Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie

43 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 15:33

Śruby znajdują się tam gdzie jest zbiornik paliwa podzielony na dwie części, trzeba sięgnąć ręką w głąb. Trzeba najpierw dobrze odczyścić tamto miejsce aby brud nie wpadł do środka do oleju i uważać na zabezpieczenie żeby nie spadło .... POZDRO

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Dzisiaj, 12:13
  •  

#42 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1755 postów

Napisany 11 czerwiec 2015 - 17:45

a ty mariusz zwalczyłeś swój WOM, działa już OK ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#43 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 czerwiec 2015 - 08:11

Teoretycznie wałek sprawny....... , a praktycznie to przy sianokiszonce jeśli zmniejszę obroty poniżej 1600 to  zaczyna się ślizgać i kłopot, lub jak wpadnie w rotor taki "zwituch, warkocz" jak się źle zrobi wały . Przy sianie problemów brak, obroty 1500 i na 3-cim biegu i pracuje ślicznie ( przy średnim zgniocie oczywiście ).

Całkowicie wyciągnąłem cały mechanizm wałka wymieniłem obie taśmy ( kostka ) i do wymiany były oba  łożyska ( przycinały się i lekkie luzy ).

Mimośrodem nic nie ruszałem zostały ustawienia fabryczne. Taśma hamująca lekko rozkręcona dzięki czemu mam płynniejszy start i stop, nie ma takiego trzasku przy wyłączaniu wałka co ma oszczędzić przede wszystkim łożyska i zapobiega niepotrzebnemu ścieraniu się taśmy napędowej. Z porządnego płaskownika zrobiłem zabezpieczenie na śruby regulacyjne bo to zwykłe aluminiowe potrafiło się rozgiąć i śruby się same rozkręcały. Wymieniłem też sprężynę na dłuższą i bardziej rozciągliwą tam przy siłowniku do wom.

Jeszcze muszę zrobić coś z hamulcami bo nie wiem czemu blokują mi się. Jak sobie nie poradzę założę nowy temat :)

POZDRAWIAM

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2015 - 21:04

to podkręć te pokrętła, tyle że musisz zdemontować siłownik (uchylić go w górę) i przez okienko wpakować dłoń, uważaj żeby siłownik nie opadł i ci ręki nie rozwalił, rozebrałem całego mtz wymyłem wszystkie obudowy, już jest złożony także pytać się czego nie wiecie :D :D HAhah mtz ma WOM przez skrzynie :P pierwsze się dowiedziałem a dźwignie ma pod siedzieniem wygląda jak śruba fi 12 :P

Dodaj odpowiedź