Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:36

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Dużo sie słyszy ze cena mleka ma gwałtownie spaść, czy dojdzie do tego???? i co o tym sadzicie???

A może u kogoś w mleczarni juz spadał???? Reasumując jak będzie najbliższa Perspektywa Polskiego Mleka

piszcie co wiecie związanego z tym tematem.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Dzisiaj, 15:50
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4486 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:38

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Skoro spadnie cena mleka i swinie będą po takiej cenie jak są to w tym kraju nic się nie będzie opłacać.

#3 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 15 styczeń 2008 - 21:42

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie na zebraniu w mleczarni mowili ze cena pewnie spadnie ale kiedy i o ile to juz nie wiadomo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:03

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Kiedy i ile spadnie to tylko zależy od mleczarni, ponieważ był zbyt na mleko po wyższej cenie pod koniec 2007 roku. Jeżeli mleczarnia miała duże zapasy i dużo sprzedała to prędko nie zejdzie z ceny, a jeśli mało to obniżki już sie pojawiły lub pojawią... :rolleyes:

#5 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:03

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie cena na pewno spadnie. tylko kiedy? obawiam sie ze zacznie sie robic tak jak ze swinmi gorki i dolki....

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:04

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Przy tej cenie nawozów, energii i paliw te podwyżki co były niewiele znaczyły, ale jeszcze kilka groszy cena nie wzrosła oczywiście wszyscy krzyczą że kilka lat eldorado będzie, a ja boje się tylko że jak to w Polsce bywa te kwoty mleczne podziałają w drugą strone nie stablilizacji ceny a stopniowemu zbijaniu. Cóż rok byl taki że wszędzie spadła wydajność i wielu znajomych ma problem żeby 70% kwoty wogóle wykożystać więc mleczarnie podnosiły ceny a my narobiliśmy sobie nadzieji że już tak zostanie :rolleyes:

#7 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:10

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie U nas już za grudzień obniżyli,a cena i tak niebyła za wysoka tylko 1,22 za listopad a za grudzień 10 gr. w dół :rolleyes: .

#8 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:12

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie My mieliśmy właśnie podwyrzki świąteczne wychodziło nam 1.25zł a jak obniąrz to może być kiepsko ;/

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#9 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:13

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie u mnie wlasnie w grudniu z dodatkami wyszlo 1,50 a tak to srednio 1,35. prognozuja ze jak zniosa kwoty mleko bedzie po 60 gr

#10 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:17

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie U mnie w dalszym ciągu jest po 1,5zł/l. Ale podobno od przyszłego roku kwotowego ma spaśc do 1,4zł/litr.
Podejrzewam, że jesli cena mleka spadnie gwałtownie to może powtórzyć sie sytuacja z Wielkiej Brytanii :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 15 styczeń 2008 - 22:23

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Mleczarnia Inowrocław w zeszłym roku pod koniec podniosła cene na 3 miesiace o ok. 15 groszy i mi wychodziło ok.1,40 za litr na dzień dzisiejszy. Zapowiadają, że spowrotem zabiora tą w zasadzie dopłate te 15 gr.!!! Dla mnie to jest rozbój w biały dzień. Nie wspomne o tym że wszystko idzie w góre.
Ech mi to czasem rece opadają. :rolleyes:

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1853 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 10:00

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie U nas jeszcze cena mleka nie spadła. Ale spodziewamy się że w marcu, kwietniu cena poleci w duł. Ale o ile?? Jeśli hurtowe ceny sera spadły o prawie 50%...... Szkoda gadać....

#13 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 16 styczeń 2008 - 10:09

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie U nas jak na razie nie obniżono ale nawet jak obniża to i tak będzie lepiej niż na początku miałem 95gr ;/

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 10:21

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Zajrzałem dziś do faktury mam po 1,37 zł i taką cene mam na fakturze, a osobno jest podany dodatke coś niecałe 10gr za tymczasową zwyżke cen na eksportowane produkty czy coś takiego, mam nadzieje że te zapowiadane obniżki to będą tylko zabrane te dodatki a cena podstawowa nie spadnie

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9442 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 10:27

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie u mnie jeszcze sie trzyma ale czy spadnie to nie wiem. Mleko idzie na proszek. to ze na wiosnę cena spada to żadna nowość.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 22 styczeń 2008 - 00:48

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie U mnie po wszystkich podwyżkach cena mleka wynosi 1,68 zł/l ;)
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#17 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 11:50

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Gość z KOŁA z którym rozmawiałem w sprawie przejścia do nich to o żadnych obniżkach narazie niema mowy,a nie to co w Górze już to zrobili.

#18 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1510 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 22 styczeń 2008 - 12:31

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie oj panowie musze ostudzic wasz entuzjazm bo obnizki sa juz pewne tylko nie wiadmo w jakiej wysokosci jesli bylo by to tylko 5% to powinnismy skakac z radosci spojzcie sobie na ceny produktow mleczarskich takich jak ser mleko w proszku maslo wszystko spada jedyna nasza nadzieja jest umocnienie sie euro co spowodowalo by zwiekszenie zyskow z eksportu

#19 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 12:43

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Był u mnie instruktor i jak narazie nic nie wiadomo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 15:01

Czy cena mleka bedzie niższa niż obecnie Niedawno zapowiadali obniżkę tylko o 5% a w czoraj słyszałem,że cena ma spaść aż o 1/3 !!A spada bo ceny produktów mlecznych na całym świecie spadają i to sporo a co za tym idzie mleczarnie muszą mniej płacić za surowiecwięc i u nas. czyli jak jest 1,20 to będzie 80gr.I weź tu inwestuj,wchodz w ten biznes mleczny i kiedy się zwrócą koszty??Jeszcze trochę to mleko będzie za bezcen,jak świnie a do niedawna było i narazie jest najlepiej opłacalną gałęzią produkcji rolnej... ;)