Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa d44b

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 16:53

Przyczepa d44b Witam wszystkich mam takie pytanie czy ktoś z was posiada katalog części do przyczepy d 44 albo Instrukcja Obsługo- książkę i jeszcze ma jedno pytanie jak można zmienić w dowodzie z uniwersalnej na rolnicza przyczepę żeby mięć przegląd co dwa lata może uniwersalna to jest rolnicza ??? Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa d44b Dzisiaj, 00:18
  •  

#2 Share Ecik

Ecik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:03

Przyczepa d44b z tego co mi wiadomo to z tym przyczepami teraz jest ciężko bo zostały zakwalifikowane jako ciężarowe. Nie dość, że przegląd drogi (chyba 153zł) to przegląd co rok. Przekonałem się o tym na własnej skórze :)

Edytowany przez Ecik, 27 styczeń 2014 - 17:03.

#3 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 17:21

Przyczepa d44b Nie prawda przyczepa D44B jak wskazuje B powinna być rolniczą, jedziesz do kumatego diagnosty na przegląd przedstawiasz mu sytuacje i powinien ci wystawić zaświadczenie o przeprowadzeniu badania z nowymi danymi czyli w tabelce rodzaj pojazdu powinno brzmieć "przyczepa ciężarowa rolnicza". A to, że teraz jakoś wszystkie kwalifikują według katalogów jako uniwersalne to chyba celowe działanie.

Edycja: Jak coś to pogadaj z kolegą Nikita_Bennet bo On jest najbardziej rozeznany w tych sprawach z przekształcaniem.

Edytowany przez DK94, 27 styczeń 2014 - 17:24.

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 18:46

Przyczepa d44b Pytanie czy masz z tyłu zaczep czy nie. Jeśli przyczepa ma w dowodzie ciężarowa to diagnosta nic nie zmieni. Jeśli kiedyś była zarejestrowana jako rolnicza to można jeszcze w urzędzie komunikacji zmienić jeśli nie to tylko rzeczoznawca

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 styczeń 2014 - 19:32

Przyczepa d44b jaki rzeczoznawca? Po co?

Zajrzyjcie tutaj:
http://www.agrofoto....33#entry1231076
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share DK94

DK94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:14

Przyczepa d44b

Pytanie czy masz z tyłu zaczep czy nie. Jeśli przyczepa ma w dowodzie ciężarowa to diagnosta nic nie zmieni.

Co ma zaczep z tyłu do klasyfikacji, właśnie dużo zmieni bo "przerobi" ją na ciężarowo-rolniczą. Tutaj niema problemu bo były dwie wersje A i B.

#7 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 20:15

Przyczepa d44b tylko byłem na stacji diagnostycznej i w katalogu nie maja takiej przyczepy i właśnie nie wiem jak zrobić żeby była rolnicza ??? a posiada ktoś katalog z takiej przyczepy czy książkę ?????

#8 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:42

Przyczepa d44b

Co ma zaczep z tyłu do klasyfikacji, właśnie dużo zmieni bo "przerobi" ją na ciężarowo-rolniczą. Tutaj niema problemu bo były dwie wersje A i B.

Miałem przyczepę ciężarową i żeby przerobić na rolniczą ciężarową Musisz mieć zaczep do drugiej przyczepy i media. I diagnosta ci tu nic nie pomoże. Więcej powiem przy typowej przyczepie ciężarowej aby przerobić ją na rolniczą musisz mieć zaświadczenie z firmy która jest dopuszczona do takich przeróbek bo inaczej nikt w komunikacji tego inaczej nie zarejestruje.A do czego rzeczoznawca ? Do tego aby stwierdził że ta przyczepa to ta a nie inny model.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 28 styczeń 2014 - 08:31

Przyczepa d44b Dokładnie - zaczep tylni jak i hamulce jednoobwodowe,nawet opony rolnicze z zapisu w DR ciężarowa ,nie zrobią rolniczej, jeśli przyczepa w katalogu w WK jest jako ciężarowa to koniec tak już zostaje,żaden rzeczoznawca nic nie wskóra, przerabiam taki temat z niemką HTK Altenburg,tylko wyciąg z homologacji (że producent robił te przyczepy jako rolnicze i ciężarowe) załatwiło by zmianę w DR, przykładem zmiana zapisu w Autosan D46 z uniwersalnej na rolniczą. Zdobyte odpowiednie kwity od producenta przyczepy (teraz z Zasławia).I mam rolniczą.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 09:05

Przyczepa d44b ale bajki opowiadacie.
- zaczepu na drugą mieć nie musi - przyciągnięte z czech nie mają i są rolniczymi w katalogach,
- opon rolniczych też nie musi mieć (bo każda opona od ciężarowej wytrzyma tyle co rolnicza),
- rodzaj instalacji hamulcowej 1 czy 2-obwodowa też nie ma wpływu (hydrauliczna nie przejdzie).

