emuel

Opinie o Ursusach serii 12xx

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Ale powiedzcie sami pco robic remont silnika skoro ma cisnienie 5??? Przedmuchy ma, bo kominem mowil ze dym nie leci tylko dostaje sie do karteru:d Dobrze mowisz lepiej sie nie kłocic, pozdro

 

 

Tak sie bawić nie będziemy. Nie wolno usuwać/edytować dopisków moderatora! Nie myśl sobie że możesz sie tak panoszyć na forum!!!


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko , niema sprawy


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

Mam takiego ursusa i mogę szczerze powiedzieć, że bez problemów daje sobie radę w polu. Naturalnie, czasami przydałby się przedni napęd, ale ale wtedy zwiększa się także spalanie. Ursusik założone ma szerokie opony i nie potrzebuję przodu. A pracuje z agregatem podorywkowym KOS szer. 2,7m i broną Mashio HB 3,0m z siewnikiem famarol . Ma wzmocnioną pompę i dwa siłowniki pomocnicze. No i jak trzeba to się jeszcze przód dociąża. Chodził z pługiem zagonowym 5x40 teraz będzie miał obrotówkę 4x45 na ażurach zobaczymy jak sobie da radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus 1212 to dobry traktor, mój znajomy ma tak i jak na plantacje ziemniaków jest to ciagnik bardzo przydatny!! Chodzi ze wszystkim co sie da, rozsiewa nawozy, lata z przyczepami, wykonuje opryski z opryskiwaczem zaczepianym...


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1201    0

czesc widzialem twoje filmiki na youtubie he ;) ty zakupiles sobei 1201 i szukasz opinni o nim ja tez to mam od zeszlego roku tez chcetnei bym sie czegos o nim dowiedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monster49    0

Witam. Mam zamiar kupic ciągnik do kosiarko-rozdrabniacza 3m i chciałbym zapytac czy wystarczy 1224 czy też lepszy będzie 1614. Ciągnik ma służyc tylko do tej maszyny i będzie kosic podmokłe tereny porośnięte trawą i drobnymi krzakami. Do tej pory maszynę tą napędzał kirowiec t150k, jednak nie zdaje egzaminu w tym terenie bo jest za ciężki. Żeby uzmysłowic wam jakie jest zapotrzebowanie mocy tej kosiarki dopiszę, że w terenie gęsto porośniętym krzakami kirowiec miał co robic, jednak gdy jest sama trawa maszyna idzie dośc lekko.Z góry dziękuję za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

Na łące czystej dasz radę ale na zarośniętej nie dasz rady nawet 1614 bo maks mocy w nim to tylko 155 km a kirowiec to pewnie 170km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie da rady!!!! A jakie jest zabotrzebowanie mocy?


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

zbigi123@ jak możesz mówić że nie da rady i jeszcze sie pytasz o zapotrzebowanie mocy??? ;)

najlepiej kup 1614,jest silniejszy,a za te same pieniądze....na zwykłej trawie bedzie szedł,ale na tych "krzakach" nie da rady wg.mnie

kiroviec ma silnik V8 a ursus rzędową 6 także różnica jest i tutaj trzeba sie zastanowić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie mózwie ze nie darady, tylko sie sie dziwie ze az tyle mocy potrzebuje.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Nie mówie ze nie da rady, tylko sie sie dziwie ze az tyle mocy potrzebuje.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Według mnie wszystko zależy od prędkości jazdy gdy jest obciążenie można trochę zwolnić. Jest jeszcze do wyboru zetor 183 45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

witam, odświeżam

 

mój ojciec wiele lat ma 1201, ten ciągnik jest nie do zajechania

nie wiecie, co macie w garażu... :)

wszyscy przyzwyczailiście się do wygodnych nowych ciągników, a nie dostrzegacie potencjału 1201

 

jego minusy:

brak przedniego napędu (kilka tysięcy i byłby)

niski daszek (nawiew czy coś przydałby się)

 

a tak to tylko wielbić ten ciągnik :)


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herki    0

Witam

Poda ktoś pełne wymiary opon w tym ciągniku

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk96    1

Nie żeby Ci się podlizać, ale dla mnie to super ciągnik. Mój znajomy właśnie go ma. Zielony i z dużymi oponami super wygląda. Ja mam 1204 to przyzwyczaiłem się do przedniego napędu ale 1201 też jest super.

 

Jak byś chciał je zobaczyć to na starym koncie: PatroLLBwo

 

1201 ma 112 km :blink:

 

Ursus 1201/1204 ma 112 KM z rozpylaczem dop140128. Jeżeli założysz do niego rozpylacz dop 1401446, będzie miał 120 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

konie zależą od pompy i wtryskiwaczy.Według mnie najlepsze wtryski są 4 otworkowe.Miałem już różne ale na nich była najsilniejsza i najlepiej chodziła a ciśnienie ustawiam na 180 tak jak w turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

A 1212 ile ma koni? 117?

1204 1201 112km

1212 1214 115km

1222 1224 117km

1234 1232 117km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Na wakacjach miałem okazje takim smigac mial z tyłu kola 38 bardzo szerokie o skrzynie 4 biegowa była brdzo szybki zwrotny ogulnie fajna bestia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Herki    0

Poda ktoś różnice pomiędzy 1201 a 1222, pomijając tą stronkę: http://www.serwo.yoyo.pl/1201.html

najlepiej gdyby to były jakieś zauważalne szczegóły o ile takie są no i jeśli posiadalibyście również jakieś zdjęcia było by dobrze.

Z góry dzięki

Edytowano przez Herki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie powiedzieć coś bliżej na temat tego ciągnika jakieś informacje dane gdyż mam możliwość kupienia takiego Ursusa i chciałbym się coś bliżej o nim dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez YTheFreeDead
      Słuchajcie. W zimę zakupiłem Ursusa 1224 w bardzo dobrym stanie. Wszystko byłoby z nim dobrze jeśli nie ten wałek wom, który nie włącza się przy kierownicy, to znaczy, jak włączy się pod siedzeniem to kręci się, co z nim może być nie tak? Poprzedni właściciel powiedział, że wcześniej wszystko dobrze chodziło tylko, że coś w tym rozdzielaczu zamarzło( Nie wiem co mu mogło tam zamarznąć). Co według was może być popsute może ktoś to już naprawiał? Czy może być to pompa hydrauliczna? Dodam, że przyśpieszacz nie działa (z tego co wiem to zaspawany) i czasami przy postoju znacznie ciężko kręci się kierownicą w prawo ale w jeździe to nie przeszkadza. Gdy ktoś coś może wiedzieć w tej sprawie to proszę pisać.

    • Przez PatMatAgro
      Witam, mam ursusa 1224 świeżo kupiony. W czasie jazdy na 3 i 4 biegu szosowym słychać rumot tak jak by tryb coś w tym stylu. Zaobserwowałem że rumot ten jest słychać wewnątrz (tak jak by coś z prawej strony z tyłu ale może być to przenoszone więc nie wiem). W przypadku biegów polowych, wstecznym nic nie słychać, podobnie jak na 1 i 2 szosowej też nic się nie dzieje.
      Zaobserwowałem że w trakcie zjazdu z dużego wzniesienia rumot cichnie. Dodatkowo poprzedni właściciel zapewniał mnie że skrzynia była po kapitalnym remoncie. Myślałem że może to być prawa zwolnica ale było wszystko ok.     Czy jest możliwe że to luz na ataku?  Proszę pomóżcie mi!
       
      Z podziękowaniem Mati
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj