Polecane posty

daromen89    0

Wiatm.. zwracam się prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z zabespieczeniami. A mianowicie...

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b599e2f51511f6c8.html

 

W tej skrzynce są na zabezpieczeniach podłączone dwa silniki.. jeden ok 4kw od pompy próżniowej, drugi od pompki pompującej mleko do zbiornika.. wszystko było ok aż do zeszłej niedzieli. Lampki wskazujące poprawność działania się nie świecą wcale, silniki nie załaczają się z włacznika zielonego oraz tego okrągłego korka tylko poprzez naciśniecie tego małego guziczka przy styczniku.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fd9a345ea713f6d.html

 

Może ktoś z was jest magikiem elektrycznym i wie o co tu chodzi.. z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Po lewej na pierwszym zdjęciu u góry masz jakis krutki przewód rozłączony (uziemienie żółty z zielonym paskiem) tak było? Obawiam się że bez elektryka się nie obedzie nikt na forum ci nie pomoże bez jakichkolwiek pomiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteks51    72

Gdy puścisz przycisk na styczniku też działa?

Jeśli nie, to nie dochodzi napięcie do cewek styczników (element odpowiadający za zwieranie styków) tak mi się wydaje... gdzieś jest przerwa w obwodzie lub uszkodzone same cewki

Edytowano przez barteks51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Jak puszcze nie działa.. też tak myślałem na początku że uszkodzone cewki ale teraz są nowe i jest dokładnie tak samo. Zastanawia mnie jedna rzecz. Wcześniej jak wszystko było ok świeciła się zielona kontrolka na tym czarnym pudełeczku, a nawet jak różnicówka wyskoczyła to świeciła się czerwona teraz nie świeci się nic.

Tak ten kabel od uziemienia był nie podłączony.

Te styczniki pod wpływem napięcia powinny się same wciskać ale tak nie jest prąd dochodzi do styczników na dole już go nie ma i w tych przełącznikach start stop tez nie ma jest dopiero w momencie kiedy ręcznie paluchem nacisnę przycisk na styczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zasilanie jest? Sterowanie styczników jest? Termiki sprawne? Ręczne wciśnięcie stycznika załącza silniki? Jak odpowiesz na te pytania to można będzie coś pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toodziala    1

musisz po kolei sprawdzić gdzie dochodzi prąd i wtedy będziesz wiedział co szwankuje tak w ciemno to ci nikt nie powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co ja napisałem powyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

A wiec tak.. Zasilanie jest jak najbardziej ręczne wciśniecie stycznika załącza silniki napisałem to wcześniej, termiki są sprawne ale o co chodzi ze sterowaniem styczników to nie wiem..

 

Kolego toodziała, prąd dochodzi do tych opadających bezpieczników bezpośrednio z puszki następnie do styczników dalej przez włączniki start stop poprzez tą puszkę z włącznikami i do silników.. na chlapach prąd jest góra dół na stycznikach prąd jest tylko góra na włącznikach start stop nie ma wcale. Prąd jest wszędzie w momencie kiedy przycisnę palcem guzik stycznika, a problem w tym żeby od razu był wszędzie i załączał się z przycisku w pomarańczowej puszcze. Również było napisane wcześniej starłem się temat przestawić dość jasno. Inaczej już się tego nie da opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteks51    72

nie ma zasilania cewek...

a jeśli nie świecą się te diody to może nie być zera

a sterowanie to jest załączanie przyciskiem styczników tak mniej więcej

Edytowano przez barteks51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

te diody są podłączone pod styczniki skoro cewki nie maja zasilania to pewnie dlatego się nie świeca no to sterowania też nie ma. To co zrobić żeby cewki były zasilone?? Są na 100% dobre nowe kupowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisz może najpierw co steruje tymi stycznikami. Mają sterowanie ręczne, czy może z szafy dojarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteks51    72

zobacz czy po wciśnięciu przycisku na tej pomarańczowej skrzynce będziesz miał napięcie na zacisku od cewki stycznika (A1 lub A2 na styczniku)

ale ja bym obstawił jednak brak zera

@Elektrotechnik

 

z tego co widze to z tej skrzynki pomarańczowej

Edytowano przez barteks51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

no tak sterowanie z szafy dojarki czyli właśnie z tej pomarańczowej skrzynki. Brak zera czyli chodzi o masę tak? Ok jutro to sprawdzę i napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteks51    72

tak... mniej więcej to to samo :)

najlepiej weź żarówkę w oprawce z wyprowadzonymi przewodami, jednym do fazy a drugim do przewodu zerowego