Opcje są dwie:
- tak jak pisze S-Piotr - kwity od producenta (jak w miarę nowa przyczepa to wyciąg z ŚH a jak stara to sam nie wiem jak to wygląda ale dają jakiś kwit - mi zasław nie odpowiedział),
- firma o odpowiednim PKD która przerobi ją na rolniczą (da kwit bo każda ciężarowa spełnia wymagania ciężarowej-rolniczej), potem do WK o zmianę i z kwitem z WK na OSKP gdzie diagnosta zrobi dwa badania (po zmianach konstrukcyjnych oraz z nowym terminem OBT) i z tymi kwitami do WK gdzie wydadzą nowy DR z wpisem ciężarowa-rolnicza (badanie 50-70zł na dwa lata).

Ja miałem sporo problemów bo diagnostom jest to nie na rękę bo tracą kasę to po pierwsze a po drugie - takie zmiany nie na SKP ale na OSKP bo ta druga może robić zmiany konstrukcyjne.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 28 styczeń 2014 - 13:26

Przyczepa d44b Kwity muszą być mocne i zgadzać się z katalogiem,,bo może zaistnieć odwrotna sytuacja mamy wpis w DR że ciężarowa a w katalogu ten model to tylko i wyłącznie rolnicza ,to wpisu w DR dostaniemy od ręki,po załatwieniu odpowiedniego kwitu u diagnosty.A jak w katalogu w WK jest napisane że tylko ciężarowa,to ani diagnosta,ani rzeczoznawca,nie przerobi na rolniczą (bynajmniej tak mam na terenie Legnicy).Chore ale Polskie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 15:33

Przyczepa d44b Nikita_Benet jęśli z ciężarowej chcesz zrobić rolnicza to musisz mieć zaczep z tyłu. W zeszłym roku to przerabiałem z D-50.

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 15:37

Przyczepa d44b @S-Piotr
diagnosta nie ale zakład o odpowiednim PKD już przerobi ;)
Tyle że diagności nie chcą robić badania po zmianach konstrukcyjnych bo lepiej im co roku ponad 150 zł zgarnąć niż 50-70zł raz na dwa lata.
Temat delikatny - Ci co czytali moje wcześniejsze problemy na norcomie i tutaj będę wiedzieć że sporo mi zeszło zanim D-633 stała się rolniczą. Jednak opłaciło mi się ;)

@boku27
możesz mieć ale nie musisz, widzi mi się diagnosty ot co.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 28 styczeń 2014 - 22:59.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 18:35

Przyczepa d44b Nie pamiętam szczegółów. Zaczep sam założyłem do przyczepy i media a zaświadczenie wystawił mi kumpel który ma do tego uprawnienia i w sumie nic mnie nie kosztowało bo zapłaciłem tylko VAT od faktury który odliczyłem później. Nie potrzebnie najmowałem rzeczoznawcę bo myślałem że to on wystarczy i 200 zł w plecy. Jakby dać przeróbkę do firmy to za samo założenie zaczepu by zaśpiewali z 1000zł.

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 13 luty 2014 - 09:01

Przyczepa d44b Jakby ktoś chciał to mam zaczep tylny do d 47 z demontarzu taki sobie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2015 - 18:34

Przyczepa d44b

Witam,

Sorry za odkopywanie tematu

Mam przyczepę  w dowodzie rejestracyjnym wpisana jako ,, przyczepa ciężarowa rolnicza '' model d 44b ( chociaż w rzeczywistości wygląda mi to na d35,   zdjęcie w galerii ).

Przyczepa wyposażona w zaczep tylny, wyjścia, hamulec na przednią oś.  Ostatni przegląd się skończył z 9 lat temu, to ojciec powiedział że się założy nowe opony aby jakoś to wyglądało i się pojedzie nią na przegląd.  

Pojechał samochodem do stacji diagnostycznej aby się dowiedzieć co i jak, wtedy diagnosta powiedział że to jest przyczepa ciężarowa a cena przeglądu to 172 zł  na rok :ph34r:  lecz gdyby to była przyczepa rolnicza to cena wyniesie coś koło 70 zł a przegląd ważny na 2 lata.

Co o tym myślicie ? 

Edytowany przez kamil496, 18 czerwiec 2015 - 18:36.