Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie

43 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 08:32

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Witam ,mam problem z ustawieniem taśm wałka wom w Belarusie 952.Może ma ktoś schemat regulacji lub wymieniał je.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Dzisiaj, 04:09
  •  

#2 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 09:14

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie a naciągałes juz ją?

#3 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 09:29

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Witam ponownie ,muszę założyć nowe poniewarz z użyły się .Wiem że na zewnątrz jest regulacja ale mnie chodzi o ustawienie po założeniu nowych .poniewarz jedna jest od wyhamowywania wałka a druga do ciągu ,albo coś w tym rodzaju.Dodam że mam szerokie te taśmy [okładziny]

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 11:23

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie http://www.pronar.pl...952_1025_PL.pdf
Strona 113.
KPK Kumurun Team

#5 Share wojciechwudarczyk

wojciechwudarczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 13:26

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Dzięki kolego, i mamy wszystko jasno i na temat .

#6 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 27 styczeń 2014 - 21:00

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie seweryn a masz cos podobnego do mojego mtz 82

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 20:38

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie to to samo zdejmujesz dekielek z korkim pod siłownikiem z tyłu masz 2 spłaszczone śruby (bez łba sześciokąta) a z boku z prawej masz dźwignię sterującą tam przyjrzuj się dobrze w jej ramieniu jest otwór i w korpusie też wsadź mniej więcej jak ustawisz w połowie między włączony a wyłączony WOM śrubkę do zablokowania i wtedy dokręcaj ręką te wcześniejsze 2 śruby

#8 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 31 styczeń 2014 - 17:39

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Może byś tak jeszcze wsppmniał, że po dokręceniu ich do końca należy każdą wykręcić o 2,5 obrotu.
We dwóch jest dużo szybciej bo wystarczy że jeden wejdzie do kabiny i przytrzyma rączkę tak żeby otwory na dźwigni i na skrzyni się pokryły a drugi wyreguluje śruby. W jednego niestety trzeba dźwignię zablokować śrubą a żeby ją wkręcić to trzeba wymontować sprężynę.

#9 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 13 luty 2014 - 19:49

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie które taśmy wybrać do mtz 82 .parciane czy kostka . róznica w kostka "oryginalnych" wynosi prawie 50 zł na szt. a parciane.

#10 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 14 luty 2014 - 21:13

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Gdzieś,ktoś na forum pisał,że przerabia napęd wom w MTZ tak,żeby się nie ślizgał.Nie chciał zdradzić szczegółów bo "z tego żyje".niestety nie mogę tego wpisu namierzyć.Prosił mnie o to znajomy,którego kuzyn ma już dość problemów z taśmami wom w swoim MTZ.Może ktoś z forumowiczów wie o co chodzi z tą przeróbką?.Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:02

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie miałem problemy z wom , ale po wymianie taśmy tej od napędu (nie hamującej) na tę zieloną kostkę (nowa parciana spaliła się po 2 godz) oraz łożysk igiełkowych satelit mi powylatywały i wyregulowaniu jak wyżej pisałem silnik stękał a Wom nie

Mani ja tych śrub nie popuszczałem a we dwóch to można dźwignię zblokować bez zdejmowania sprężyny ;)

#12 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 15 luty 2014 - 21:23

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Tak podaje instrukcja że trzeba dokręcić do oporu ręką i wykręcić o 2,5 obrotu.
Ty masz jakiś inny tajemniczy sposób ale jakoś nie opisałeś dokładnie jak te śruby ustawiasz bo przecież na pewno nie wkręcasz ich do oporu i nie zostawiasz w takim położeniu.

#13 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 16 luty 2014 - 09:35

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie mani51 no właśnie że tak -_-

przy tej dźwigni w korpusie co jest z tyłu blokujesz śrubką jest specjalne miejsce i to jest między włączony a wyłączony WOM i dokręcasz ręką śruby na taśmach do oporu, chodź instrukcja przewiduje popuszczenie o 3 obroty to ja nie popuściłem zapomniałem :huh: ale poprawnie działał :P

#14 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 16 luty 2014 - 18:58

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Widocznie nie dokręciłeś do oporu. Po dokręceniu do oporu dźwignia nie rusza się w żadną stronę a już na pewno nie tyle żeby zapewnić dobre załączenie czy wyłączenie nie wspominając o tym że szybciej polecą taśmy bo będą miały za mały luz.

#15 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 11:41

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Witam. Już mnie trafia .....

Regulacja taśm womu - nie przerwane kłopoty ....

Czy jest ktoś kto krok po kroku opisze regulację taśm ?

OK. od początku.

Taśmy mam już raz wymieniane i ustawiane przez "podwórkowych fachowców" po tygodniu w prasie znowu poślizg zadzwoniłem po serwis .....
Przyjechali dokręcili tylko śrubę regulacyjną i skasowali 100 zł. po kilku dniach znowu poślizg !!

Wiem że nad womem z tyłu jest śruba którą trzeba poluzować aby ustawić mimośród taśm w położenie neutralne ale nie mogę w ogóle tego ruszyć.
nie wiem która śruba jest od taśmy hamulcowej a która od napędowej .
Czytałem ze jeśli jedną się dokręca to drugą trzeba tyle samo odkręcić.

Wom mam załączany hydraulicznie. Już nie wiem co mam z tym robić .....

Proszę o pomoc.

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

#16 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 13:58

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Krok po kroku strona 113.
http://www.pronar.pl...952_1025_PL.pdf
KPK Kumurun Team

#17 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 14:19

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Mam instrukcję i przeczytałem.......
Po odkręceniu śruby zabezpieczającej "ramię" mimośrodu nie mogę go ruszyć w żadną stronę w celu ustalenia luzu taśm ale nie wiem dlaczego ....
dziś odkręciłem dekielek nad śrubami regulacyjnymi i zabezpieczenie przy śrubie bliżej tyłu było rozgięte

Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

#18 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 19:19

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Zdarza się że nie chce się ten mimośród ruszyć. Śruba bliżej tyłu jest od ciągnięcia. A jakie taśmy były założone? Kostka? I ciśnienie możesz sprawdzić jakie jest na wężach na słowniczku.

#19 Share mariusz85zmc

mariusz85zmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:02

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie Ciśnienie raczej powinno być ok. Taśmy nie są w kostkę. Co zrobić z tym mimośrodem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 18:45

Wymiana okładzin wałka wom i ustawienie

Weź kolego zmierz prosto manometr w wąż i wiadomo. Ja montuje te w kostkę wydaje mi się że lepiej trzymają i dłużej są. Jak nie chce się ruszyć to go wyjmij z mostu całego i zobacz co tam słychać. To nie jest dużo pracy. Jak jest wyjęty to widać jak ustawić mimośród w odpowiednim położeniu a później regulacja śrubami od góry i nie ma co kręcić tym mimośrodem.

Dodaj odpowiedź