Edytowano przez barteks51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

do tego głównego przełącznika to nie mam takiej możliwości żeby sprawdzić bo w tej skrzynce kabli na.....e przełącznik zabudowany jakoś jest że jak bym chciał się do niego dostać i sprawdzić które kable do niego dochodzą to chyba bym tego nie złożył spowrotem ale mam możliwość sprawdzić tak ten drugi silnik załączany tym zielonym przyciskiem odczepić od niego kable i sprawdzić żarówką czy dochodzi tam prąd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jedyne co możesz jeszcze sprawdzić to podaj napięcie na cewki styczników (oczywiście najpierw sprawdź na jakie są napięcie). Sprawdzisz wtedy układy wykonawcze. Jak to będzie działać to usterka jest w szafie dojarki. Co to jest to w czarnej obudowie z diodami? Bo na zdjęciu nie widać zbyt dobrze. Aha, zmień też rubrykę "zainteresowania", bo słowo elektronika nie za bardzo tam pasuje. Generalnie temat jest do opanowania w maksymalnie 15 minut, ale nie na odległość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Żarówka się nie świeci więc prąd nie dochodzi do szafy dojarki wcale, nie wiem jakie jest napięcie ale w tym wypadku to nie ma znaczenia za bardzo to raczej nie można w tym wypadku kombinować tak jak powiedział barteks51 gdzieś jest przerwa . Po wciśnięciu przycisku stycznika jak i bez jego wciskania prąd jest na A1 i na A2 obu styczników.

 

 

Elektronika to nie tylko puszka z zabezpieczeniami w których każdy za bardzo nie wiedział by o co chodzi ale zazwyczaj pomaga w takich sytuacjach elektryk ale zainteresowanych może ciekawić jak można to zrobić samemu więc zainteresowany człowiek się pyta TY Elektromechanik pewnie wiesz już to wszytko od małego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli tak jak myślałem, awaria jest w szafie dojarki, i stamtąd nie wychodzi sterownie. Czyli bez elektryka-automatyka się nie obejdzie, bo napisałeś wcześniej, że nie dasz rady sprawdzić programatora w szafie. Powiem Ci tylko, że są to standardowe usterki, ja taki programator naprawiam w godzinę czasu. Ciekawi mnie tylko jak teraz doisz skoro dojarka Ci nie działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Ale ja sprawdzałem tylko ten zielony włącznik od silnika pompującego mleko bo jest dostęp tego głównego nie wiem jak sprawdzić.. to raczej teraz tylko konkretny elektryk może pomóc..

Jeśli chodzi o dojenie mam plan B na takie wypadki stara dojarka konwiowa i ogień na nogi. Jaki koszt naprawy tej puchy orientacyjnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie podam Ci kosztu bo nie wiem co jest do naprawienia. Musiałbym to zobaczyć żeby cokolwiek powiedzieć. No i zależy, czy w programatorze cokolwiek jeszcze zostało do naprawienia, czy od razu wymiana na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianTrojaski
      Witam tak jak w temacie potrzebuje schemat pompy owej dojarki , jeśli by ktoś miał i mógł by mi to podrzucić na pw to byłbym bardzo wdzięczny .
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 
       
      Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.
       
      ​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

    • Przez Kamilek1
      witam, prowadze hodowole opasow ok 50 sztuk chce rowniez zajac sie bydlem mlecznym ok 30 krow ze wzgledu na hodowle opasow posiadam budynki przystosowane pod nie czyli np lekkie kontrukcje wiaty itp planuje krowy trzymac pod jedną z  takich wiat odpowednio do tego przystosowana a dojarke zrobic w pomieszczeniu w odleglosci ok 20 m od tej wiaty ze wzgledu ze jest to pomieszczenie murowane itp  i latwo je adoptuje na dojarke zeby spelniala odpowiednie wymogi, moje pytanie jest tego typu zakladajac ze bede mial dojarke przewodową, jak poprowadzic rurociag mleczny zeby nic sie nie dzialo podczas mrozow? i zeby po prostu funkcjonowal czy np mozna jakos to dac pod ziemia? nie mam pojecia jak to rozwiazac... czy polecacie inne rozwiazanie? dodam ze dzwigane kanwi odpada dlatego sklaniam sie ku przewodowce. pozdrawiam i prosze o sensowne odpowiedzi tylko na to pytanie a nie np rady typu ,, lepiej dostaw wiecej opasow ''  czy ,,postaw nowa obore''
    • Przez Karol2121
      Witam interesowała by mnie dojarka coś takiego jak na zdjęciu (zdjęcie z internetu) najlepiej bez bańki i aparatu sam silnik z pompą w dobrym stanie, najlepiej podkarpackie lub odbiór gdzieś w okolicach Rzeszowa

    • Przez tompp
      Dzień dobry, chciałbym zapytać czy ktoś z Użytkowników jest posiadaczem schładzalnika do mleka Alfa Laval RFT 800 i mógłby się podzielić tabelą pomiaru mleka do tego modelu? Moja dotychczasowa uległa niestety zniszczeniu. Pozdrawiam serdecznie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj