pozniej kupic drzewo sosnowe na dach . z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi . 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj